Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
O kontrowersjach związanych z modelami Pentaxa, ktorych body mają niestandardowy kolor (srebrny, oliwkowy, biały)

Crow napisał/a:
Nie będę płakał jak pojawi się wersja w misie, groszki i serduszka. Nie będę też płakał jak wyjdzie limitowana różowa wersja z nadrukowanym autografem Dody i z dołączoną kartą pamięci, na której znajdą się trzy zdjęcia z sesji (za dodatkową opłatą pięć)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
thrackan napisał/a:
dagio napisał/a:
aż mi się chce ruszyć w Polskę robiąc zdjęcia, czuję że na dobre kilka lat mógłbym zniknąć znajdując takie smaczki


Wiadomości, 28 sierpnia 2011:

W okolicach miejscowości Szymbark w województwie małopolskim widziano po raz kolejny tajemniczego "Brodatego Fotografa", jak zwykła nazywać go prasa. Zeznania świadków potwierdzają ten sam od wielu miesięcy schemat wydarzeń. Pani Emilia wieszała spokojnie pranie gdy nagle pojawił się przed nią cień: "Usłyszałam skrzypienie, zdyszany oddech i kilka kliknięć. I już go nie było. Tylko chmura kurzu została. Pan patrzy, ło tam płot połamał i grządki podeptał... I azora tak wystraszył, że biedaczek z budy nie chce wyjść". Na amatorskim nagraniu wykonanym telefonem komórkowym niewyraźnie widać zarys jego słynnej Taczki. Przypominamy, że ostatni śmiałek, który się do niej zbliżył, został oblany przez Brodatego Fotografa substancją zidentyfikowaną jako "Rodinal" i obrzucony małymi pudełeczkami, prawdopodobnie po filmach. Podobno na Taczce znajduje się metr sześcienny podobnych opakowań zawierających filmy z poprzednich napadów "Brodacza". Policja prosi o niepodejmowanie prób samodzielnego zatrzymania sprawcy, ale o powiadomienie najbliższego komisariatu lub napotkanego patrolu. Edward Papiórka, Wiadomości, Szymbark. ;-) :-P :mrgreen:
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
Kiwak napisał/a:
On, ten enelup, nie ma tyle, jeno tyle się dało w niego wpompować. W dziurawe wiadro też można dużo wlać :evilsmile:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Korpusy cyfrowe ->Pentax składa broń

Pojawia się tekst dotyczący szybkostrzelności NIKONA - forumowicz prostuje, że nie 11 a 10 klatek na sekundę robi Nikon. Pada pytanie, ile zatem musi robić sprzęt by był PRO. Odpowiedź poniżej :

Pentagram napisał/a:

Pro zaczyna się od 5-ciu, bo Pentax tylu nie ma. :evilsmile:
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
W wątku o skrótowym tytule: Pentax nie daje rady, konkurencja wymiata

MacRayers napisał/a:
Rok 2018, Polska, Poznań - zapis archiwalny rozmowy na forum P@PL

Smoczyk napisał :
Nienawidzę Pentksa! Naprawdę.
Wczoraj byłem na meczu finałowym Euro. Miejsce jak marzenie - tuż przy linii autu. Moja rodzina po drugiej stronie boiska - wymarzone zatem miejsce.
Wziąłem K60D i obiektyw DA^500. ISO standardowo ustawiłem na 512 (jak ktoś woli starą nomenklaturę - 512000) - wyżej nie lubię bo się jakiś szum pojawia.
Kolega obok siedział z Nikonem D3xgddx. Kiedy chciałem robić już zdjęcie rodzinki, okazało się, że sprzęt źle rozpoznał twarze rodzinki (w domu 4 razy wprowadzałem je do matrycy systemowej). Jak zwykle, z 250 metrów nie rozpoznał twarzy. Porażka. Nie wspomnę o dźwięku. To ma być 5+1 ? Lewy, tylny kanał jak zwykle zebrał złe częstotliwości. Dodatkowo, złącze światłowodowe wolne jak mało co. Zrzut zawartości 2 terabajtów danych zajmuje 10 minut. Na Nikonie 5 minut. Porażka.
Poza tym, AF jak zwykle działa źle. Widać jak na dłoni było, że zawodnik na środku pola przejmując piłkę pójdzie na bramkę. Włączyłem śledzenie. Po 30 sekundach, gdy prawie padała bramka dostałem pytanie czy chcę na pewno kontynuować tryb foto/video czy tylko foto. 4 sekundy straciłem - to jest jakieś 100 zdjęć. Kto mi to odda ? To ma być sprzęt dla zaawansowanego amatora ? Niech Pentax uczy się od Nikona....
Nie wspomnę o błędnie działających programach.
Kiedy wybieram tryb Cartier-Bresson to nie robi tego tak jak powinien. Winietka za mocna i obiekt za mało rozmazany. Kolejna porażka. Trochę lepiej jest przy programach Penn czy też Winogrand, ale i tak szału nie robi. Zaczynam mieć dość tego systemu.
Najgorsze co mnie spotkało to jednak dzisiejsze fotografowanie. W canonie kolegi, w griboksie ma 5 świateł przenośnych. U nas - porażka, ledwie 3. Dodatkowo, kiedy wprowadzam do aparatu rozmiar pomieszczenia i ustawienie modela, to te małe światełka rozstawione mogą być tylko wg 2, góra 3 programów tematycznych... Dodatkowo światełka mają ten problem, że działają tylko tydzień na bateryjce. Dzisiaj właśnie padła jedna podczas sesji.
Jeżeli dodam to tego, że nie mogę pobrać ustawień i klimatu zdjęcia pobranego z internetu to już porażka. Trzeba czekać, aż update do firmware wydadzą. Kolega z Canona nie musi. Wczoraj Nikelson dostał nagrodę WorldPress Photo i chciałem zrobić fotkę w jego stylu. Jak podały optyczne.pl największy rozrzut od oryginału robi Pentax.
Zatem podjąłem decyzję - zmieniam system. Mam go serdecznie dość.
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
dagio napisał/a:
MZ 50 ma wystarczającą pełną klatkę
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
Eldred napisał/a:
przy cenach takich szkieł do olka, to pewnie kupiła je połowa forum tyle że starczyło na jeden egz. :roll:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
W temacie "spektakl taneczny, czyli jak znienawidzic Kadyszke..." ThomFoto napisał/a:
poczynania managementu P przypominają trochę wczorajsze pokazy w wykonaniu mistrza Boruca. Niby decyzje słuszne ale trafić w target w odpowiedniej chwili nijak nie idzie
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
odnoście pewnego użytkownika o nicku opiszon i zmiany niebieskiej ikonki ze strzałeczką na różową ikonkę z krzyżykiem po prawej stronie nicka

qorel napisał/a:
Jak z historii wynika siostry, Einstein była kobietą, Kopernik była kobietą i Opiszon też jest kobietą
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
odnośnie struktury wątków na naszym forum :)

Desmond napisał/a:
opiszon napisał/a:

a tutaj masa informacji jak używać takich obiektywów z lustrzankami cyfrowymi Pentaxa:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1299

Tylko musisz wiedzieć, że ten topic (tak jak większosć tutaj) ma budowę DNA ludzkiego, tj. wartościowe eksony kodujące wiedzę są porozdzielane przez introny kodujące offtopiki. I tak w DNA intronów jest więcej, to tu jest wiecej oftopów :-B


makak napisał/a:
Desmond, a egzonukleazy z grupy polimeraz DNA rzadko wykazują tu chęć usunięcia wadliwych odcinków :mrgreen: :-B
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Meggido napisał/a:
-No cóż, Ewo, Tobie pozostały do wyboru tylko orgazmy wielokrotne...
mygosia napisał/a:
Znam to.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
autoironia i samoswiadomosc godne pozazdroszcenia
thrackan napisał/a:
Bez okularów nie trafię do muszli klozetowej, nawet jak na niej usiądę.
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
MacRayers napisał/a:
psobecki napisał/a:
swoja droga byłem rok w hiszp na erasmusie :)

... a ja oglądam Discovery ;-)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
MateuszG napisał/a:
Kto zgadnie co to jest, temu :-B :-B :-B


Meggido napisał/a:
Wygląda na jakiegoś robaczka. ;-)


mygosia napisał/a:
Odblask w filtrze.


komtur napisał/a:
To hotpiksel na sprężynce. Niełatwo będzie go zamapować. :->
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Ten termin powinien trafić do słownika

thrackan napisał/a:
Pierdyliardar Gwałcigwiazd 400-1000mm f4.5-11 EX AC DC EKG FBI CIA KWA KWA DUM DUM
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
Iza napisał/a:
sołtys napisał/a:
A tak btw wiosna chyba, bo cosik jakby zdaje się mnieszy ruch na forumie
Myślisz, że zdjęcia poszli robić? Chyba niemożliwe :-P


[ Dodano: 2009-04-03, 14:24 ]
lukione napisał/a:
Giełde oczywiście też śledzę bo jak się coś trafi ciekawego to na pewno tego nie przepuszczę. Na razie jednak wszystko co było ciekawe to przegapiłem :oops:
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
tomekz napisał/a:
Eldred paszczę spłaszcza tylko na cyfrze.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Giełdowy wątek Matówka Katz-Eye do K10D
adapter napisał/a:
ostatnio podpoiłem manuala i trochę mam problem.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Markus napisał/a:
Za mało zdjęć modelek.

Samochody to nuda...

Popstykajcie coś na mieście....


jungli napisał/a:
Ja chce gole dupy, znaczy akty


opiszon napisał/a:
może Cześ coś zrobi, jak już będzie miał na stanie


Raven napisał/a:
To Cześ ma mieć gołe dupy na stanie?
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
asay napisał/a:
instrukcja też taka gruba jak w K200D (ca 250str)?


hasos napisał/a:
tak, ale na szczęście jest też w pdf :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach