jurekr  Dołączył: 23 Lut 2008
Faktycznie podana jest tylko cena ,wybaczcie :) Kosior masz racje ,,dwÓch,, :)
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
jurekr napisał/a:
wybaczcie

postawisz :-B a będzie Ci przebaczone
 
M.  Dołączył: 12 Sty 2008
tymczasowy brak to nie brak permanentny :mrgreen:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
milo napisał/a:
Sigma:
+150mm

Dosyć to wątpliwe, bo gdzieś tak od 130-135mm mydełko się robi, no chyba że miałem skopany egzemplarz.
 
jurekr  Dołączył: 23 Lut 2008
nawet :-B :-B :-B
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
M. napisał/a:
tymczasowy brak to nie brak permanentny

nie jest permanentny, obiektyw wkrótce pojawi się w ofercie
 
lucky  Dołączył: 10 Wrz 2008
Z tego co wyczytalem na niemieckich forach, Sigma 50-150, zarowno w pierwszej jak i w drugiej wersji ma bardzo rozne opinie. Canonierzy najczesciej narzekaja a Nikoniarze bardzo chwala. Do Pentaxa jest juz w Niemczech od paru dobrych tygodni, kupilo ja tylko pare osob i .... najczesciej odeslalo z powrotem do sklepu. Przyczyna: FF/BF, wyglada na to, ze w systemie Pentaxa nie bedzie to bezproblemowe szklo. Kupilem sobie uzywke w pierwszej wersji do nikona, za pare dni bedzie, poprzedni wlasciciel bardzo chwalil, sample z niej byly obiecujace, na 50-135/2.8 niesamowicie ostra, od 135 na 2.8 obleci, ale jak chce sie miec ostro, trzeba przymknac do 3,5-4. Podobno ma tez niesamowicie szybki i celny AF, zobaczymy...
Pozdrawiam
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
lucky napisał/a:
Podobno ma tez niesamowicie szybki i celny AF,

Z tym celny to bym nie przesadzał, w dobrych, ba nawet w bardzo dobrych warunkach oświetleniowych sigma potrafiła nie trafić z ostrością.
 
lucky  Dołączył: 10 Wrz 2008
tomecki napisał/a:
lucky napisał/a:
Podobno ma tez niesamowicie szybki i celny AF,

Z tym celny to bym nie przesadzał, w dobrych, ba nawet w bardzo dobrych warunkach oświetleniowych sigma potrafiła nie trafić z ostrością.


Mowiac celny AF mialem na mysli, ze "odpadow " jest niewiele, co nie znaczy, ze takowe sie nie trafiaja. Generalnie, zawsze sie moze zdarzyc, ze AF nie trafi, w kazdym systemie i przy kazdym obiektywie. A tak na marginesie, to miales jakies doswiadczenia z Nikonem i sigma 50-150/2.8 EX DC HSM?

Pozdrawiam
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
lucky napisał/a:
A tak na marginesie, to miales jakies doswiadczenia z Nikonem i sigma 50-150/2.8 EX DC HSM?
Przecież napisał:
tomecki napisał/a:
Dosyć to wątpliwe, bo gdzieś tak od 130-135mm mydełko się robi, no chyba że miałem skopany egzemplarz.

tomecki, ma Nikona :mrgreen:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
lucky napisał/a:
to miales jakies doswiadczenia z Nikonem i sigma 50-150/2.8 EX DC HSM?

A i owszem, właśnie bolał mnie ten nie trafiający AF i to mydełko powyżej 130-135mm, (być może z moim egzemplarzem było coś nie teges, ale zdarzało mi się że jak próbuję ostrzyć powiedzmy na oko modela to ostrość uciekała np. na czoło i to tylko czasami, nie wiem od czego to było zależne, czasami było ok a czasami nie) generalnie niekiepskie szkiełko ale chyba zakres ogniskowych mi nie podszedł, miało to to być do portretu, ale sprzedałem i nie żałuję, chyba pora na jakąś portretową stałkę.
argawen napisał/a:
tomecki, ma Nikona :mrgreen:

8-) 8-) 8-)
 
stereo  Dołączył: 17 Maj 2008
Hm. Sigma ma (jak to widać w nazwie :P ) silniczek HSM (odpowiednik pentaxowego SDM). Właśnie sam się zdecydowałem kupić tą sigmę zamiast pentaxa....bo chyba lepsza jest po prostu. Na testach lepiej wypada, zawsze me to 150mm, silniczek też ma. Brak uszczelnienia? Ja nie robie zdjęć w deszczu. Zawsze trochę taniej. W sklepie można sprawdzić czy ma FF/BF i wybrać dobry egzemplarz. W sigma pro centrum we Wrocławiu powiedzieli ze koło 17.10 będzie pod pentaxa :)
 
lucky  Dołączył: 10 Wrz 2008
No i przyjechala do mnie ta Sigmunia. Mam zupelnie inne odczucia niz tomecki, nie wiem na jakim body mial te sigme, ale na d300 AF jest zaj...efajnie szybki i celny prawie w 100%. Mydla od 135 w gore, tez nie stwierdzam, owszem do 135 jest na 2.8 ostrzejsza, nawet bardzo ostra jak na zum, ale od 135 tez nie mozna narzekac. Ogolnie fajne szklo.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
lucky napisał/a:
ie wiem na jakim body mial te sigme, ale na d300 AF jest zaj...efajnie szybki i celny prawie w 100%

Ależ co do szybkości AF nie miałem zastrzeżeń, tylko co do celności (D80)
lucky, tylko pogratulować i się cieszyć dobrym szkiełkiem :-B
 
lucky  Dołączył: 10 Wrz 2008
tomecki, dzieki ciesze sie jak dziecko z nowej koparki :-B
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Już mam!!!!!! moją pierwszą Pentaxową gwiaxdkę : ) *50-135

lece po moją Kochaną Maję i na zdjęcia!!!! : )
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
Dancer napisał/a:
lece po moją Kochaną Maję i na zdjęcia!!!! : )
wróciłeś ze spaceru, czy jeszcze robisz fotki? Może opiszesz wrażenia...
 
M.  Dołączył: 12 Sty 2008
 
stereo  Dołączył: 17 Maj 2008
właśnie odebrałem ze sklepu sigmę;) Pierwsze wrażenie świetne, masywny, ciężki, wielki i wygląda na solidny. Kilka pierwszych zdjęć wypadło bardzo pozytywnie, ale na jakieś wyniuki trzba poczekać do słońca i wyjścia gdzieś :)
 

Pirko  Dołączył: 30 Paź 2008
możesz wrzucić tu jakieś sampelki?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach