Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
TLu, - taaaaaaaak :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: mow do mnie jeszcze :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
Jak będziesz miał dysk do formatu to sformatuj go niskopoziomowo, dysk po takim
zabiegu odzyskuje 100% sprawnosci , to tak jakbyś go dopiero z woreczka z pechezykami wyjął. :-P
Prawie każda producent na swojej stronie udostepnia taki program. operacja trawa w zależności od dysku około 1h.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Grizley napisał/a:
dysk po takim
zabiegu odzyskuje 100% sprawnosci , to tak jakbyś go dopiero z woreczka z pechezykami wyjął.

no jasssne, tylko ze jak jest padniety, to odzyje na kilka dni/tygodni/ moze miesiac i tak zejdzie. Lepszy HDD Regenerator - umozliwi odzyskanie danych, a dysk i tak do smieci/serwisu.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ekhm... narazie jeszcze nic nie potwierdizlo koniecznosci tak zaawansowanych operacji... :roll: to troche jak proponowanie zastosownia obiektywu 300mm do portretu. :-P
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
l_uka napisał/a:
tylko ze jak jest padniety

chorób przeważnie sie nie leczy (jeżeli jest możliwość) tylko zapobiega
l_uka napisał/a:
a dysk i tak do smieci

tak ładnie to sie nazywa do recycling'u :mrgreen:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Grizley napisał/a:
chorób przeważnie sie nie leczy (jeżeli jest możliwość) tylko zapobiega

tia i Ty zapobieganiem nazywasz formatowanie niskopoziomowe? :-P :evilsmile:
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
no. można dbać o swój sprzecik . :mrgreen:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Grizley, co to znaczy "dbać o sprzęcik"? Jak dbasz o dysk?
Chodzi mi o sprzęt, nie system i pliki. Dysk wsadzasz do komputera i tyle - kręci się na okrągło.....
Chyba, że masz na myśli porady, aby nie kopać/rzucać/przenosić komputera podczas pracy 8-)
 
lsnk  Dołączył: 23 Lis 2007
Dbać można tak jak i o resztę bebechów blaszaka - czyli pilnować, żeby było nie za ciepło (sprawne, właściwie działające wentylatory, sensowne rozmieszczenie elementów) i co kilka miesięcy odkurzyć - poza izolacją cieplną kurz z odrobiną wilgoci może też przewodzić prąd.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
lsnk, no tak, o tym w ogóle nie piszę, bo to "abc BHP" i "oczywista oczywistość" .... ale faktycznie, chyba wielu użytkowników traktuje swój komputer tak, jak ja pralkę czy lodówkę - wzywam serwis dopiero, gdy urządzenie przestanie działać 8-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
taaaak
backup jest najlepszym wyjsciem......
tylko problemem jest decyzja jak to zrobic...
jakis czas temu rozpoczalem ten temat i ktos doradzil mi chyba cobian backup...
problemem jest to ze realnie jakos nie umiem ustawic zeby program rozpoznal co jest na dysku zapasowym juz nagrane i dogral tylko "roznice" :roll:
Do tego doszla reinstalacja systemu "ostatnio" i w tej chwili mam nagrane tam pliki ale nie uaktualnione.....
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
Fafniak napisał/a:
backup jest najlepszym wyjsciem......
tylko problemem jest decyzja jak to zrobic...

Podłacz drugi niezależny dysk (jezeli nie masz)

nastepnie wybierz:

nastepnie wybierz co chesz zarchiwizować
pózniej miejsce gdzie chesz to zapisać (niezależny dysk) dalej juz jest prosto.

optymalnym rozwiazaniem jest raid
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
jakis czas temu rozpoczalem ten temat i ktos doradzil mi chyba cobian backup...

tak, pamietam. Z tamtego zestawu wybralem Karen's Replicator i jest naprawde super.

Fafniak napisał/a:
problemem jest to ze realnie jakos nie umiem ustawic zeby program rozpoznal co jest na dysku zapasowym juz nagrane i dogral tylko "roznice"

Sciagnij ten co napisalem - praktycznie zero konfiguracji, dziala sam ;-)

Grizley napisał/a:
optymalnym rozwiazaniem jest raid

raid to nie backup :evil:
Nie wiem czy duzo korzystasz z tego narzedzia ms (wlasciwie veritas) - mnie jakos nie przekonuje :-/
 
lsnk  Dołączył: 23 Lis 2007
RAID 1 to backup (mirroring czyli zapis tych samych danych na 2 dyskach) .
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
problemem jest to ze realnie jakos nie umiem ustawic zeby program rozpoznal co jest na dysku zapasowym juz nagrane i dogral tylko "roznice" :roll:
\

Polecalem ci kiedys Karen Replicator czy jakos tam... mi dziala w tle od wtedy... zero problemow - probowales?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
lsnk, raid 1 to nie backup - zapis tych samych danych i tych samych bledow np w strukturze systemu plikow - mam mowic dalej? RAID to nie backup danych - RAID to zabezpieczenie przed awaria dysku.
 
lsnk  Dołączył: 23 Lis 2007
l_uka napisał/a:
mam mowic dalej..?

Wystarczy :oops:

Dodano 07.03.2008 :
Jednak, jeśli możesz - pociągnij temat (co poza awarią dysku może być przyczyną błędów w strukturze systemu plików itp) - pewnie się komuś przyda.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
lsnk napisał/a:
co poza awarią dysku może być przyczyną błędów w strukturze systemu plików

format c:? Dziecko-geniusz komputerowy :evilsmile: ;-) A tak serio, jedyny w miare powszechny system plikow, ktory na biezaco kontroluje swoja spojnosc to ZFS stosowany przez SUNa w Solarisie. Cala reszta (NTFS, ext3, xfs, reiserfs - tak zeby wymienic te najczesciej spotykane z ksiegowaniem) moze sie posypac z powodu chocby promieniowania kosmicznego :evilsmile: Nigdy Ci sie ntfs nie posypal - tak niby bez powodu? Szczesciarz :roll:
 
lsnk  Dołączył: 23 Lis 2007
l_uka napisał/a:

..jedyny w miare powszechny system plikow, ktory na biezaco kontroluje swoja spojnosc to ZFS stosowany przez SUNa w Solarisie...

Tylko kto to trzyma na domowym komputerze :?:

Cytat

Nigdy Ci sie ntfs nie posypal - tak niby bez powodu?

Pewnie nie zdążył :-D - miał na to może tydzień.

Cytat
Szczesciarz :roll:

:mrgreen: coś w tym jest - przez prawie 10 lat nie rozsypał mi się nawet FAT (a miał prawo - np test kilkunastu biosów w 2 dni i inne dziwne pomysły).
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W domowych warunkach jedyny pomysł na kopię to kolejny wielki dysk twardy. I jeszcze jeden, żeby zabezpieczyć kopię :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach