Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
MacRayers napisał/a:
Kocham FA35/2 ale i tak biorę DA35 :) Dlaczego ? Bo śnieg... (niektórych rzeczy się nie da wytłumaczyć)...
przy 35/2.8 jest więcej zabawy, bo ma makro i większa przyjemność z używania bo limited. Bardzo przyjemne szkiełko chociaż moim zdaniem oba są paskudy straszne (FA35 za ten wystający pierścień mocowania osłony, jeśli się jej nie założy jest okropny, DA35 za małą soczewkę z przodu przez co obiektyw wygląda dziwacznie, jak jakiś wizjer kątowy) ;-)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
DA35 nie kryje FF :-P
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Crow, no i co z tego? :->
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Właśnie cała zabawa, że podepnę tu i tu ;-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Crow napisał/a:
DA35 nie kryje FF :-P

No tak, DA Limitedy wyprzedał, FA nabywa... Pytanie dlaczego najlepiej poinformowany człowiek na forum tak robi... Pewnie też "bo śnieg" (w lutym na dodatek).... ;-) :-B Ehh Ci Pełnoklatkowcy..
Mike w swoim artykule wypisał zalety DA35 (robił zdjęcia chyba większością 30-tek i 35-tek w różnych systemach) - dla niego to wybitnie dobre szkło (i nie pisze tego o zastosowaniu typu macro) :
"I’ve used it for a few months now, and the nature of my reaction has been something between delight and awe." Tłumacząc - "Używałem tego (obiektywu) przez kilka ostatnich miesięcy i moja reakcja na ten obiektyw umieszczona jest pomiędzy oczarowaniem a zachwytem".
http://photo.net/columns/...cal-discussion/
Po drugie DA35 kryje pełną klatkę (winieta w rogach jest, ale da się chyba przeżyć):
http://www.pentaxforums.c...374-post21.html
Cytat : "So, on a full-frame body, the DA 35 is usable pretty much like the DA40 lens (because of the slight recommended crop) but does still provide full 1:1 Macro capabilities. Therefore, the DA35 Ltd. stays a strong buy even with a FF body." - w skrócie : "Na FF DA35 jest podobnie używalne jak DA40.."
http://www.pentaxforums.c...669-post38.html
;-)
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
MacRayers napisał/a:
"Na FF DA35 jest podobnie używalne jak DA40.."
"...ponieważ zalecane jest delikatne przycięcie". Jak mniemam do pola widzenia obiektywu 40mm. :-P
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
MacRayers napisał/a:
Po drugie DA35 kryje pełną klatkę (winieta w rogach jest, ale da się chyba przeżyć
Nie kryje, winieta jest więcej niż zauważalna, natomiast DA40 winiety praktycznie nie ma.

MZ-30 + DA40
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Żabi bokeh
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
plwk :-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Dada napisał/a:
Nie kryje, winieta jest więcej niż zauważalna, natomiast DA40 winiety praktycznie nie ma.
Załączyłem przecież fotki z analoga i DA35. Winieta jest :) ale da się przeżyć IMO. ;-)
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Taka winieta to +100/ +80 w Lightroomie i po winiecie. Mam czasami wrażenie że nieco ludzie demonizują tą wadę obiektywu, jeśli w rogach jest ciemno (co by sprzyjało pojawieniu się szumów przy korekcji) to winieta będzie słabo widoczna i korekcja nie będzie konieczna, jeśli będzie jasno, można spokojnie wprowadzić korekcję i szum nie powinien być zauważalny (zawsze można delikatnie wykadrować, rozdzielczość 35/2.8 raczej daje radę z tego co czytałem/widziałęm)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach