Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
za 1399 widziałem na żywo w kilku sklepach - w necie faktycznie mają za 1999. Wniosek prosty, wyjdź na miasto i poszukaj


...a takoż i uczynię, bo jakby te 1400 PLN znaleźć, do tego na FV, to już w ogóle masakra.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
janek_wu napisał/a:
Trzeba się mieć na baczności by nie udawać greka, skąpić jak szkot, popełnić czeski błąd a w żadnym razie cyganić!
I oczywiscie te wszystkei zwroty bez mrugniecia okiem wypowiadamy w towarzystwie dopiero co poznanych przedstawicieli poszczegolnych nacji, a my sami z nalezna rezerwowa reagujemy na polskie obozy koncentracyjne, Pplnische Wirtschaft, polski triatlon, twoj samochod juz tam jest i Polish jokes. :-B
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
I oczywiscie te wszystkei zwroty bez mrugniecia okiem wypowiadamy w towarzystwie dopiero co poznanych przedstawicieli poszczegolnych nacji, a my sami z nalezna rezerwowa reagujemy na polskie obozy koncentracyjne, Pplnische Wirtschaft, polski triatlon, twoj samochod juz tam jest i Polish jokes.


Wrzuciles wszystko do jednego worka i zabeltales.

Jest roznica miedzy czeskim bledem a polskim obozem.

Co do Zyda, to w koncu dzieki kilku glupim katolickim przepisom Zydzi mieli przez stulecia duzo wieksza plynnosc finansowa, dzieki temu blyszczeli w handlu. No i sie utrwalilo.

A co do twojej reakcji, Dzerry, to przypomnialo mi sie jak rozmawialem kiedys na niespodziewanie poteznym kacu z przewodniczaca Warszawskiej gminy zydowskiej, i w w chwili glupiej, acz niewinnej szczerosci wyznalem, ze mam problem z mowieniem "Zyd" bo od kiedy pamietam to wszyscy dookola uzywali go w obrazliwym kontekscie... malo co wtedy nie wylecialem za drzwi, slusznie czy nie.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
dzerry, proszę Ciebie, nie bądź świętszy od Papieża.
alkos napisał/a:
Co do Zyda, to w koncu dzieki kilku glupim katolickim przepisom Zydzi mieli przez stulecia duzo wieksza plynnosc finansowa, dzieki temu blyszczeli w handlu. No i sie utrwalilo.

Po prostu. Tyle i tylko tyle. Nikt nie napisał, że karmazyniello "pożydził" obiektyw i go nie wystawił. On po prostu pchnął sprzęt do żyda. Gdyby to było - pchnął sprzęt do niemca to by chyba problemu nie było. Nie napisał nikt - pchnął do pejsa etc.
Nie przesadzajmy...
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
MacRayers napisał/a:
dzerry, proszę Ciebie, nie bądź świętszy od Papieża.
alkos napisał/a:
Co do Zyda, to w koncu dzieki kilku glupim katolickim przepisom Zydzi mieli przez stulecia duzo wieksza plynnosc finansowa, dzieki temu blyszczeli w handlu. No i sie utrwalilo.

Po prostu. Tyle i tylko tyle. Nikt nie napisał, że karmazyniello "pożydził" obiektyw i go nie wystawił. On po prostu pchnął sprzęt do żyda. Gdyby to było - pchnął sprzęt do niemca to by chyba problemu nie było. Nie napisał nikt - pchnął do pejsa etc.
Nie przesadzajmy...


A czym wg. Ciebie różni się "pożydzić" od "pchnąć do żyda"? Nie mam pretensji do karmazyniello, ale do osób które twierdzą, że taki zwrot to nic takiego. A moim zdaniem trzeba na to zwracać uwagę. Dlaczego tak bardzo się to różni od "czeskiego filmu" i "udawania greka"? Bo zakorzenia negatywne stereotypy, które później przejawiają się u niektórych malowaniem gwiazdy Dawida i napisami "jude raus" na murach, niszczeniem żydowskich cmentarzy itp. i niestety nie są to incydenty jak wielu chciałoby myśleć. Nie chce jadąc gdzieś za granicę, żeby ktoś na mnie patrzył przez pryzmat stereotypu "Polaka antysemity".
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Polak-antysemita. GENIALNE! Kolejny żart historii.


Czy ktoś może mi coś jeszcze rozsądnego o V1 powiedzieć? Czy tylko karmazyniello i alkos (jak ja to powinienem pisać - ksywki znaczy się, na naszym forum - z małej, jak teraz, z małej i wytłuszczone, z dużej??? Żeby nikogo czasem nie urazić...)

[ Dodano: 2013-02-09, 10:29 ]
Polecam na wolną chwilę "Przy Szabasowych Świecach" Horacego Safrina. Oba tomiki. Genialna lekcja żydowskiego dystansu do świata i ludzi. I kawał dobrego humoru.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Mertz, dziś na ślubie zamierzam użyć V1 z 10/2.8 jako jedynego szerokiego kąta, będzie w tandemie D700 +50/1.4
W poniedziałek wrzucę tu kilka zdjęć z całego przekroju imprezy to sobie ocenisz jak się spisuje na froncie.
Nie mam żadnych obaw co do tego że V1 się nie spisze na pięć :-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mertz napisał/a:
Czy ktoś może mi coś jeszcze rozsądnego o V1 powiedzieć?

ale co konkretnie chciałbyś wiedzieć?
AF działa doskonale, ISO powyżej 800 jest takie sobie, ale bardzo ładnie odszumia się w ACR7, który zamiast rozsmarowywania szczegółów zostawia ładne, nieregularne "ziarno". Obsługa aparatu jest idiotyczna, ale ponieważ przy tej wielkości matrycy i tak nie ma za bardzo możliwości regulowania głębi przesłoną, ustawiasz co trzeba raz i tyle. Wizjer naprawdę przyjemny, nie smuży nawet w dość podłych warunkach. Obiektywów mało, stałki (10, 18.5) ok, zoomy ciemne, ale za to z VR. Ekranik z tyłu rewelacyjny z wysoką rozdziałką. Jeszcze co do zdjęć, można wgrać profile Picture Control, jak w lustrzankach - wrzuciłem sobie kilka profili filmów. Te sprzęty z małą matrycą mają jedną zasadniczą zaletę, używa się ich naprawę przyjemnie. To samo można poczytać o wyśmiewanym Q.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
alekw napisał/a:
Bo zakorzenia negatywne stereotypy, które później przejawiają się u niektórych malowaniem gwiazdy Dawida i napisami "jude raus" na murach, niszczeniem żydowskich cmentarzy itp. i niestety nie są to incydenty jak wielu chciałoby myśleć.


No to moze czas odciac sie od tych stereotypow, i na zlosc tym, ktorzy bardzo chcieliby je widziec, zaczac sie smiac na rowni z Kolumbijczyka, Zyda jak i Koreanczyka?

Robiac z "Zyda" slowo-tabu, tylko sie je utrwala.

[ Dodano: 2013-02-09, 12:23 ]
l_uka napisał/a:
bardzo ładnie odszumia się w ACR7


True. ACR7 to podstawa w pracy z V1 :-)

l_uka napisał/a:
wrzuciłem sobie kilka profili filmów


Skad masz? Dobre sa?

(tyle ze nie dzialaja z ACRem :-P )
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
alkos napisał/a:
Robiac z "Zyda" slowo-tabu, tylko sie je utrwala.

True!
l_uka napisał/a:
nie smuży nawet w dość podłych warunkach

Bo nie stara się robić za noktowizor ;-) . Przestaje symulować ekspozycję gdy robi się ciemno. Jakoś mi to nie przeszkadza.
l_uka napisał/a:
zoomy ciemne, ale za to z VR

Bardzo wydajny VR, dodam. Przy 1/2s da się strzelić nieporuszone. Kusiła mnie gabarytami 10-tka, ale że aparacik ma robić również za kamerę wybrałem zuma z VR. Teraz, w zimie, nie ma problemów w targaniu nawet z zumem. W kieszeni kurtki-parki mieści się bez problemów.
l_uka napisał/a:
Obsługa aparatu jest idiotyczna, ale ponieważ przy tej wielkości matrycy i tak nie ma za bardzo możliwości regulowania głębi przesłoną, ustawiasz co trzeba raz i tyle

Co ciekawe, najszybciej zmiany parametrów można dokonywać w trybie M. Dostępne są dwa "manipulatorki". Chodzi mi o korektę ekspozycji, żeby nie było niedomówień. Z drugiej strony, w trybach pół i automatycznych "inteligencja" aparatu całkiem w porządku sobie radzi. W końcu to Nikon, godny następca D40 ;-) .
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Skad masz?

a stąd
http://www.neebu.net/~khu...NIKON/CUSTOMPC/

alkos napisał/a:
Dobre sa?

raczej takie se ;-P

alkos napisał/a:
tyle ze nie dzialaja z ACRem

łudzę się, że znajdę takie ustawienia, że nie trzeba będzie ACRem wołać :roll:

denvi napisał/a:
najszybciej zmiany parametrów można dokonywać w trybie M

zauważyłem też, że całkiem nieźle sprawdza się S, bo skoro przesłona nie bardzo ma znaczenie (zawsze duży DOF), to chociaż czasem można zmusić automat do innego ISO albo decydować o zamrożeniu ruchu. Swoją drogą irytujące jest to, że w autoISO nie pokazuje aktualnie wybranej wartości (pomijając fakt, że niedostępne jest auto100-1600, a jedynie a100-400, a100-800 i a100-3200 - człowiek rozpieszczony Pentaksem chciałby co 1/3 działki zakres ustawić a tu Nikon :-/ )

Z innych bajerów, dźwięk mechanicznej migawki jest super fajny :mrgreen: Chociaż ostatnio przestawiłem się na kompletną ciszę 8-)
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
l_uka napisał/a:
dźwięk mechanicznej migawki jest super fajny

Lubię to :mrgreen:
l_uka napisał/a:
Swoją drogą irytujące jest to, że w autoISO nie pokazuje aktualnie wybranej wartości (pomijając fakt, że niedostępne jest auto100-1600, a jedynie a100-400, a100-800 i a100-3200

Zgoda. Ogólnie, gdybym musiał znaleźć i spisać, to aparacik ma 2x więcej wad niż zalet. Jednak podstawowe zalety - evf (chociaż to nie to samo co optyczny jednak w słonku można docenić), solidność, AF, dobry VR i filmowanie, no i wymiary - sprawiają że, mam go zawsze przy sobie i daje mi frajdę z focenia. O to chyba chodzi w takim sprzęcie? ;-)
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Noc sobotnio-niedzielna, po koncercie na Szerokiej; nastrój nadprzyrodzonego święta, braterskiego spotkania. Dla tego magicznego doznania od piętnastu lat mieszkamy na Kazimierzu. Chcieliśmy mieszkać tutaj, w tym szczególnym i wyjątkowym miejscu w Polsce, gdzie Żydzi są - ufam - najzwyczajniej i najoczywiściej tymi którymi zawsze dla nas powinni być - naszymi bliźnimi, braćmi i siostrami. W miejscu, gdzie wysiłkiem wielu ludzi dobrej woli a przede wszystkim nieocenionego Janusza Makucha stworzono swoistą utopię: Polskę wolną od szaleństwa antysemityzmu. Wracamy w szampańskim nastroju z Placu Nowego do domu; na rogu Józefa i Bożego Ciała stoi grupa ludzi, rozpoznajemy wśród nich naszego przyjaciela- Uwe von Seltmana. Uwe jest czymś zdruzgotany i przygnębiony. Pytamy co się stało. Od Uwe i jego znajomych słyszymy rzeczy które sprowadzają nas do parteru. Znajomi Uwe są polskim Żydami, Polakami żydowskiego pochodzenia. Przyjechali do Krakowa na Festiwal Kultury Żydowskiej z różnych stron świata, także z Izraela, kilkanaście osób.
Po koncercie na Szerokiej poszli razem z Uwe do baru "Moment" na rogu Estery i Bożego Ciała, kwadrans po pierwszej. Kiedy usiedli razem przy stolikach jeden z kelnerów "Momentu" "poczęstował" ich na wpół głośnym powitaniem - "p***** żydzi" po czym stwierdził, że jest późno i " nie będziemy już obsługiwać". W tym czasie " Moment" i pewnie wszystkie knajpy Kazimierza były tłumnie zatłoczone… Kiedy uraczeni przez kelnera "p*****" powitaniem zaczęli głośno protestować zostali przez innych agresywnych kelnerów i kelnerki wyproszeni i na odchodne poczęstowani frazą "j** żydów, żydzi do Izraela". Byli tak zszokowani działaniem kelnerów "Momentu", że woleli wyjść niż się kłócić. Zobaczyliśmy ludzi którzy byli w stanie traumy i histerii, na granicy płaczu. Jak ktoś kto będąc przed momentem w stanie euforii dostał pięścią w nos… Staliśmy bezradni pośród nich, nie bardzo wiedząc co i jak zaradzić. W końcu wraz z Uwe zaczęliśmy ich nakłaniać by poszli razem do komisariatu policji na Szeroką i powiadomili co się stało. Udało nam się ich przekonać. Wiem, że policja po jakimś czasie rzecz całą umorzy: "niska szkodliwość czynu" etc.. Ale my, mam nadzieję, mieszkańcy Krakowa i kazimierskiej utopii, nie umorzymy…
http://hiperrealizm.blogs...zdym-kroku.html

"WYMYŚLONY ŻYD"

Cytat
Kamil, siadz na d. i sie ogarnij lepiej.

Kamil może zamiast kolejnego sprzętu:



Lepiej ładować kasę w albumy (rozwijają wyobraźnię i poszerzają horyzonty).
Kiedyś człowiek kupował sprzęt żeby mieć czym robić te zdjęcia, a teraz :-?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
M.W napisał/a:
Lepiej ładować kasę w albumy (rozwijają wyobraźnię i poszerzają horyzonty).

no, w najgorszym razie schody można sobie podeprzeć :evilsmile:
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
M.W napisał/a:
Kamil może zamiast kolejnego sprzętu:

M.W napisał/a:
Lepiej ładować kasę w albumy

M.W, ładna półka na książki też by mi się taka przydała (może nie do końca taka, ponieważ nie mam schodów :-D :-P )zwłaszcza, ze niedługo moja cała domowa biblioteka będzie spędzać czas na wykładzinie
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
fotostopowicz napisał/a:

M.W, ładna półka na książki też by mi się taka przydała (może nie do końca taka, ponieważ nie mam schodów :-D :-P )zwłaszcza, ze niedługo moja cała domowa biblioteka będzie spędzać czas na wykładzinie


Jak sobie kupisz taką półkę to i schody wybudujesz, a potem moze i cały dom :evilsmile:
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
alekw napisał/a:
Jak sobie kupisz taką półkę to i schody wybudujesz, a potem moze i cały dom :evilsmile:

alekw, w sumie racja od czegoś trzeba przecież zacząć, to czemu tego nie rozpocząć od półki na książki :mrgreen:
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Po spadku ceny ten Nikonik jest bardzo ciekawym kompaktem.
Szkoda, że nie ma do niego jakiegoś zoomu 15x 24-360 F2/2,8.
Byłaby super hybrydka na wakacje...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tak naprawde to szkoda ze nie ma zooma 37x z soczewkami z blota posniegowego spod Kielc.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
alkos napisał/a:
Tak naprawde to szkoda ze nie ma zooma 37x z soczewkami z blota posniegowego spod Kielc.


Prawda lezy posrodku...

IMO jasne zoomy spopularyzuja ten system....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach