Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Niestety ale trudno o bardziej wiarygodne źródła informacji.
Jak jest 100 komentarzy że sprzęt się sprawdza i w markecie na ściance z telewizorków dany model ma wizualnie lepszy obraz to czemu w to nie wierzyć?
W domu na lepszym sygnale może być tylko lepiej...
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
akagi66 napisał/a:
są przystosowane do odbioru telewizji cyfrowej ?
Co rozumiesz przez przystosowanie do odbioru cyfrowej tv? Wbudowany tuner DVB-t? Jeżeli telewizor ma taki tuner to producent się tym pochwali, ale do oglądania n-ki nie jest Ci on potrzebny. Ważniejszy jest zestaw dostępnych standardów do podłączenia innego sprzętu (obecnie oferowane dekodery tv sat. mają HDMI - szkoda by było żeby telewizor nie miał - nie ma obecnie lepszego sposobu połączenia telewizora i tunera).
 
asay  Dołączył: 26 Mar 2009
Markus napisał/a:
Niestety ale trudno o bardziej wiarygodne źródła informacji.
Jak jest 100 komentarzy że sprzęt się sprawdza i w markecie na ściance z telewizorków dany model ma wizualnie lepszy obraz to czemu w to nie wierzyć?
W domu na lepszym sygnale może być tylko lepiej...


żeby móc porównać obraz w markecie to trzeba by MZ:
- podłączyć do interesujących nas modeli to samo źródło sygnału: Blu-ray,demo HD, sat HD i puścić ten sam sygnał
- skalibrować odbiorniki!!!!
gwarantuje Ci, żeby nawet laik jest w stanie tak podłączyć sygnał (np zwykły koncentryk z sygnałem z anteny po iluśtam rozgałęźnikach) i tak rozregulować TV, że nikt nawet na niego nie spojrzy
Sprzedawcy w MM i Saturnach też mają akcje promocyjne na określona markę
W marketingu przoduje tutaj Sony - wydzielone stoisko, sygnał z Blu-ray'a albo demko gry i od razu wszyscy wiedzą że TV Sony są najlepsze :mrgreen:

PS nie jestem jakimś antyfanem Sony i zdaje sobie sprawę, że jak każdy producent ma lepsze i gorsze modele

PS1 Co wszyscy z tą czernią w LCD? mam LCD i żeby ten efekt był widoczny i przeszkadzał to musiałbym oglądać TV w całkowicie zaciemnionym pokoju, czego nie lubię bo mi się wzrok męczy :-D
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
teraźniejsze, nawet te tanie lcd, bardzo ładnie sobie radzą z czernią.
Byłem ostatnio w electro i patrzyłem na model który mi się osobiście podoba (była o nim mowa na poprzednich stronach) LG 32LH2000.
Powiem wam, że stało obok niego bardzo dużo innych, droższych telewizorów (sharp, toshiba, orion(eee?) oraz samsung) i wyglądały bardzo niefajnie przy tym LGku. Więc, jeżeli ktoś myśli o tanim 32" to polecam ten telewizor. Kolory są bardzo ładne, przejrzyste a obraz jest ostry! w porównaniu do innych tanioszek ;)

Tylko oczywiście NIGDZIE nie ma możliwości sprawdzenia sygnału analogowego. Eh.

Swoją drogą lil_pixi dziękuję za zdjęcia i opis! bardzo pomogły! Szkoda , że nie napisałeś tylko własnych odczuć :)
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
jack napisał/a:
Co rozumiesz przez przystosowanie do odbioru cyfrowej tv?

nie znam się na tv więc napiszę , co rozumiem przez to przystosowanie - po prostu czytałem w prasie że za dwa lata ma zaniknąć sygnał analogowy i telewizory nieprzystosowane do sygnału cyfrowego przestaną odbierać cokolwiek. Dlatego pytam. Nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Telewizor musi mieć wbudowany tuner MPEG-4. W tym systemie nadają już:TVP i nadawcy prywatni. Z nadajnika w Śremie nadawane są cztery programy analogowe oraz 7 programów w transmisji cyfrowej MPEG-4. To w Wielkopolsce. PZdr.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
powalos napisał/a:
Telewizor musi mieć wbudowany tuner MPEG-4. W tym systemie nadają już:TVP i nadawcy prywatni. Z nadajnika w Śremie nadawane są cztery programy analogowe oraz 7 programów w transmisji cyfrowej MPEG-4. To w Wielkopolsce. PZdr.


Musi nie musi - jak masz cyfrową kablówkę (i jej dekoder) to mpeg-4 jest ci niepotrzebny.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tak to tylko w dużych aglomeracjach. :evilsmile: Pzdr
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Jeśli LCD, to tylko Sony Bravia. Mam od roku i nie żałuję. A dlaczego Sony Bravia?!
Simply dlatego:

http://www.youtube.com/watch?v=Y-qJu20do0o

:mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
powalos napisał/a:
Tak to tylko w dużych aglomeracjach.

Bez żartów, Włocławek nie spełnia żadnego z tych warunków.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
MPEG-4 lepiej mieć niż nie mieć, nie wiadomo czy się nie przyda za jakiś czas.
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
powalos napisał/a:
MPEG-4. W tym systemie nadają już:TVP i nadawcy prywatni.
Nie śledziłem informacji o naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce, ale tak ze 2 lata temu nasi nadawcy nie mogli się dogadać. Jedni chcieli MPEG-2, drudzy MPEG-4. Naprawdę wybrali wspólną drogę?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
jack napisał/a:
Jedni chcieli MPEG-2, drudzy MPEG-4. Naprawdę wybrali wspólną drogę?
Tak.
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Benek, tak ogladam i ogladam i wcale nie jestem zachwycony. Myslisz, ze to wina ekranu w 10" MSI Wind? :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jack napisał/a:
Jedni chcieli MPEG-2, drudzy MPEG-4. Naprawdę wybrali wspólną drogę?

tak i do tego od niedawna pierwsze nadajniki zaczęły oficjalnie transmitować sygnał pierwszego duplexu

póki co korzystać mogą mieszkańcy całego woj. lubuskiego, ok. Poznania (nadajnik w Śremie) i ok. Warszawy

 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ostatnio u znajomego "wieszałem" Toshibę 42'', z tunerem Mpeg-4. Nie znam dokładnie modelu, ale byłem zaskoczony jakością obrazu i możliwościami jego dostosowania do własnych upodobań.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Mam zagwozdkę. Zachciało mi się wielkiego ekranu i rozdzielczości full HD. Mam telewizor z mnóstwem wejść HDMI i laptopa, który takowego nie posiada. Jednakowoż akcesoryjna stacja dokująca do owego laptopa ma wyjście DVI. Czy dokupując kabel DVI-HDMI będę mógł przesłać obraz z laptopa na telewizor w rodzielczości 1920x1080 (jeżeli karta graf. pozwoli)? Próbowałem podłączenia przez kabel D-sub, ale wyniki były raczej żałosne (max. rozdzielczość w okolicach 1300x800)...
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
thrackan napisał/a:
Czy dokupując kabel DVI-HDMI będę mógł przesłać obraz z laptopa na telewizor w rodzielczości 1920x1080 (jeżeli karta graf. pozwoli)?
Tak.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Gwiazdor napisał/a:
Tak.

Dziękuję :)
 
lil_pixi  Dołączył: 09 Paź 2009
YellowLabel napisał/a:
teraźniejsze, nawet te tanie lcd, bardzo ładnie sobie radzą z czernią.
Byłem ostatnio w electro i patrzyłem na model który mi się osobiście podoba (była o nim mowa na poprzednich stronach) LG 32LH2000.
Powiem wam, że stało obok niego bardzo dużo innych, droższych telewizorów (sharp, toshiba, orion(eee?) oraz samsung) i wyglądały bardzo niefajnie przy tym LGku. Więc, jeżeli ktoś myśli o tanim 32" to polecam ten telewizor. Kolory są bardzo ładne, przejrzyste a obraz jest ostry! w porównaniu do innych tanioszek ;)

Tylko oczywiście NIGDZIE nie ma możliwości sprawdzenia sygnału analogowego. Eh.

Swoją drogą lil_pixi dziękuję za zdjęcia i opis! bardzo pomogły! Szkoda , że nie napisałeś tylko własnych odczuć :)


Nadal tu zaglądam więc jestem do dyspozycji.

Dosyć fajne testy znajdują się na stronie http://www.jakitelewizor.pl/ może nie są jakieś super profesjonalne ale za to okraszone spora liczbą fotek itd.

Słyszałem że b. dobrym wyborem w myśl hasła "tanio i dobrze" (oprócz wspomnianego LG32LH2000) jest przetestowany pod tym linkiem funai
Test

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach