Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Ja na przykład przy CRT 75Hz nie widzę migotania, ale smużenie LCD widzę. Z tym, że na modelach 50Hz, na 100Hz już nie.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Tak swoją drogą to właśnie znalazłem takiego newsa z którego wynika, że nie tylko żyjemy w rzeczywistości marketingowej ale jesteśmy jej częścią ;)
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
a ja mam jeszcze pytanie do telewizji.
Mam u siebie kablówkę analogową TOYA. Chcę zmienić na Toya Cyfrowa
http://moya.toya.net.pl/

1. Czy biorąc odbiornik SD polepszy się obraz na telewizorze LCD w stosunku do sygnału analogowego?
2. Czy mając tę usługę z odbiornikiem (teraz nie mam nic prócz kabla) będę mógł rozdzielić sygnał na dwa telewizory czy musiałbym oglądać to co osoba w innym pokoju?
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
1 - raczej tak,
2 - druga opcja
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
no to nie będzie cyfrowej telewizji :D
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dopóki kablówka puszcza sygnał analogowy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby na jednym TV odbierac sygnał z STB, a na drugim prosto z kabla. Mój STB (Vectra) ma przelotkę na kabel, nawet splittera nie trzeba. Aby mieć cyfrową TV na obu, trzeba wykupić usługę Multiroom, nie we wszystkich kablówkach jeszcze dostępną.

A analog prędzej, czy później i tak zniknie.

Z tą poprawą jakości, to zależy - jak masz dobry sygnał analogowy i dobre skalowanie (czy to w TV, czy w nagrywarce DVD) - to analog wygląda całkiem nieźle. Sygnał cyfrowy, to owszem, brak smużenia i innych analogowych przypadłości - ale niektóre stacje sią nadawane w bardzo kiepskiej jakości (nie wiem, co na to wpływa oprócz bitrate) - kompresję widać tak, że zęby bolą.
 
lil_pixi  Dołączył: 09 Paź 2009
Siema na wstępie witam wszystkich :P

Jak tu trafiłem ? tak się składa że od 4 dni jestem posiadaczem LG 32 LH2000 i poszukuję jakiś polecanych ustawień obrazu (typu jasność, kontrast, nasycenie itd.).

Widzę że ktoś tu ma dylemat z wyborem LCD i właśnie zastanawia się nad kupnem LG 32 LH2000, jeśli moge w jaki kolwiek sposób pomóc to słucham :-P

To czym dysponuje to oprócz TV LG 32LH2000
- cyfrowa DVB z multimedii bez pakietu HD jednak jakims cudem mam National Geo HD :-D (podłączenie przez NoName kabel hdmi)
- zwykła kablówka z multimedii
- dvd wiwa HD 238

Jest tylko jedno ale, nie mam żadnego lepszego sprzętu foto niż poczciwy SE K750i jeśli w ogóle można to nazwać sprzętem foto :oops:
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
o kurcze!
witaj witaj :)

powiedz jak wrażenia? na początku oczywiście najważniejszy obraz. Ten z analogowego sygnału oraz z cyfry.
Później dźwięk. Da radę bez dodatkowego sprzętu audio?

Masz może jakąś konsolę new gen? chciałem się dowiedzieć jak się sprawuje po podłączeniu :)

będę wdzięczny za każdą opinię!
(a potem koledzy przekabacą Cię do kupna pentaxa :-D )

Jarek Dabrowski, powiem Ci tak. Nie wiem czy jest to jakikolwiek wyznacznik do TV LCD ale na zwykłych CRTkach obraz od mojego dostawcy wygląda świetnie. Na prawdę jest czysty, wyrazisty, widać każdy szczegół. Ale jak to się przełoży na obraz na lcd? nie mam pojęcia.
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
YellowLabel napisał/a:

Jarek Dabrowski, powiem Ci tak. Nie wiem czy jest to jakikolwiek wyznacznik do TV LCD ale na zwykłych CRTkach obraz od mojego dostawcy wygląda świetnie. Na prawdę jest czysty, wyrazisty, widać każdy szczegół. Ale jak to się przełoży na obraz na lcd? nie mam pojęcia.
Nie widziałem jeszcze TV CRT który nie gubiłby detali (przy okazji szumu/artefaktów kompresji). Jak masz tuner TV w PC to okazuje się że obraz na TV CRT wygląda niby pięknie ale jest wyprany z detali. Np. dopiero na komputerze z cyfrowym tunerem SAT wewn. zobaczyłem że np. na TVN mieli tor/reżyserkę analogową bo było widać taką "charakterystyczną mikro siateczkę" ... na TV CRT tego absolutnie nie widać ... obraz jest "cudowny". Jak się przyjrzysz to ta "cudowność" jest jednak "pusta" ... wiele mniejszych subtelnych rzeczy po prostu nie widać. Zaletą tej mniejszej dokładności jest oczywiście maskowanie szumów lub artefaktów kompresji o czym wspomniałem wcześniej.
 
lil_pixi  Dołączył: 09 Paź 2009
A więc tak na SD z dekodera:

TVP 2 SD

Discovery SD

Z kablówki:

Polsat

ZDF

Rodzynek, w HD:

Geo HD

Geo HD 2

Zdjęcia traktuj z bardzo wielkim przymrożeniem oka bo tak jak już wspomniałem nie mam aktualnie nic lepszego do fotografowania niż komórka

Co do dźwięku, mnie zadowala, wcześniej miałem CRT Samsung plano 29 cali i mimo że tam były jak by to ująć głośniki pełno wymiarowe to LH2000 napewno nie odstaje a na pewno ma lepsze "basy" wiadomo nie ma tam woofera ale dzwiek jest dynamiczny i przyjemny w pokoju 21m^ przy ustawieniu 20/100 poziomu głośności, jest tak głośno że utrudniona jest rozmowa.

Sygnał kablówki jaki posiadam pochodzi z rozdzielacza na 3 tv, więc jest minimalna strata jakości (- 4dB ).



A tutaj filmik podczas oglądania tvn7 na kablówce.
http://patrz.pl/filmy/lg32lh2000
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
wie ktoś może czy telewizory LCD sa przystosowane do telewizji cyfrowej ? Zmieniam swojego 14letniego soniacza i nie wiem na co by się tu zdecydować - szukam czegoś 32 cale, do tv satelitarnej ( telewizja n - kilka programów hd ) . Oglądałem jakies samsungi LED ale poza tym ,że bardzo płąskie to niewiele wiem więcej - jakiejś specjalnej róznicy nie widziałem. Macie pomysł na jakiś dobry tv za rozsądne pieniądze ?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Kup sobie najmniejszą plazmę Panasonic 37 cali i będziesz zadowolony.
Obojętnie czy będzie to hd ready (720 p) czy full hd (więcej prądu żre).
Sygnał z n chyba to maks. 720p więc różnicy nie będzie.
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
Markus napisał/a:
Kup sobie najmniejszą plazmę Panasonic 37 cali i będziesz zadowolony.
Obojętnie czy będzie to hd ready (720 p) czy full hd (więcej prądu żre).
Sygnał z n chyba to maks. 720p więc różnicy nie będzie.
Niższe plazmy mają gorsze parametry (kontrast choćby) ... oczywiście można udawać że nie widać różnicy ale chyba nie o to chodzi.

Ja bym wolał LCD bo nie pulsuje jak plazma (no drogie plazmy może są stabilne).
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
czyli 32 cale będzie kiepska z definicji ? Klops - zmieści mi się 32 cale ... czy wszystkie LCD ( przynajmniej firm jak Panasonic, Samsung , Philips ) są przystosowane do odbioru telewizji cyfrowej ?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Nawet tanie plazmy 100 Hz nie pulsują :-)
Świetne kolory nie do oddania na LCD w rozsądnej cenie.
Czarna czerń, płynne przejścia tonalne.
Dosyć jasne i kontrastowe oraz trwałe obecnie panele plazmowe przewyższają lcd w podobnej cenie.
Jedyna wada to większe zużycie prądu.
Różnicy nie będzie w roździelczości ponieważ N nie nadaje sygnału full hd....
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
Markus napisał/a:
Nawet tanie plazmy 100 Hz nie pulsują :-)
Czy jedno nie wyklucza drugiego? Może jak będę miał chwilę to przejdę się do sklepu obok ... ostatnio jak byłem to ciężko było o stabilną plazmę (taką na której nie widziałbym mrugania)

Markus napisał/a:

Świetne kolory nie do oddania na LCD w rozsądnej cenie.
Tu bym prosił o dane z kolorymetru :]

Markus napisał/a:

Czarna czerń, płynne przejścia tonalne.
Dosyć jasne i kontrastowe oraz trwałe obecnie panele plazmowe przewyższają lcd w podobnej cenie.
Jedyna wada to większe zużycie prądu.
Różnicy nie będzie w roździelczości ponieważ N nie nadaje sygnału full hd....
Ogólnie długo by gadać. Trzeba by wziąć pod lupę konkretne modele ... ale też nie widziałem plazmy która by na jasnych obrazach wręcz nie "siadała" (czyli która by miała jasność np. 120 cd białego kwadratu {barwa 255 255 255} 1x1 cm jak i 120cd przy wypełnieniu tym białym kolorem całego ekranu).
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
no właśnie - a co przemawia za plazmą a nie lcd ? w sumie myslałem raczej o lcd - do szafki pasi max 32 cale .
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Jak plazma to tylko Panasonic.
Reszty nawet pod uwagę nie brałem.
Pulsowania przy 100 Hz nie widzę przy 50 Hz jest to widoczne.
Technologia lcd idzie do przodu podobnie jak plazmowa.
Porównanie obecnego lcd z plazmą z przed roku będzie niekorzystne dla plazmy.
W ciągu roku zmniejszono zużycie prądu o ok. 50 % modele full hd zużywają go tyle co hd ready rok temu.
Wprowadzono technologię 600 Hz.
Wszystko rozbija się o ceny.
Jak wszędzie są modele lepsze i gorsze wystarczy poczytać opinie o plazmach na ceneo.pl
Większość ludzi którzy kupuli lcd a potem plazmę do lcd już nie chce wracać..
 

SiekaSS  Dołączył: 11 Maj 2008
Sony Bravia konkretny kontrast i głębia kolorów !!! Wskocz do Media Markt to się sam przekonasz :-P
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Markus napisał/a:
wystarczy poczytać opinie o plazmach na ceneo.pl
Wy naprawdę bierzecie pod uwagę opinie na ceneo...
SiekaSS napisał/a:
Sony Bravia konkretny kontrast i głębia kolorów !!! Wskocz do Media Markt to się sam przekonasz
...i obraz wyświetlany w marketach?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach