nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Nie pocieszyłeś mnie, wiesz?
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Z tego co pamiętam to wg. prawa mają 14 dni kalendarzowych na ustosunkowanie się do roszczenia klienta. Jeśli tego nie zrobili to automatycznie roszczenie uznają. A co do naprawy to jeżeli się nie deklarują sami to może to trwać długo i ustawa chyba tego nie reguluje.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Blesso napisał/a:
mijają już 64 dni kalendarzowe.
No i jak? Dostałeś już? Ja 55dni czekam i zastanawiam się czy nie kupić już nowego aparatu :evil:
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Cytat
Z tego co pamiętam to wg. prawa mają 14 dni kalendarzowych na ustosunkowanie się do roszczenia klienta. Jeśli tego nie zrobili to automatycznie roszczenie uznają. A co do naprawy to jeżeli się nie deklarują sami to może to trwać długo i ustawa chyba tego nie reguluje.


Tak to ma sprzedawca jak reklamujesz z tytułu niezgodności z umową.
Apollo udziela gwarancji na warunkach opisanych w umowie gwarancyjnej, którą dostajesz z aparatem/szkłem i tylko te warunki musi spełnić.
 

lukione  Dołączył: 22 Lut 2009
liczba zdjęć
Witam. Jest to mój pierwszy post, kiepsko, że w takim miejscu ale musicie mnie w czymś uświadomić. 4 dni temu kupiłem w electro wordzie k-r i po 2 dniach zorientowałem się, że numery kolejno robionych zdjęć wynoszą 3024,3025 itd. To informacja z prawego gornego rogu ekranu. Obok jest 101,102, to chyba numery folderów. Czy możliwe, że aparat który kupiłem był obficie używany wcześniej ? z zewnątrz nie wyglądał, co myślicie ?
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Ściągnij sobie darmowy program Photo ME i sprawdź rzeczywistą ilość klatek. Nazwa zdjęcia może się różnić od ilości klatek. Choć faktycznie wygląda to niepokojąco :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
lukione, zapewne włożyłeś kartę, na której były wcześniej zapisywane zdjęcia i aparat kontynuował numerację. Taki standardzik ;-)
 

lukione  Dołączył: 22 Lut 2009
Właśnie nie, była włożona nówka sztuka. Trochę się zmartwiłem, ściągnę ten program i zobacze ilość klatek.. ehh :-|

[ Dodano: 2012-09-05, 19:29 ]
Ze zdjęć wykonanych wczoraj FM ukazał liczbę klapnięć kolejne 1223, 1224... dość sporo jak na 5 dzień użytkowania. Sprawdziłem zdjęcie zrobione dzień po zakupie i shuter count ukazał liczbę 402. Czy to możliwe, że narobiłem tyle zdjęć ? mało używałem trybu seryjnego, na prawdę mało. Szkoda, że jestem z tych co kasują zdjęcia od razu w aparacie bo wiedziałbym jaki numer miało pierwsze zrobione przeze mnie zdjęcie tym aparatem. Co uważacie ?
 

kelus  Dołączył: 15 Lip 2012
Przynajmniej ci go sprawdzili przed sprzedażą :) Ja bym się cieszył, do końca migawki zostało ci jeszcze 99598 zdjęć :)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
lukione napisał/a:
Czy to możliwe, że narobiłem tyle zdjęć ? mało używałem trybu seryjnego, na prawdę mało.
możliwe :->
 

DamianF  Dołączył: 17 Wrz 2011
Kupiłem swojego K-r w sierpniu 2011 roku czyli wtedy, gdy Apollo dawało promocyjne 12 miesięcy gwarancji na produkty Pentaxa po ich zarejestrowaniu pod mailem pentax3latagwarancji@apollo.eu . Przypomniałem sobie o tym dopiero teraz, ponad rok po zakupie i teoretycznie po zakończeniu akcji promocyjnej, czy jest możliwość abym teraz przedłużył tą gwarancje?
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
DamianF, nie powinieneś przypadkiem napisać do Apollo ?
 

DamianF  Dołączył: 17 Wrz 2011
Chciałem zadzwonić, ale do poniedziałku nikt ode mnie tam telefonu nie odbierze dlatego postanowiłem się zapytać na forum, myślałem że ktoś będzie wiedział. ;-) Ale racja, napiszę do nich i zapytam się co i jak.
 

Lento Violento  Dołączył: 13 Kwi 2010
Z tego co pamiętam był chyba miesiąc, licząc od daty zakupu, na zarejestrowanie się celem przedłużenia gwarancji ...
 

rafal77  Dołączył: 13 Lip 2008
mam pytanko trochę z innej beczik czy kupując pentaxa za granicom np: w Niemczech mam gwarancje w Polsce i mogę w razie jakiś problemów oddać aparat do Polskiego serwisu gdzie mi go naprawia w ramach gwarancji i jak to załatwić z dowodem zakupu bo to u nas jest podstawa reklamacji ?
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Jeśli kupiłeś w unii europejskiej to z tego co mi się wydaję masz gwarancję międzynarodową, ale trwa ona tylko 12 miesięcy.
 

rafal77  Dołączył: 13 Lip 2008
Cytat
Jeśli kupiłeś w unii europejskiej to z tego co mi się wydaję masz gwarancję międzynarodową, ale trwa ona tylko 12 miesięcy.

Czy ktoś to może potwierdzić na 100 % ?
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
rafal77 napisał/a:
Czy ktoś to może potwierdzić na 100 % ?
tak, Apollo.
 

rafal77  Dołączył: 13 Lip 2008
nemo napisał/a:
rafal77 napisał/a:
Czy ktoś to może potwierdzić na 100 % ?
tak, Apollo.

No nie gadajcie że nikt nie ściągał puszki zza zagranicy ? :shock:
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Z obiektywem sigma tak miałem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach