jungli
[Usunięty]
plwk,

Oczywiscie tylko jak mialem 50tke to mnie cholera brala jak mialem dzieciatko ustrzelic na chocby f2, czeba sie bylo nakrecic, przy Samyangu jest duzo latwiej pomimo lepszego swiatla i mniejszej GO na pelnej klatce.

hej
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Bo Pentax jest do przyrody mniej ożywionej niż małe dziecko :-D
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
jungli napisał/a:
zakres ostrzenia zaczyna sie od 1m.

We wszystkich 85-ach tak jest.


no chyba nie masz racji.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
asklop, jak ty denerwujesz stopką :mrgreen: co czytam twojego posta, to mnie coś trafia ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
MacRayers, Nie denerwuj się . :mrgreen: Zobacz, asklop, pudełek kartonowych nie ma. :-P
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
asklop, może nie mam. W każdym razie, we wszystkich 85 jakimi fotografowałem, skala zaczynała się w okolicach 90cm-1m :->
Z tego co pamiętam Pentaxowa 85 też miała coś około 90cm
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Pierwsze lepsze z brzegu: Nikon 85mm F2.8D - 0,39m.
*puf*

 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
j+, takich szkieł nawet nie brałem pod uwagę. W domyśle miałem portretówki 85 ze światłem 1,2-1,4. Przepraszam za dość nieprecyzyjne sformułowanie myśli :->
 

cresky  Dołączył: 17 Lut 2009
jungli spokojnie czekam cierpliwie :mrgreen: tym bardziej że opieka na dzieckiem jest ważniejsza !!!
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Pentagram napisał/a:
Z tego co pamiętam Pentaxowa 85 też miała coś około 90cm

SMC 85/1.8 ma dokładnie 85cm (niby tylko 5 cm mniej ale zawsze :-D )
Z tym, że mnie zwykle bardziej za plecami miejsca brakuje (na cyfrówce).
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
I wniosek z dyskusji taki, że u Pentaxa nie tylko AF wolny ale i MF wolny :mrgreen:
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
MacRayers napisał/a:
asklop, jak ty denerwujesz stopką co czytam twojego posta, to mnie coś trafia


spoko, nie sprzet sie liczy :-P

Dada napisał/a:
Zobacz, asklop, pudełek kartonowych nie ma.


a o co biega z tymi pudelkami :?:

Pentagram, no chyba wszystkie 85 Pentaxa mialy od 0,85 Nie wiem tylko jak bylo z Takumarami
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
asklop napisał/a:
a o co biega z tymi pudelkami
MacRayers, ma w stopce pudełka, a Ty nie. :-P
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Dada, no racja. Gapa ze mnie.
te pudelka to tez pewnie jakies wyjatkowe musza byc, skoro sa w stopce, moze zdjecia robia? :mrgreen:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
asklop napisał/a:
te pudelka to tez pewnie jakies wyjatkowe musza byc, skoro sa w stopce, moze zdjecia robia? :mrgreen:

Bo obiektyw i pudełko to jak jin i jang - zniszcz jedno i pozamiatane..... ;-)
 

bizon78  Dołączył: 20 Lut 2008
Optyczni pokazali zdjęcia:optyczni 85mm f/1,4
 
jungli
[Usunięty]
Dobra Pany, odebralem S3 i od razu wiem dlaczego cos mi nie halo z Kodakiem bylo, procz tego, ze kalibrowac trzeba, to wyszlo, ze mam problemy ze wzrokiem:( w okularze widze, ze ostro, pstrykam, a tu backfocus:), mowie ki czort, wsadzam sigme 50 daje manuala, ostrze, cykam i patrze, backfocus:), przelaczam na wiertarke i gicio.... super mam korekcje przy okularze na maxa na minus i wychodzi, ze czas okresowe zrobic na oczy.....

Pare zdjatek, nadal nie wiem czemu picasa pomimo oryginal size daje kompresje, zaznaczam mam wersje beta 3 dla linuxa, w oryginale jest lepiej, S3 ka jpg robilem, bo robi to mistrzowsko, 2 zdjecia z poleczka sa robione D300.

Poszli:

f1.4


f1.4 ostrzone na srodkowy rozowy kwiatek


f2.8


f4


f5.6


f8


f11


sigma 50 2.8 macro na f2.8 ostrzone na poczatek napisu


samyang f2.8


f1.4 prosze pamietac, ze mam klopoty ze wzrokiem:)


Robione z troszke innego kata ale idea ta sama:)

teraz dzieciatko nasze lewe oczko f1.4


f2


soczek f2


zmywara f1.4


i przez szybke f8


i D300 f1.4


f5.6 albo f8 nie pamietam


Przy okazji szkielko na pelnej dziurze nie ostrzy na nieskonczonosc, mydlo, wadliwe czy ten typ tak ma?

Mam paczke zdjec w razie W moge podeslac albo cyknac cos konkretniejszego, dzis nie mialem czasu, wierzcie mi, ze testy sieciowe, mozna tylko potwierdzic, za to na pelnej klatce papierowe GO na 1.4 masakra to ustawic. Jutro moze wezme w teren postrzelam pod swiatlo itd, chetnie bym usiadl i zrobil jakis porzadny test tylko kiedy?:)

Ide cykac fotki czpczentu na gielde:)

hej

PS
Jesli to cos da to samele tu:
http://picasaweb.google.p...feat=directlink
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
jungli, Przy okazji zmobilizowałeś łopacznych :mrgreen:
http://www.optyczne.pl/16...we_zdjęcia.html
 
jungli
[Usunięty]
Dada,

Czytalem te p*****, ktore chyba dzieci tam wypisuja o tym, ze szklo to te to zenada, ciemnogrod rzadzi.
Za ta kase nie widze alternatywy, jak juz pisalem pierscien ostrzenia krotki, z solidnym oporem, ciezko sie pomylic, no chyba, ze wzrok siada:) dla mnie bomba, przede wszystkim nie mydli na pelnej, do portretu super, nie wiem czy chcialbym doplacac juz ponad 500zl do nikorra 1.8 z AF choc to dobre szklo.
Nie mnie wyrokowac, mam, ciesze sie, bo w testach nie lali wody, tylko pozostaje kwestia ostrzenia na nieskonczonosc...?

hej
 

cresky  Dołączył: 17 Lut 2009
Sam nie wiem, albo źle widzę ( oglądam na laptopie mocno średniej jakości ) ale Sigma wypada zdecydowanie lepiej ?!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach