daro.s  Dołączył: 05 Wrz 2010
paradziqs napisał/a:
daro.s, nie miales ustawionego podwojnego zapisu raw+jpg?
nie uzywales tej karty w innym aparacie?

Ad.1 nie
Ad.2 nie, po uszkodzeniu w moim poprzednim k200d gniazda kart SD przez wyjęcie i włożenie karty przestałem wyjmować kartę, zdjęcia kopiuje tylko przez kabel USB. Zdarzenie miało miejsce po gwarancji i kosztowało mnie wymianę aparatu.

Moim zdaniem nie ma co kruszyć kopii szukając przyczyny zachwiania numeracji zdjęć, opisałem przypadek w celu pozostawienia śladu o zdarzeniu.
Ciekawi mnie bardziej czy inne K-r po wgraniu softu 1.12 też pokazują wyższą temperaturę aparatu niż na wersji 1.11

Pozdrawiam
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
kurcze, kiedys sie patrzalo czy zdjecie w ogole wyszlo, pozniej weszla era cyfrowa, megapixele i zaczelo sie patrzec w przyblizeniu 100% czy trafilismy z ostroscia.. teraz bedziemy patrzec jaka byla temperatura przy robieniu zdjecia..
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
daro.s napisał/a:
po wgraniu softu

no właśnie, a brałes pod uwagę samą instalację ?? to tez podnosi temp. aparatu.
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Co za brednie o tej temperaturze ? :-P ,jakby wasze życie od tego zależało :-?
 

Slavol  Dołączył: 13 Lis 2011
zamach napisał/a:
Co za brednie o tej temperaturze ? :-P ,jakby wasze życie od tego zależało :-?


hehehe :mrgreen: w kjażdej dziedzinie są "badacze pisma ..." tak i tutaj ...
A co - jak ktoś porusza temat to znaczy że dla niego ważne - a forum jest od tego przecież.

Obiektywnie patrząc - to fakt - czepianie się bzdur.
w zasadzie wielokrotnie było na forum - robić fotki i się nie przejmować.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
No dobra.
To że grzebią i mamy ciche update'y to już wiemy.
Jak poprawiają AF to nikt raczej nie płacze, ale zauważyłem że ostatnio dość często prześwietla zdjęcia.
Po resecie poustawiałem wszystko jak poprzednio, focę głównie na pełnej dziurze (więc problemy z leniwą przesłoną odpadają) a tu przepały jak ta lala.
Czy ktoś też coś takiego zaobserwował ?
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
JackDeJack, nie
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Może jakis przewrażliwiony jestem.
Ostatnio częściej podglądam zdjęcia bo update do FW1.13 zbiegła się z instalacją matówki.
Okazało się że matówka jak to FS siedzi cacy , a kalibrowana Sigma nie trafia w punkt (BF).
Niestety wymieniłem matówkę i zrobiłem update i nie mam 100% pewności, ale poprzednio sigma wie wariowała i działała bezproblemowo.
DebugMode i lekka korekta przywróciła stan poprzedni ale w ramach testowania częściej podglądam zrobione fotki i te przepalenia mnie niepokoją.
 
plastyk  Dołączył: 30 Sie 2007
[quote="JackDeJack"
Po resecie poustawiałem wszystko jak poprzednio, focę głównie na pełnej dziurze (więc problemy z leniwą przesłoną odpadają) a tu przepały jak ta lala.
Czy ktoś też coś takiego zaobserwował ?[/quote]

Muszę stwierdzić, że mam podobne odczucia. W K10, ustawiałem standardowo na 0 lub -1. Obecnie w K5, muszę schodzić na -4. Jak prześwietlę, to ze zdjęcia nic już nie można wydobyć, natomiast odwrotnie wszystko jest. Już ktoś o tym pisał, ale trzeba by było poszperać.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
ostatnio robilem sesje w plenerze, wszystko okolice pelnej dziury 1.4-2.0, pomiar centralnie wazony, nie widze zadnych przepalnow.. baa.. nawet momentami musialem korekte robic na +0.7EV
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
plastyk, u mnie również OK. Może wrzuć gdzieś zdjęcie z pełnym Exif-em, zobaczymy co aparat zapisał.
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Zainstalowałem update do Pentax K-5 FW1.13 i przepala , masę zdjęć zepsutych w jpg.

Sławek
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Przed aktualizacją softu puszka naświetlała poprawnie. Użyty obiektyw to Pentax FA 24mm f 2,0



Przykładowe zepsute zdjęcie :



Nie uważam żeby to była profanacja , żeby tym aparatem robić jpg.

Sławek

 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
fotopentax, a inny obiektywem?
robilem w weekend slub, nie spotkalem sie z takimi "kwiatkami"..
a uzywalem sigmy 10-20, pentaxa 35/2.4, sigmy 50 i sigmy 85...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Akurat w tym przypadku przepał mnie nie dziwi - w środku kadru czarna kurtka wraz z (zapewne) ciemnogranatową. Zapewne matrycowy dałby lepszy efekt.
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Sprawdziłem w obiektywie czy przypadkiem przysłona nie klei - i nie klei .
To może druga fotka bez czarnych kurtek , jpg prosto z puszki , pomiar światła CW jak w poprzedniej fotce.


Zdjęcie wyszło jaśniejsze niż było w rzeczywistości , poza tym dookoła był las więc na 100 % było ciemniej.

Jutro sprawdzę z innymi szkłami.
Sławek
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Miałem podobny problem ale z K10D. Najnowszy firmware i przepalanie z każdym szkłem FA. Ze szkłami DA było bez problemu. Jeżeli masz szkła DA to zobacz czy na nich też masz przepalone zdjęcia.
 
plastyk  Dołączył: 30 Sie 2007
Makler napisał/a:
plastyk, u mnie również OK. Może wrzuć gdzieś zdjęcie z pełnym Exif-em, zobaczymy co aparat zapisał.
Hej, sprawdziłem i ...aż wstyd się przyznać, ale to przestroga dla innych. Miałem przestawiony EV na +4, ha, ha. Teraz jest wszystko, ok! Pozdrawiam.
 
bloodbro  Dołączył: 27 Sty 2011
Ok, przeczytalem caly temat, ale zastanawia mnie jedna kwestia. Jak mam w Kiksie firmware 1.00 to mam wrzucac po kolei 1.01 - 1.02 - 1.03, czy moge od razu 1.03?
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Wrzucaj od razu 1.03. :-)

Ja się też właśnie przymierzam do aktualizacji. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach