ira  Dołączył: 10 Lip 2013
Niestety mieszkam na "dzikim wschodzie" czyli lubelskie a tutaj pensje są tak duże ... a dodatkowo w budżetówce więc trzeba liczyć każdy grosz
 

beetlejuice  Dołączył: 25 Maj 2013
ira napisał/a:
Wiem że w Polsce ciężko coś wyrokować, tylko jak kupię teraz a za miesiąc albo dwa poleci ze 400 zł niżej to będzie bolało.... portfel


Na taką obniżkę raczej bym nie liczył ;-) Od dłuższego czasu cena body oscyluje w okolicach ~2200 złociszy, więc IMO największe obniżki ka trzydziestka ma za sobą. Oczywiście to tylko moje prywatne zdanie. A nawiązując do możliwej obniżki, zasugerowanej przez Ciebie zerknij jakie prognozy przewiduje portal "skąpiec" :mrgreen:

 
ira  Dołączył: 10 Lip 2013
Podejrzewam, że masz rację - smutne jest to, że cena sprzętu w Polsce jest znacznie wyższa niż w innych krajach. Pewnie będzie tak, że cena K-30 pewnie nie spadnie (bo kto wtedy kupi k-500)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
K-500 nikt nie kupi bo jest zbyt ubogie jeśli chodzi o budowę, brak podświetlenia AF itp... Za 1500 zł może ktoś się skusi ale obecna cena sukcesu mu nie wróży.
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
Ktoś kupił tą kichę Pentka ? ;-)
 

jaro63  Dołączył: 20 Sty 2013
Dostrzegam różnice między K-30 a K-50 :roll:
K-50 ma srebrne sanki do lampy błyskowej (pewnie chromowane). Od czasu lakierowanych na czarno, to jedno z lepszych posunięć inżynierów Pentaxa. Zobaczycie jak teraz ....ruszy sprzedaż.... :mrgreen:
 
gkeb  Dołączył: 28 Lut 2012
Na świat obrazu pokazał się test K-30.
http://www.swiatobrazu.pl...anki-30253.html
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
gkeb napisał/a:
Na świat obrazu pokazał się test K-30.
Tylko dlaczego piszesz o tym w temacie K-50? :->

A parę informacj z tego testu jest też ciekawych :mrgreen:

O Obiektywie smc Pentax DA 18-55 mm F3.5-5.6 AL WR:
Cytat
Obiektyw wyposażono w system ułatwiający szybkie włączanie ręcznego wyostrzania obrazu. Na dodatek, nawet gdy jest ono włączone, autofocus potwierdza uzyskanie ostrego obrazu w aktywnym punkcie AF.

Cytat
Autofocus korzysta z silnika ultradźwiękowego, który jest bardzo szybki, ale działa dość głośno
:-)
 
gkeb  Dołączył: 28 Lut 2012
A patrz, jakbyś nie zwrócił na to uwagi to nie wiedziałbym, że w złym miejscu pisze :-P
Miałem otwarte kilka wątków w różnych zakładkach i pomyliłem się o jedną :) Za gorąco po prostu.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
No i kupiłem tę kaszanę, z kitem WR :) Odbiór w środę, to może coś skrobnę przed weekendem z wrażeń. W sumie wszystko podpowiadało, żeby kupić k-30, ale po prostu nie podobał mi się wizualnie (sentyment do Kasetki), tu za 200zł doszła magnezowa obudowa i chyba poziomica... A może k-30 już ją miał? Nieważne. Jak mawiają górale "co się klikło, to się już nie odkliknie" ;-) W ogóle, liczba ficzerów, jaką teraz wkładają do aparatów EL to masakra jest. Tylko górnego LCD-ka trochę żal.

EDIT: Do diaska, właśnie doczytałem, że ta WR-ka to wykastrowana wersja jest :evil: Muszę się napić.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Jedyne co może się podobać szczególnie dla fotografa w studio to obsługa eye-fi.
Reszta nie odbiega od K-30 a obiektyw nieco gorszy dają taka jest cena "postępu"...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
No, więc z pierwszych wrażeń po zamianie k100d na k-50:

Z plusów same oczywistości w sumie:
- matryca, szumy (tzn ich brak)
- AF
- dwie rolki
- wygodniejsza klawiszologia, wszystko można sobie poustawiać

Minusy
- brak górnego ekranika jednak trochę sucks, nie mogę się przestawić
- mam wrażenie, że gorsze plastiki obudowy niż w kasetce

Plasticzany kit nie przeszkadza, quick-shift-focusa w sumie i tak nie używałem. Tylko osłonę trzeba dokupić.

Fajna pucha.

 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
bEEf, a bardzo klapie lustrem? Przypuszczam, że jest o niebo lepiej niż kaseta ale czy duża różnica do k5?
 

MRP  Dołączył: 29 Kwi 2013
 
bEEf napisał/a:
No, więc z pierwszych wrażeń po zamianie k100d na k-50:

Z plusów same oczywistości w sumie:
- matryca, szumy (tzn ich brak)
- AF
- dwie rolki
- wygodniejsza klawiszologia, wszystko można sobie poustawiać

Minusy
- brak górnego ekranika jednak trochę sucks, nie mogę się przestawić
- mam wrażenie, że gorsze plastiki obudowy niż w kasetce

Plasticzany kit nie przeszkadza, quicj-shift-focusa w sumie i tak nie używałem. Tylko osłonę trzeba dokupić.

Fajna pucha.


K-50 ma plastik?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
MRP napisał/a:
K-50 ma plastik?

Jeśli pytasz, czy obudowa jest z plastiku, to oczywiście tak, jak we wszystkich puszkach. Magnezowy jest szkielet, ukryty w środku.
mcgyver napisał/a:
bEEf, a bardzo klapie lustrem? Przypuszczam, że jest o niebo lepiej niż kaseta ale czy duża różnica do k5?

Głośniej niż k5, ale pry robieniu zdjęcia mam wrażenie, że równie głośne (czy raczej ciche) jak lustro jest przymknięcie przysłony - w skrócie dużo lepiej od kasetki, która miała dość nieprzyjemny dźwięk (tu jest taki miękki). Dokładnie jakie jest w stosunku do k5, to trzeba by porównać bezpośrednio.

A - i zapomniałem jeszcze, wizjer jest super.

I jeszcze taka refleksja, że choć nie żałuję, to w sumie mogłem kupić k-500 ;) Ze swoją ceną w okolicach 2k jest IMO poza konkurencją. W k-50 uszczelnienia wymienił bym na górne LCD - to by była puszka idealna w tej cenie.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
K-500 by była poza konkurencją ale poskąpili podświetlenia AF i jest kicha...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeżeli używa się głównie centralnego punktu AF to nie ma sensu narzekać.
 

MRP  Dołączył: 29 Kwi 2013
 
Myslalem wlasnie o obudowie, ale ponizszy cytat z optyczne razem z twoja wypowiedzia wszysto wyjasniaja:
O ile w obu przypadkach mamy do czynienia ze stalą nierdzewną, o tyle w K-30 użyto dodatkowo tworzywo poliwęglanowe natomiast w K-50 stop magnezu. Warto jednak zauważyć, że elementy obudowy nowego Pentaksa wyglądają jakby były wykonane z tworzywa sztucznego.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
MRP napisał/a:
Warto jednak zauważyć, że elementy obudowy nowego Pentaksa wyglądają jakby były wykonane z tworzywa sztucznego

No bo są :)

Odkryłem rzecz, która mnie wkurza - brak czujnika zbliżeniowego, który by wyłączał ekran przy podniesieniu aparatu do oka. Świecący ekran przeszkadza, zwłaszcza gdy robimy zdjęcia w półmroku. Na szczęście da się go wyłączyć na stałe, ale wtedy nie ma podglądu parametrów poza wizjerem.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
MRP napisał/a:
Warto jednak zauważyć, że elementy obudowy nowego Pentaksa wyglądają jakby były wykonane z tworzywa sztucznego.

Hmm... bo może te elementy obudowy SĄ z tworzywa sztucznego ;-)
Może te elementy ze stopu aluminium i magnezu są wewnątrz? Może tylko chassis jest ze stopów lekkich?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach