piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
bloodbro napisał/a:
Jak mam w Kiksie firmware 1.00 to mam wrzucac po kolei 1.01 - 1.02 - 1.03, czy moge od razu 1.03?
Każda nowa aktualizacja zawiera w sobie wszystkie poprzednie
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pojawiła się wersja 4.35 Pentax Digital Camera Utility. Pzdr.
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
powalos napisał/a:
Pojawiła się wersja 4.35 Pentax Digital Camera Utility. Pzdr.

A link to gdzie ? :-P ,zmuszasz spracowanych pentaxian do wysiłków umysłowych ,co dla onych(mózgów) jest przecież szkodliwe :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zmienili adres strony :?:
 
BAN Gedeon  Dołączył: 22 Maj 2011
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
zamach, sądziłem, że strona firmowa Pentaxa siedzi na stałe w łepetynce nawet najbardziej zaharowanego pentakoludka. :-P :-P :-P :-B
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
tak się zapytam. Warto w ogóle to instalować? Płytka z programem leży i czeka na lepsze czasy :-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Pewno nie, chociaż ja innej wywoływarki do RAWów nie używam.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Czy po instalacji nowego softu resetujecie aparat, czy normalei wlaczacie i robicie dalej zdjecia?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Resetujemy aparat oraz ustawienia korekcji obiektywów.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
plwk napisał/a:
Resetujemy aparat oraz ustawienia korekcji obiektywów.

Dzieki, nnigdy nie resetowalem....
Pozdrawiam
Alek
PS Ostati soft wgralem wg wytyczych i potem chcialem sprawdzic r softu i wlaczylem aparat i zapomnialem ze wciaz jest karta...., aparat pokazal poczatek isntalacji wiec.... zainstalowalem II raz, rozumie ze nie ma znaczenia...
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Alek napisał/a:
rozumie ze nie ma znaczenia...
żadnego. W czasie instalowania zostaje skasowany istniejący firmwar i wgrany nowy, a że był taki sam to nic nie zmienia.
 

maciejowski  Dołączył: 19 Lip 2009
zrobiłem w K-r update z 1.00 na 1.12 i jest zauważalna poprawa szybkości i celności AF.
 
perf  Dołączył: 01 Sty 2009
Jaki firmware dla Pentax istD L - w celu uzyskania j.polskiego w aparacie ? Niestety Google nic mi nie zwraca, dzięki za pomoc.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
http://www.pentaximaging....oad-details/418
Języka polskiego MZ nie było.
 

miromatys  Dołączył: 22 Lis 2010
Czy upgrade firmware'u powoduje reset wszystkich ustawień aparatu, czy zostają one zachowane?
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
miromatys napisał/a:
Czy upgrade firmware'u powoduje reset wszystkich ustawień aparatu

nie powoduje zmiany ustawień lecz , jak wskazuje praktyka, zaleca się reset ustawień po aktualizacji ( na wszelki wypadek).
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
miromatys, żeby nowe oprogramowanie było w pełni "efektywne" należy po wgraniu ręcznie zresetować wszystkie ustawienia. Sposób resetowania masz w instrukcji aparatu. Pzdr.
 
piotrox  Dołączył: 30 Sty 2010
Posiadam pentaxa K5 zrobiłem update do wesji 1.13 poprzednio miałem 1.01
Zauważyłem mały problem a mianowicie:
robiąc zdjecia z bliskiej odległości 1-1,5m i ostrząc przez wizjer zdjęcia wychodzą mi mało ostre (dotyczy w plenerze i przy świetle zastanym)
natomiast używając LV (detekcja kontrastu) zdjecia wychodzą idealnie ostre
Próby robilem na kicie 17-55 i stalce 35 f2,4 wszystkie próby robilem na max otworze tzn przy kicie f3,5 a przy stalce f2,4 ( jak zwiększalem przyslone to ostrość się poprawiala (dotyczy ostrzenia przez wizjera) Dodam jeszcze że z dalszych odległości 10m i więcej jest wszystko OK
Nie sprawdzałem tego przy oprogramowaniu 1.01 i to był mój błąd
Mam pytanie czy ktoś to zauważył?
Mam jeszcze jedno pytanie podobno można wgrać starszą wersje firmware tylko należy w HexEditor zmienić wersję oprogramowania ,ale jak to zrobić?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zresetowałeś ustawienia i ustawienia korekcji obiektywów?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach