plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Bo ilość stron jest dopiero dwucyfrowa.
 
medieval1978  Dołączył: 12 Cze 2008
Czasem zalety Pentaxa nie sa wystarczajace w porownaniu do tego co oferuje konkurencja. Nie twierdze ze Pentax to jakies kompletne dno, sam dlugo rozwazalem czy pozostac czy zmienic. Wygralo to drugie i poki co nie zaluje.

Pozdrawiam,
Przemek
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Pentagram napisał/a:
nasi forumowicze są nie do zdarcia i zawsze wymyślą coś, co ich zdaniem pozwoli kontynuować.


nie bądź taki skromny ;-) , mistrzu
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
medieval1978 napisał/a:
Czasem zalety Pentaxa nie sa wystarczajace w porownaniu do tego co oferuje konkurencja. Nie twierdze ze Pentax to jakies kompletne dno, sam dlugo rozwazalem czy pozostac czy zmienic. Wygralo to drugie i poki co nie zaluje.

Pozdrawiam,
Przemek


To można również odwrócić - czasem zalety konkurencji nie są na tyle silne, by zrezygnować z Pentaxa. Ostatnio sam o tym intensywnie myślałem, ale jednak zostałem przy Pentaxie. Taki 50d jest dla mnie zbyt duży, nie mówiąc już o 70-200/2,8L. Obecnie wystarczy mi K200 z dwoma zoomami-gwiazdkami. Każdemu więc według potrzeb...
Jak Pentax MĄDRZE rozegra tę partyjkę pokera to spokojnie ma szansę zdobyć dla siebie kawałek tortu na obecnym rynku cyfranek.
 
medieval1978  Dołączył: 12 Cze 2008
Oby tak sie stalo, w koncy firma ma dluga tradycje foto i szkoda by bylo to zaprzepascic. Zawsze bede z sentymentem zerkal co sie dzieje w systemie Pentaxa, po czesci gdyz mam jeszcze roczna subskrybcje na firmowy magazyn ;)

Cytat
Taki 50d jest dla mnie zbyt duży, nie mówiąc już o 70-200/2,8L.


A co do wielkosci i ciezaru 50d i 70-200L to niemalze identyczna jak w przypadku k20d i FA* 80-200 ktora mi dane bylo focic. Duet zoomow DA* to dobry zestaw do fotografii podrozniczej. Dawal mi sporo radosci podczas ostatniej wyprawy na Lanzarotte.

Pozdrawiam
Przemek
 

R_meander  Dołączył: 28 Gru 2008
Szanowni Państwo,
Czytając ten wątek dochodzę do wniosku , że przekonani udowadniają przekonanym , że Pentax jest najlepszy.
Równocześnie pojawią się w tej dyskusji wątki:
kompatybilność wsteczna u wszystkich firm jest porównywalna
przeciętnemu kowalskiemu kompatybilność wisi totalnie bo on będzie miał max 2 obiektywy kitowe 18-55 i 50-200, a może tylko ten 1-y.
firmy zarabiają dzięki promocji i produktom dla masowego odbiorcy (brawo K-M). (Czy to prawda trudno wyrokować prawo ekonomiczne mówi że 80% produktu daje zwykle 5% zysku.)
Wątek jednak dotyczył sprzedaży , a w zasadzie wycofania korpusu k200 z rynku Japońskiego .
Od grudnia 2008 brak informacji dotyczących dalszych kroków Pentaxa w tej sprawie.
Pewnie produkcja K-M jest tańsza dużo do K200. Pewnie też zaawansowany amator poza szczelnym korpusem chce mieć to samo co dają C S i N w tej samej klasie. A to dopiero dostarcza K20 w akceptowalnej cenie ustawiając go w grupie D90, A350, C450, A700.
Wracając do tematu wątku.
Jak przypuszczam produkcja K200 jest już wstrzymana (lub na wykończeniu) i firma czeka by się sprzedało to co jest wyprodukowane. K20 i K-M podzieliły segment k200 co firmie pewnie pasi.
Nie można wyposażyć k200 w matryce i software k20 wypuszczając k220 bo się pogryzie z k20.
Więc by firma miała taki układ jak konkurencja : total amator ; zaawansowany amator ; połprofesional potrzeba przygotować również następcę k20.
Czytając rożne info można zauważyć , że firmy mają cykl wymiany sprzętu co 18miesięcy. Bywają jednak wyjątki kiedy jakiś model się nie wstrzelił w rynek.
Jeśli Pentax ma coś przygotowane to najwcześniej styczeń / luty pojawią się informacje.
Poza ty dlaczego firma ma mieć obsadzone wszystkie segmenty ?. Fuji trzyma zaawansowane copmacty i 1-ą lustrzankę.
Jeśli coś wiecie o prognozach to piszcie o prognozach na nowy sprzęt , piszcie.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Prognozować w naszym systemie, to tak jakby przewidywać, że za 20mln lat na Ziemię spadnie meteoryt. ;-) Firma jest znana z dostarczania takiej ilości informacji, że aż strach się bać.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
racja, świadomość tej sytuacji paraliżuje mnie jak tylko złapię puszkę w dłoń, nawet nie mam sił szkła zmienić, zresztą wszyscy wiedzą, że w naszym systemie nie ma szkieł albo takie, których nie warto podpinać, jeśli jednak jakiś twardziel podepnie to i tak autofokus wypadnie i zablokuje lustro :-/
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Robert napisał/a:
świadomość tej sytuacji paraliżuje mnie jak tylko złapię puszkę w dłoń, nawet nie mam sił szkła zmienić

Proponuję sprzedać puszkę, kupić jakiegoś kompakta i się tak nie męczyć :-P
Robert napisał/a:
w naszym systemie nie ma szkieł albo takie, których nie warto podpinać

:shock:
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
 
Robert napisał/a:
zresztą wszyscy wiedzą, że w naszym systemie nie ma szkieł albo takie, których nie warto podpinać, jeśli jednak jakiś twardziel podepnie to i tak autofokus wypadnie i zablokuje lustro :-/

...że co prosze? :shock:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
wyczuwam delikatną ilość sarkazmu :-P
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Pentagram napisał/a:
Prognozować w naszym systemie, to tak jakby przewidywać, że za 20mln lat na Ziemię spadnie meteoryt.
każdego roku spadają :-P
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
opiszon napisał/a:
wyczuwam delikatną ilość sarkazmu :-P

nawet całkiem dla mnie zrozumiałego :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
R_meander napisał/a:
Fuji trzyma zaawansowane copmacty i 1-ą lustrzankę.


Fuji na to stać...
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
alkos napisał/a:
Fuji na to stać...

...bo zarabia na samochodach (vide SUBARU..)

EDIT : Fuji to kilka firm i chyba różnych... hm..
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
To na pewno ten sam Fuji? Wydaje mi sie jednak ze z "fuji" to jak z "asahi" - masz i aparaty, i piwo, i boh wie co jeszcze...
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Na Dalekim Wschodzie takie firmy-giganty wielobranżowe to chyba norma. Samsung też robi samochody, nie tylko telewizory i aparaty foto :-)
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
MacRayers napisał/a:
opiszon napisał/a:
wyczuwam delikatną ilość sarkazmu :-P

nawet całkiem dla mnie zrozumiałego :mrgreen:


no wiesz :shock: , przecież sero pisałem :lol:
 
Hihnt  Dołączył: 06 Wrz 2008
Hm, by tak umerytorycznic dyskusje:
http://www.hoya.co.jp/eng...ancial_data.pdf
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Hihnt napisał/a:
Hm, by tak umerytorycznic dyskusje:
http://www.hoya.co.jp/eng...ancial_data.pdf

Ostatnie dane (rok fiskalny 2008) dotyczą okresu do 31 marca 2008. Na pewno od tamtego czasu dużo się zmieniło (kryzys ogólnoświatowy). Może mamy tu jakiegoś finansowca, który przeanalizował by te dane (49 stron!)? :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach