metall1000  Dołączył: 14 Maj 2010
Dzwoniłem dziś do serwisu i powiedzieli że da się wyregulować.
 
diegotm  Dołączył: 17 Lut 2011
Koledzy, mam pytanie co do pracy AF w tandemie K-x+Tamron. Ostatnio na weselu zrobiłem mu mały test w cięzkich warunkach (dynamiczny ruch, światła od orkiestry, generalnie nie za jasno). Wynik jest taki, że w tych warunkach tamronowi nielekko jest ustawić ostrość. Czy to normalne dla tego obiektywu, czy to może po prostu kiepski AF w puszce, czy może wina ustawień (AF-S i pkt centralny)?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
espresso, przyznaj się, ile Ci Tamron płaci za reklamę :-P ;-)
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
espresso napisał/a:
w ostateczności (zakładając że chrzań nie pomoże) wymieni na nowy, ostry.

A czy wiesz, czy szkła z FF/BF też wymieniają na takie bez tej wady? :->
espresso napisał/a:
W przypadku 16-50 nie ma takiej opcji

Nie ma takiej opcji, bo... ?
 
tantal  Dołączył: 02 Sie 2009
espresso napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
Co pomoże serwis na nieostre 2.8?
w ostateczności (zakładając że chrzań nie pomoże) wymieni na nowy, ostry. W przypadku 16-50 nie ma takiej opcji ;-)

Tzn, Tamron gwarantuje że jego obiektyw jest ostry na przysłonie 2.8 ? O ile kalibrowanie przy FF/BF Tamron wykonuje z mniejszymi oporami niz Sigma to reklamowanie mydełka na 2.8 to chyba droga przez mękę ?

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
espresso napisał/a:
w ostateczności (zakładając że chrzań nie pomoże) wymieni na nowy, ostry
Naprawdę? Tamron daje nowe szkło, jak się u nich zareklamuje, że na 2.8 jest nieostro? Znasz takie przypadki?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
espresso napisał/a:
Znam dobrze przypadek wymiany obiektywu który miał BF (lub FF)
Mowa była o nieostrym 2.8, a nie o problemach z ostrzeniem.
espresso napisał/a:
Okazuje się jednak że najwięcej problemów mają z Tamronami Ci którzy ich nie mają, ale sporo czasu spędzają w necie
Jeśli masz mnie na myśli, to kula w płot. Miałem i używałem 17-35/2.8-4, 17-50/2.8 i 28-75/2.8.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
tantal napisał/a:
O ile kalibrowanie przy FF/BF Tamron wykonuje z mniejszymi oporami niz Sigma

Wg mojej wiedzy Sigma nigdy nie robiła z tym problemu. Tamron kalibruje w kraju obiektywy dopiero od niedawna.
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
plwk napisał/a:
Tamron kalibruje w kraju obiektywy dopiero od niedawna.

A do tego daje możliwość przedłużenia gwarancji do 5 lat i w ramach tej gwarancji nakazuje wpisać model i numer seryjny korpusu, z którym będzie bezpłatnie dokonywał kalibracji. Mnie to wygląda nieciekawie.
 

Setniew  Dołączył: 22 Lip 2012
yusuf napisał/a:
plwk napisał/a:
Tamron kalibruje w kraju obiektywy dopiero od niedawna.

A do tego daje możliwość przedłużenia gwarancji do 5 lat i w ramach tej gwarancji nakazuje wpisać model i numer seryjny korpusu, z którym będzie bezpłatnie dokonywał kalibracji. Mnie to wygląda nieciekawie.


Czyli że gwarancja obowiązuje tylko zdanym korpusem?


ps.
A mam jeszcze pytanie do Ciebie bo nie mogę wyjść z podziwu patrząc na twój avatar. Masz viewfinder w lampie?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
espresso napisał/a:
Więc trudno aby w okresie gwarancji kalibrowali nieustannie Ci z różnymi korpusami.
Dwa aparaty. Sprzedaż.

Odpowiesz na moją prośbę o podanie przykładu wymiany nieostrego Tamrona?
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Setniew napisał/a:
Czyli że gwarancja obowiązuje tylko zdanym korpusem?

Raczej tylko kalibracja w ramach gwarancji

Setniew napisał/a:
Masz viewfinder w lampie?

Mam tam wszystko, co potrzebne :mrgreen:

espresso napisał/a:
Więc trudno aby w okresie gwarancji kalibrowali nieustannie Ci z różnymi korpusami.

Wszystko jasne, tylko okres pięcioletni na jeden korpus to dosyć długo, nie mówię już o zakupie używanego szkła i ew. płatnej kalibracji w "okresie gwarancyjnym". Poza tym zgłoszenie należy wysłać w ciągu 60 dni od daty zakupu obiektywu, także jeśli ktoś zamierza w ciągu pół / roku wymieniać body, to niestety albo nie kalibruje ze starym albo płaci za to z nowym. Mnie to w dalszym ciągu wygląda nieciekawie, krokiem w stronę klienta byłoby np. ograniczenie bezpłatnej kalibracji do np. 1 razu w ciągu roku.
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ale my tu o Tamronie
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Podesłał mi kilka sampli. Wstępnie i na pierwszy rzut mojego nieskalibrowanego oka oraz monitora ma typowy
Cytat
tamronowy front focus
niewielki bo pewnie w puszce da się wyregulować w menu. Kwestia jak to wygląda na 17mm bo rzadko ale występuje że na 17mm BF a na 50mm jest FF a wtedy to "welcome to serwis"

Z tymi tamronami to może być tak, że po wieściach z netu każdy szuka na siłę tego FF i BF bo sądzi, że na 99% być powinien, a jak go niema to trzeba zrobić/znaleźć taki test aby go znaleźć. No i zasila tą rzeszę ludzi którzy odnaleźli owe backfrontfocusy.
Mam 2 te tamrony z chyba dwóch przeróżnych okresów produkcji i obydwa jakoś dziwnym trafem ostrzą IDENTYCZNIE zarówno na 17mm jak i na 50mm.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
espresso napisał/a:
Sigmę 24-70/2,8 HSM kalibrowałem z dwoma korpusami. K7 oraz K5. Nie robili problemu.
A ja ostatnio naprawiałem zmywarkę Siemensa na gwarancji, również bezproblemowo.

Jak zwykle, kiedy przychodzi do konkretów, rozmywasz temat. A potem pełno bzdur na forum.
 
tantal  Dołączył: 02 Sie 2009
plwk napisał/a:
tantal napisał/a:
O ile kalibrowanie przy FF/BF Tamron wykonuje z mniejszymi oporami niz Sigma

Wg mojej wiedzy Sigma nigdy nie robiła z tym problemu. Tamron kalibruje w kraju obiektywy dopiero od niedawna.

Jeśli obiektyw pochodzi z dystrybucji pana Zdrowaka, to może rzeczywiście słowo "nigdy" jest na miejscu. W przeciwnym wypadku obiektyw jest "zgodny z normami".
 
tantal  Dołączył: 02 Sie 2009
dlugas1982 napisał/a:

Z tymi tamronami to może być tak, że po wieściach z netu każdy szuka na siłę tego FF i BF bo sądzi, że na 99% być powinien, a jak go niema to trzeba zrobić/znaleźć taki test aby go znaleźć. No i zasila tą rzeszę ludzi którzy odnaleźli owe backfrontfocusy.

No ja akurat źle kupowałem, a później doczytałem że nie jestem taki znowu odosobniony przypadek. Myślę że rzesza o której piszesz tworzy się troche inaczej. Lipny Tamron jest jak gorący kartofel, nikt go długo nie utrzyma w rękach. A chętnych na tani obiektyw ostry od 2,8 jest wielu. Obejdzie szkiełko pół Polski, jak go nikt nie skalibruje po drodze to już pewnie n-ty user pisze o tamronowym FF, pisząc o jednym i tym samym egzemplarzu. No ale to już kłopot marketigowców Tamrona. Ja potężnego FF pozbyłem się razem z obiektywem przy okazji wyprzedaży słoików Canona.
A generalnie to w tej cenie dobry obiektyw. W cichym pomieszczeniu AF hałasował bardzo, nie przepadam za bokehem i brązowawym zafarbem z Tamrona ale to akurat pewnie nie każdemu się rzuca w oczy...AF wcale nie jest wolny (Canon) i (poza FF/BF ;-) )sprawiał wrażenie bardzo pewnego . W tej cenie obiektyw nie ma konkurencji.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
tantal napisał/a:
Jeśli obiektyw pochodzi z dystrybucji pana Zdrowaka

Nie wiem o czym piszesz.
 
vulkanwawa  Dołączył: 13 Sty 2012
Z moich trzech zoomów tylko T17-50 ma delikatne problemy z BF/FF i wiem że trzeba go wysłać do kalibracji, bo T18-200 i DAL 18-55 trafiają idealnie w całym zakresie ogniskowych(na kilkaset zdjęć śmiało mogę powiedzieć że te dwa obiektywy dają skuteczność AF w K-5 około 95%)
Uważam że AF w K-5 jest lepszy od tego w canonie 450D i 600D, Nikonie D5100.
Ciekawe jest także to że AF w DAL 18-55 (za 160 zł) jest szybszy od tego w T17-50 (około 1300zł i wiem że cena za światło), ponieważ DAL robi to jednorazowo a T17-50 robi to często dwuetapowo w cyklu ostrzenie-doostrzanie.
 
igorrro  Dołączył: 18 Lip 2011
mysle o zakupie k-5
jest moze od sigmy 17-50 2.8 na k-5?
a jak nie to jaki obiektyw z dobrym swiatlem?
widze ze najlepsza propozycja dla k-5 jest DAL

Sigma 17-70mm f2.8-4 DC OS Lens for Pentax AF
albo
Sigma 24-70mm f2.8 EX DG HSM Lens - Pentax AF
albo cos lepszego?

zalezy mi na dobrym swietle, ostrosci, af, malo reporterki, glownie landscape, portret

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach