perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Iza napisał/a:
perl, czy masz jakiś konstruktywny pomysł na tę sytuację?
Owszem. Zreszta co najmniej dziwnym by bylo, gdybym klepal tyle postow w tym temacie, w taki sposob i bym nie mial pomyslu.

- Wprowadzic wiecej moderatorow. Tych, ktorzy sa - oczywiscie pozostawic przy wladzy.
- Wprowadzic jasne wytyczne dla tychze (wszystkich, starszych stazem i mlodszych) moderatorow.
- Offtopy wybitnie odbiegajace od tematu, non stop kasowane. Jesli uzytkownik jest recydywista i pomimo upomnien nadal spamuje, ban, ktory jest decyzja bardzo latwa i skuteczna. Kilka takich banow w ciagu pierwszych miesiecy wprowadzenia nowych punktow regulaminu i reszta sama zrozumie, ze spam jest tutaj niepozadany.

Do tego mozna dodac (ale niekoniecznie) przegladanie w wolnych chwilach starszych watkow i czyszczenie ich.

Powstaje pytanie: jak odroznic fajny offtop, ktory kiedys tak tutaj wszystkich cieszyl, od spamu. Trudna odpowiedz. Moze po prostu na poczatek kasowac wszystko, co nie zwiazane z tematem.
Pozniej, stopniowo, powrocimy do czasow '07 i poczatkow '08. Pytanie tylko czy wtedy jeszcze beda ci starzy, ktorzy trzymali klimat tego forum.
 
forestowy
[Usunięty]
Iza napisał/a:
jest prawdą, tylko co z tym zrobić?


Zacząć stosować ostrą moderke. Tępić z całą surowością wszelkie objawy niemerytorycznej dyskusji, pyskówki etc jednym słowem bez pardonu kosić offtop poza działem Hyde Park

lub

Jeśli ma być zachowana pierwotna idea forum lightowego - z lekką domieszką offtopu sprawa nieco bardziej się komplikuje.
Od lightowego offtopu do spamu, syfu i burdelu całkiem blisko, a na tym forum granica została już dawno przekroczona.
Jeśli taka opcja ma obowiązywać to niestety ale bez zmiany podejścia/zwiększenia ilości/zmiany moderatorów się nie obejdzie. Granica jest śliska i przy dzisiejszym "przerobie" i wielkości forum, uwaga modów na szczeniackie zachowanie powinna być zwiększona. Jeśli modów za mało to zwiększyć ilość. Ktoś porządku pilnować musi, a zdecydowanie zmniejszenie swobody wypowiedzi jest konieczne.

Natomiast podejście takie jak zaprezentował dzerry
dzerry napisał/a:
Ja tego nie wczyszcze, bo nie mam ani czasu, ani ochoty sie w tym grzebac.


moim zdaniem całkowicie dyskwalifikuje go jako moda. Po co się męczyć dzerry skoro nie masz czasu ani chęci ?
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
forestowy napisał/a:
Zacząć stosować ostrą moderke. Tępić z całą surowością wszelkie objawy niemerytorycznej dyskusji, pyskówki etc jednym słowem bez pardonu kosić offtop poza działem Hyde Park
Widze ze jednak ktos sie ze mna zgadza. Milo takie rzeczy czytac.

forestowy napisał/a:
moim zdaniem całkowicie dyskwalifikuje go jako moda. Po co się męczyć dzerry skoro nie masz czasu ani chęci ?
dzerry nie jest moderatorem, tylko adminem. Nie chce mu sie tego robic - jego swiete prawo.
 
forestowy
[Usunięty]
Admina ma pełne prawa moda i w tym sensie to napisałem. Nie ma znaczenia jak się nazywa. Stoi tylko wyżej w hierarchii osób mających dostęp do panelu moderacjii

P.S Tia perl , w kwestii światopoglądu na sprawy administracji i moderacjii forum w pełni się z Tobą zgadzam :-B
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
forestowy napisał/a:
lekką domieszką offtopu sprawa nieco bardziej się komplikuje

I to jest chyba największym problemem bo tu się skończy demokracja. Nie będzie możliwe dyskutować nad każdym postem czy jest spamem czy oftopem, moderator będzie sam podejmował decyzję o usunięciu jakiegoś postu. Chyba zdajecie sobie sprawę, że zaczną się pretensje na zasadzie bo mój post został usunięty, a jego nie.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
forestowy napisał/a:
moim zdaniem całkowicie dyskwalifikuje go jako moda.
Calkowicie mowisz. No to chyba powinienem sie przejmowac, co nie?
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
ech przestan Jarek...
 
forestowy
[Usunięty]
Zdano napisał/a:
forestowy napisał/a:
lekką domieszką offtopu sprawa nieco bardziej się komplikuje

I to jest chyba największym problemem bo tu się skończy demokracja.

Demokracja jest dobra, ale nie w tym przypadku.
W jakichkolwiek sprawach organizacyjnych rządy "twardej ręki" i jednoosobowa odpowiedzialność znacznie lepiej się sprawdzają. Wyobrażasz sobie pełna demokracje przy organizacji np PPD...... ??

Zdano napisał/a:

Chyba zdajecie sobie sprawę, że zaczną się pretensje na zasadzie bo mój post został usunięty, a jego nie.


Nie obawiał bym się tego

dzerry napisał/a:
No to chyba powinienem sie przejmowac, co nie?

Wystarczy zmienić zajęcie. Zdrowszy będziesz, mniej stresu, a i czasu więcej

I nie dziękuj za troske.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
forestowy, zaraz ktos nowy wejdzie, wlaczy sie do dyskusji i nazwie nas faszystami ;-)

forestowy napisał/a:
W jakichkolwiek sprawach organizacyjnych rządy "twardej ręki" i jednoosobowa odpowiedzialność znacznie lepiej się sprawdzają.
Twarda reka? Ten termin moze dotyczyc rowniez wszystkich moderatorów którzy aktualnie "sprawują swoj urzad". Do tego nie potrzeba znaczacych, rewolucyjnych zmian.

forestowy napisał/a:
Wyobrażasz sobie pełna demokracje przy organizacji np PPD...... ??
Powstrzymajmy sie od porownan do czegokolwiek. Tego forum nie mozna porownac do czegokolwiek.

forestowy napisał/a:
Wystarczy zmienić zajęcie. Zdrowszy będziesz, mniej stresu, a i czasu więcej

I nie dziękuj za troske.
:-/ Pod tym sie nie podpisuje.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
perl, chodzi mi o to, zeby przestac traktowac forum jako firme, gdzie jest wlasciciel wladca, pracownicy, ktorzy maja obowiazki wynikajace z umowy. Jedni robia wiecej, drudzy mniej. Forum nie ma celu biznesowego, nie bedziemy wrzucac reklam, wprowadzac platnych uslug. Gdybysmy mieli taki cel, to zamordyzm i kontrola bylaby niezbedna. Ale nie mamy. Nie jest tak zle jak piszecie. To jest tylko wasza opinia, mam wrazenie znieksztalcona ostatnimi wydarzeniami. Dzieje sie duzo dobrego. Czy ktos zauwazyl, ze tak denerwujace niektorych banalne pytania przeniosly sie w calosci do Pierwszych Krokow? Czy ktos zauwazyl jak sprawnie dziala gielda? Wiadomo, sa zgrzyty, bo na tej gieldzie sprzedaja ludzie, wiec zawsze beda. Wiekszosc informacji mozna znalezc bez trudu, ludzie non-stop sobie pomagaja, wiekszosc problemow jest rozwiazywanych w ciagu paru minut, forum kwitnie od spotkan w calej Polsce, ludzie nawiazuja znajomosci, o co tak naprawde chodzi? Gdzie jest ten syf?

Po prostu. nie bedziemy ostro moderowac, bo to jest wbrew kulurze tego miejsca. I tyle. Przeoczenia jakichs pyskowek zawsze beda. Nie kazdy moderator ma rownie ciezka reke, dlatego jakas nocna pyskowka moze umknac uwadze. Ale to przeciez nie jest problem, bo skoro umknela, to widocznie byla na tyle nieistotna, ze nie ma sensu jej eskalowac! To jest komunikacja internetowa, tu zawsze beda niepotrzebne emocje, niedomowienia i nieporozumiena.

 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
forestowy, a może wystarczy zmienić forum. Też będziesz zdrowszy...... :roll:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Dajcie spokój złośliwością bo z tego na pewno nic dobrego nie wyniknie.
forestowy napisał/a:
Nie obawiał bym się tego

Nie jestem aż takim optymistą ale zobaczymy czy inni się wypowiedzą na ten temat.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
No to sekunda, ja z racji zapomnianej emotikonki na końcu ironicznego zdania :

MacRayers napisał/a:
szkieł serii K, M, FA, DFA jest sporo; gorzej z zoomami (aktualnie w sprzedaży są serie DA); niemniej, słowo Pełna Klatka jest wspominana przez tych, co siedzą w innych systemach. My czasami rozmawiamy o średnim formacie (sporo osób ma analogi średniego formatu - modele 645, 67).... Wiesz jak to jest, my nie lubimy się ograniczać FF bo to stan przejściowy do MF... "


mam przepraszać, bo kogoś tam uraziłem wypowiedzią zbiorową "MY" (zresztą nie osobę, której odpowiadałem a dwóch użytkowników tego forum), a ciut niżej Robert napisałe bez emotki i jest ok ? Dlatego tylko jest OK, bo Perl go dobrze zrozumiał (nie ważne, że parę osób nie). Ja swoją niejasność wyjaśniłem z pxm-em, któremu odpowiadałem.
No to może dajmy Perla i Pentagrama na modów ? ;-)

perl napisał/a:
MacRayers http://pentax.org.pl/prof...wprofile&u=7023
Zarejestrowany wrzesien 2008, czyli niecale 8 miesiecy.
Odkad zostal 8 miesiecy temu fotografem, zostal specjalista od wszystkiego w tej dziedzinie. Ale jest rowniez specjalista w projektowaniu aparatow, ich sprzedazy, marketingu i reklamy.
4,65 postów dziennie


Nie zostałem specjalistą od fotografii - jeżeli w czymś mogę pomóc, to pomagam (w dziale Pierwsze kroki).
Co do specjalisty od sprzedaży, marketingu i reklamy - to od 10 lat prowadzę firmę zajmującą się takową dziedziną więc mogę coś czasami na ten temat powiedzieć. Tak samo jak wygląda spojrzenie ze strony firmy na potrzeby 5% potencjalnych klientów. Możemy dywagować sobie o różnych rzeczach, które mnie pasjonują - o Rosji, terroryzmie, cyberterroryzmie, sieciach komputerowych, programowaniu, hokeju... Nie moja wina, że mam dzień wypełniony pracą (która jest moją pasją) i pasjami, które może kiedyś staną się moją pracą.

 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Eldred napisał/a:
pojawia się jakiś "Robert" i nagle wszyscy mają wiedzieć że to nie jest troll, nagle wszyscy mają go znać i rozumieć że żartuje?


dzięki, miło mi poznać młodszego kolegę
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Ale dym! :mrgreen: Ciekawe, czy jakby Pentax wypuszczal nowego plesniaka tez by byly takie awantury :lol: :-D

Kolejny powod, zeby robic na filmie. Hie hie 8-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Zdano napisał/a:
I to jest chyba największym problemem bo tu się skończy demokracja. Nie będzie możliwe dyskutować nad każdym postem czy jest spamem czy oftopem, moderator będzie sam podejmował decyzję o usunięciu jakiegoś postu. Chyba zdajecie sobie sprawę, że zaczną się pretensje na zasadzie bo mój post został usunięty, a jego nie.

No to na przykład (nie śmiać się) można rzucić 1 offtop obojętnie jaki, a 2 offtopy, pod warunkiem, że w ramach offtopu pojawi się merytorycznie do tematu nawiązanie. (Oczywiście nieformalna zasada, bo nie da się tak jednoznacznie wg kalki działać, czasem sznurek OT też bywa fajny - fakt, o ile się nie szuka jakiejś informacji w gąszczu takich)
Mnie OT nie rażą, (jest tak bardziej "rodzinnie" niż sztywniacko) o ile nie jest to jakiś tasiemiec brazylijski... :-)

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
SQ6GIT napisał/a:
Mnie OT nie rażą, o ile nie jest to jakiś tasiemiec brazylijski...

Jak pojawiają się ciekawe tasiemce to i tak są wyodrębniane do nowego wątku.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
czy moge juz wygasic ten watek (malo sensowny - gdyz zadne zmiany w zasadach nie zaszly) ?
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Tak. Właściwie jeden z niewielu sensownych postów w tym wątku to ten perl'a, w którym apeluje, by odróżniać offtop od spamu.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
dzerry napisał/a:
perl, chodzi mi o to, zeby przestac traktowac forum jako firme, gdzie jest wlasciciel wladca, pracownicy, ktorzy maja obowiazki wynikajace z umowy. Jedni robia wiecej, drudzy mniej.
dzerry napisał/a:
Po prostu. nie bedziemy ostro moderowac, bo to jest wbrew kulurze tego miejsca

Masz zbyt dobre serce dzerry. Sorry....

dzerry napisał/a:
Nie jest tak zle jak piszecie.

dzerry napisał/a:
To jest tylko wasza opinia, mam wrazenie znieksztalcona ostatnimi wydarzeniami.

Nie? Ja widze od co najmniej roku cos zupelnie odwrotnego. Od mniej wiecej takiego czasu bardzo niechetnie zagladam na forum. Kiedys po wlaczeniu kompa, forum odpalalem jako pierwsze. Teraz jest inaczej, najpierw poczta, tlen, allegro, ebay, forum ztf, banki, nawet nasza klase odpalam wczesniej niz forum p@pl.... :-?

dzerry napisał/a:
Dzieje sie duzo dobrego.

Co z tego? Procz tego co wymieniles, mozna by wymienic wiecej. Ale co z tego?
Przeciez to nie te dobre rzeczy/czyny mowia o ludziach, tylko te zle, tak mnie uczono.
A ostatni spam to taka mocna skaza na krysztale.

MacRayers napisał/a:
Nie zostałem specjalistą od fotografii - jeżeli w czymś mogę pomóc, to pomagam (w dziale Pierwsze kroki).
Jesli czujesz sie na tyle silny w temacie, masz na tyle wiedzy, ze mozesz pomoc, to okej... Twoja sprawa, Twoja dobra wola, Twoj poswiecony czas. Chwala Ci za to.

MacRayers napisał/a:
No to może dajmy Perla i Pentagrama na modów ? ;-)
Zamiast lizania czterech liter mi i Pentagramowi, moglbys go w koncu przeprosic.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach