negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
jungli napisał/a:
Przy okazji szkielko na pelnej dziurze nie ostrzy na nieskonczonosc
czasami w manualach ostrość jest trochę przed oporem. Nie można dojezdzać do końca...
 
jungli
[Usunięty]
cresky,

Inne ogniskowe i troche inne katy, robione na szybko jak zwykle, analizowalem te obrazki i roznic nie widze w ostrosci.

Probowalem nie krecic do konca tez lipa...

hej
 

cresky  Dołączył: 17 Lut 2009
jungli imasz rację, przy tej cenie myślę że i tak warto.
Zwłaszcza że jak kolega napisał budowa szkiełka jest solidna, poczekam jeszcze na więcej sampli no i jestem bardzo ciekaw jak to jest z tym ostrzeniem na nieskończoność ?!?!
Do komentarzy na Optyczne.pl zawsze podchodziłem z rezerwą :mrgreen:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Generalnie fajnie się czyta co poniektóre wypowiedzi na optycznych - choć trzeba przyznać, że tylko niektóre :mrgreen: część jest sensowna.
Mnie to szkło się podoba, a no i wersja do Pentaxa tego szkiełka ma automatykę przysłony więc z każdym spokojnie można go używać.
Nikoniarze nie mają tego komfortu.
 

cresky  Dołączył: 17 Lut 2009
no niestety nie mają :-(
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Taka polityka firmy. Generalnie strasznie intryguje mnie podejście Nikona do klienta. Chcesz mieć pełen dostęp do danych z nef'a musisz kupić nasz soft, chcesz używać szkiełek bez styków musisz kupić co najmniej d300 (d200). Ciekawe co jeszcze wymyślą?
 

cresky  Dołączył: 17 Lut 2009
ja żaba myślę o tej 85-tce po kątem analoga F5.
Nie wiem jak to jest z tą polityką ale NX2 to dobre oprogramowanie ( nie posiadam innego ) więc mogę się mylić. Takie czasy, że każdy producent stara się przywiązać klienta do swojej marki.
Szczerze mówiąc nie słyszałem aby dane z Nef-a w pełni były dostępne tylko w NX-ie ?? ale w tych sprawach to jestem laik
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
jungli napisał/a:
za to na pelnej klatce papierowe GO na 1.4 masakra to ustawic.
Hi, hi, coś o tym wiem. Zrobić portret samej głowy na f/1,4 ostrząc manualnie, jest naprawdę ciężko. Jedno malutkie drgnięcie aparatu i już ostrość nie tam gdzie trzeba. Ale z reguły, do takiego portretu używam przysłon w okolicach f/2 (co innego testy :-> ). A jak chcę przy pomocy f/1,4 odseparować od tła całą sylwetkę, lub jej połowę, to procent udanych zdjęć radykalnie wzrasta. ;-) Z większej odległości wszystko pięknie mieści się w GO.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
jungli, dzięki za foty. Wygląda na to, że to na prawdę porządne szkło. Może nie jest demonem ostrości w porównaniu do 77-ki, ale i tak ładnie ostrzy.
I jeszcze: czy tylko ja tak mam - zdjęcia z filiżanką - nie portafię na nich dostrzec wzrostu ostrości wraz z przymykaniem przysłony...?
 
jungli
[Usunięty]
Marcinicus,

To tylko Picasa, nie wiem jak oni to robia, wchodzi zdjecie w pelnej rozdzielczosci, a jest okrojone o 60% swojej wielkosci. Znajde jakiegos dobrego hosta, to dam w pelnej rozdzielczosci.

hej
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
 
marbud  Dołączył: 21 Cze 2008
Marcinicus, nie martw sie , tez tak mam:)
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
jest za..bisty polski serwis, nazywa sie http://efotek.pl nie ma limitu, mozna zalozyc swoje konto, sa linki bezposrednie do wklejenia na forum. szybko, wygodnie i po naszemu. polecam
 

slimaczysko  Dołączył: 21 Sie 2008
afuszejk, i mają świetne galerie publiczne :-?
 

cresky  Dołączył: 17 Lut 2009
faktyczne galeria publiczna jest super :-P
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Na dpreview jest wątek gościa, który odważył się zainwestować w swoją szklarnię do Pentaksa i kupił Polara 85mm/1:1.4. Można sobie obejrzeć trochę małych zdjęć.
Link do dpreview
 

slimaczysko  Dołączył: 21 Sie 2008
Im więcej oglądam sampli tym bardziej się przekonuje do zakupu tego szkła... pozostaje kwestia czy bez klina dam rade coś złapać przy 1.4... mam czasami problem z 50mm 1.8 a co dopiero tutaj...
 
jungli
[Usunięty]
slimaczysko,

Ciezko jest, szczegolnie przy 1.4 i dziurce od klucza w APS-C, o FF, to uz nie wspomne.
Ale co tam mimo braku pomiaru swiatla walcze tymze z S3 Pro, to na prawde swietny obiektyw.

hej
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
espresso, nie demonizuj sprawy. Też ostrzę na normalnej matówce i jakoś trafiam. Problem jest przy słabym świetle, kiedy w wizjerku nic nie widać, ale przy dobrym świetle nie ma żadnego problemu.

 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
jungli napisał/a:
to na prawde swietny obiektyw


Znaczy się, rekomendacja jest, można kupować? ;-)

EDIT

kurna, znowu mój wpis jest na nowej stronie! Klątwa jakaś!? :-?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach