plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Chyba do odwołania.
 
piotr_pb  Dołączył: 29 Sty 2008
Też odnoszę takie wrażenie. Tylko jak się skończy 20x0% to będzie pewnie 24x0%. Albo jakiś inny mnożnik.
Przed Nowym Rokiem było 30x0%.
W Saturnie jest też 20x0% (tylko się nie reklamują w taki sposób).
W tym samym banku (GE Money) co Euro.
Z tym 0% to oczywiście delikatnie mówiąc ściema. Ubezpieczenie nie jest takie dobrowolne (chyba że są poręczyciele i zaświadczenie z pracy). Mi rzeczywista stopa oprocentowania wyszła 23,47% (bo odsetki 0% - to prawda, ale dodaj prowizję, ubezpieczenie...).
No i dają kartę Visa GRATIS :-P
Miłych negocjacji z bankiem życzę...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
piotr_pb napisał/a:
Z tym 0% to oczywiście delikatnie mówiąc ściema. Ubezpieczenie nie jest takie dobrowolne (chyba że są poręczyciele i zaświadczenie z pracy)
Bez przesady. Kupowałem coś za 4500. Dałem tylko zaświadczenie( szczerze mówiąc, nie wiem czy było potrzebne. Do 5000 wystarczy dowód). Próbowali wcisnąć ubezpieczenie, że bank mi nie da bez tego. Nie dałem się. Dostałem towar na raty bez problemu. Brat miał to samo.
piotr_pb napisał/a:
Mi rzeczywista stopa oprocentowania wyszła 23,47% (bo odsetki 0% - to prawda, ale dodaj prowizję, ubezpieczenie...).
Dziwne, bo ja płacę 225 zł x 20.
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
fiabesque napisał/a:
Nie mogę nigdzie znaleźć, do kiedy trwa promocja 20 x 0% w Euro. Kojarzy ktoś? :)

Z tego co wiem, to nadal mają raty zero%, ale zerknij na ich stronę. Kolega niedawno kupił tam K10 i zrezygnował w sposób zdecydowany z ubezpieczenia, więc ma rzeczywiście 0%(od kwoty 2477zł za K10, zyczyli sobie "tylko"17zł... miesięcznie za ubezpieczenie :evil: ).
 
xander  Dołączył: 06 Kwi 2008
W EURO 20x0% jest i pewnie jeszcze długo będzie.
Przy zakupie pamiętaj, żeby nie brać ubezpieczenia jeśli chcesz minimalizować koszty. A, możesz sprawdzić też sobie shutter count fotek aparatu przy użyciu darmowego programu photome - ja w "nowym" K10d z EURO miałem 5500 strzałów migawki.
Wymieniłem.

Xander
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
A czy jest ktoś, kto kupił w Euro w promocji 0% kilka-kilkanaście miesięcy temu i może się wypowiedzieć, czy po jakimś okresie, mimo braku ubezpieczenia nie było niespodzianek? :-) Osobiście wolałbym, żeby w moim przypadku miesięczna rata pozostała na stałym poziomie, ale słyszałem różne opinie. Również takie, że dowalają jakieś dodatkowe koszty po paru miesiącach dopiero. Czy to prawda?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
dsk napisał/a:
kto kupił w Euro w promocji 0%

W grudniu robiłem zakupy i jak na razie nic się nie zmienia.
Cena podzielona przez 30 i tak płacę.
 

bartas73  Dołączył: 26 Lut 2008
dsk napisał/a:
A czy jest ktoś, kto kupił w Euro w promocji 0% kilka-kilkanaście miesięcy temu i może się wypowiedzieć, czy po jakimś okresie, mimo braku ubezpieczenia nie było niespodzianek? :-)

Kupiłem lampę na 20 rat. Płace tyle co koszt sprzętu. Nic więcej. Ale usilnie mnie namawiano na dokupienie gwarancji za 100zł na 5 lat. Podziękowałem i płace tyle ile cena podzielona przez 20 rat. ;-)

[ Dodano: 2008-04-14, 20:36 ]
xander napisał/a:
A, możesz sprawdzić też sobie shutter count fotek aparatu przy użyciu darmowego programu photome
Xander


Szykuję się do zakupu ale skąd można ściągnąć ten program?? I czy istnieje sposób sprawdzenia ilości zrobionych klatek (jakaś kombinacja klawiszy jak w Sony Alfy 100? ;-) ) w sklepie bo to różnie bywa z reklamacją. :-/
 

fiabesque  Dołączył: 10 Kwi 2008
Zwróciłem się z podobnym pytaniem do obsługi www.euro.com.pl i otrzymałem następującą odpowiedź:

Cytat
Witam,

Z informacji, jaki do mnie docierają wynika, iż oferta 20x0% nie jest
promocją. Ten sposób kredytowania stał się standardem w naszej firmie tak jak
to było kiedyś z 10x0%.

Pozdrawiam

Kulesza Bartosz
Sklep Internetowy


;)
 
yachoo  Dołączył: 23 Kwi 2008
Jak myślicie? Ile czasu pentax k10d może być jeszcze w euro? Bo chcę sobie go kupić za połową maja właśnie na raty. Wcześniej nie, bo mam maturkę i nie chcę się dekoncentrować. Myślicie, że jeszcze będzie?
 

fiabesque  Dołączył: 10 Kwi 2008
To ja się do pytania dołączam, bo jestem w sytuacji...identycznej. Nawet termin i sposób zapłaty się zgadzają. ;) Wg. www.euro.com.pl K10D leży w sześciu albo siedmiu sklepach w Polsce, więc żyjmy nadzieją, że dla nas wystarczy.

PS Pozdrawiam kolegę maturzystę. :]
 
yachoo  Dołączył: 23 Kwi 2008
Pozdrawiam również :)
Dodam jeszcze, że z tego co wiem, to jeszcze parę dni temu były to tylko 4 sklepy. Podejrzewam, że euro ma taką śmieszną organizację, że te aparaty trzymają w magazynie głównym gdzieśtam. Jeżeli się nie mylę, to jest większa nadzieja dla nas. ;)
 

fiabesque  Dołączył: 10 Kwi 2008
Trzymać to może i trzymają, ale te siedem [sprawdziłem] sztuk leży sobie w sklepach gdzieś w Polsce [dla dociekliwych, lista miast na stronie] i można je sobie tam pomacać. Ucieszyłbym się niezmiernie gdyby się okazało, że poza tymi siedmioma, mają tego więcej. ;) Swoją drogą, kilkanaście dni temu, pan w małym sklepiku foto, pokazując mi swoją ostatnią K10D, powiedział, że w ostatniej dostawie poszło tylko 37 sztuk na całą Polskę.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
yachoo napisał/a:
Ile czasu pentax k10d może być jeszcze w euro?
Cytat
To ja się do pytania dołączam
Jest jakaś wróżka na sali?
Na to pytanie chyba nikt nie udzieli konkretnej i wiążącej odpowiedzi.
 

fiabesque  Dołączył: 10 Kwi 2008
Piotrze, ale nikt tu nie oczekuje konkretnej odpowiedzi! Wymieniamy się jedynie informacjami, które mogą nam nasze przewidywania ułatwić. Fakty i tylko fakty. Z niewielkim dodatkiem przypuszczeń. ;)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
No więc fakty są takie, dziś jest, jutro może nie być
 
yachoo  Dołączył: 23 Kwi 2008
fiabesque napisał/a:
Swoją drogą, kilkanaście dni temu, pan w małym sklepiku foto, pokazując mi swoją ostatnią K10D, powiedział, że w ostatniej dostawie poszło tylko 37 sztuk na całą Polskę.


To i tak nieźle. Spodziewałem się, że dostaw już w ogóle nie ma.

No to ja stawiam na szczęście. Jak po maturach pisemnych będzie jeszcze k10d, na co liczę, to kupuję. Jak nie to... wybiorę pewnie k200d. W końcu nie sprzęt się liczy tylko ręka fotografa ;)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie te lata żeby jakieś zioła popalać to i skąd wizje ;-)
 
yachoo  Dołączył: 23 Kwi 2008
piotr_luk napisał/a:
No więc fakty są takie, dziś jest, jutro może nie być


Prawda, prawdą, ale ja tą prawdę mogę doprecyzować.
Miły pan z obsługi sklepu internetowego euro poinformował mnie, że w magazynie głównym mają ok. 20 sztuk i nie są w stanie przewidzieć, czy będą jeszcze jakieś dostawy tego modelu z Pentaxa (na mój rozum nie ma co na to liczyć). Jak na razie z wystawy w miarę nie schodzą, więc może być dobrze. :)
 

fiabesque  Dołączył: 10 Kwi 2008
To dobrze.
Zawsze to lepiej trafić egzemplarz magazynowy, niż wielokrotnie macany i przestrzeliwany przez setkę niedoszłych klientów i obsługę sklepu euro.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach