Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
jak dla mnie, to format 135 dałby kilka miłych drobiazgów:
- lepsza dynamika i czułość z racji większych fotosensorów
- lepsza kontrola nad GO
- mój 31 Ltd zrobi się szerokokątny :D
- odrobinę ekstra rozdzielczości nie zaszkodzi (filtry bayera i AA i tak sporo zabierają)
Ponadto liczę na to że więcej światła usprawni AF, a na pewno będzie lepiej wyglądać na matówce (tj MF). Ale, to wszystko są tak naprawdę drobiazgi - nawet DS robi zupełnie dobre zdjęcia na moje potrzeby. NIE będę chciał nowego aparatu w formacie 135 jeżeli będzie dużo większy od mojego K10D albo jeżeli nie będzie miał stabilizacji.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
PiotrB. ma rację z tymi cenami. Nie jestem fanem wysyłek z Ameryki.

Swoją drogą pamiętasz może (a może mógłbyś sprawdzić w JAP), jaka jest tam różnica cenowa między SMC-FA 35 f/2 AL a SMC-DA 35 f/2.8 Macro Limited? Tzn. ile oba kosztują.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
dan napisał/a:
alkos napisał/a:
Wiesz jak to wyglada w reku? Jak kombajn.

No wlasnie. To wada FF. Ale komorki zmniejszyli, to i aparaty zmniejsza. Nie ma co do tego watpliwosci. Obstawiam, ze jeszcze 2-3 lata i bedzie KxxxD z FF wielkosci MES. Bedzie wieksza liczba potencjalnych klientow, a wiadomo co to oznacza dla producenta i jego dworu ($$$$$$).
Przecież już teraz możesz sobie kupić 5D. Jest on tylko o centymetr wyższy i szerszy od K20d (i o pół centymetra grubszy). To przecież nie jest jeszcze żaden kombajn.
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
g70104sm napisał/a:

Wady:
- obiektywy tele są cięższe i droższe (bo nie ma darmowego mnożenia 1.5)
- większe winietowanie niż dla APS-C dla tego samego obiektywu

Zakładając że na FF piksel będzie takiej wielkości jak na APS-C (na FF nie będzie taczej 6M jak w k100D) to:
- możesz powiększyć o 1,5x interesujacy cię fragment
- możesz przyciąć zdjęcie
i już nie ma wad :) (zostaje jedynie cena)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
no ale dlaczego na siłę piksele mają być tak mocno upakowane jak w APS-C?

ja rozumiem, że przewaga FF może objawić się tym, że przy większej matrycy możemy "luźniej" rozmieścić elementy światłoczułe, dzięki czemu osiągniemy jeszcze mniejsze szumy

np taka 10MPx matryca FF - rozmiar w sam raz do robienia zdjęć, a szumy mniejsze niż w APS-C (tyle że przy użyciu tych samych obiektywów, jakość przy brzegach niższa, ale za to nie potrzeba obiektywów o super wysokiej rozdzielczości)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
LDevil napisał/a:
To przecież nie jest jeszcze żaden kombajn.

Sorry, ale przy moim pelnoklatkowym G1 ten Canon to niczym koparka wegla brunatnego - wielki, brzydki, tandetnie wyglada, kosztuje duzo a technologia z poprzedniej epoki.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
np taka 10MPx matryca FF - rozmiar w sam raz do robienia zdjęć, a szumy mniejsze niż w APS-C (tyle że przy użyciu tych samych obiektywów, jakość przy brzegach niższa, ale za to nie potrzeba obiektywów o super wysokiej rozdzielczości)


Dokladnie - patrz D3 vs D300... oba 12 mpix

dan napisał/a:
przy moim pelnoklatkowym G1 ten Canon to niczym koparka wegla brunatnego - wielki, brzydki, tandetnie wyglada, kosztuje duzo a technologia z poprzedniej epoki


hłe hłe hłe ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dan napisał/a:
LDevil napisał/a:
To przecież nie jest jeszcze żaden kombajn.

Sorry, ale przy moim pelnoklatkowym G1 ten Canon to niczym koparka wegla brunatnego - wielki, brzydki, tandetnie wyglada, kosztuje duzo a technologia z poprzedniej epoki.


przy moim minoxie twój contax g1 wygląda niczym powypadkowy golf dwójka w kolorze szampana ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
przy moim minoxie


przy twoim minoxie mój k750i wyglada jak pilot do lodówki Hana Solo
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Akurat Minox nie jest chyba najlepszym przykładem skoro dyskusja jest o 135 i FF...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
DDspeed napisał/a:
Akurat Minox nie jest chyba najlepszym przykładem skoro dyskusja jest o 135 i FF...


A minox 35 ml?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
DDspeed napisał/a:
Akurat Minox nie jest chyba najlepszym przykładem skoro dyskusja jest o 135 i FF...


minox jest jak najbardziej 135 i FF z tego co wiem ;-)

[ Dodano: 2008-05-17, 20:44 ]
alkos napisał/a:
guerilla napisał/a:
przy moim minoxie


mój k750i wyglada jak pilot do lodówki Hana Solo


twój k750i zawsze wygląda jak pilot do lodówki Hana Solo ;-)
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
alkos napisał/a:
A minox 35 ml?


Ale nie z tego słyną Minoksy ;-) .
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
wój k750i zawsze wygląda jak pilot do lodówki Hana Solo


uuuups, rzeczywiście :shock:



:-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
guerilla napisał/a:
przy moim minoxie twój contax g1 wygląda niczym powypadkowy golf dwójka w kolorze szampana

Pokaz go :->
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dan napisał/a:
guerilla napisał/a:
przy moim minoxie twój contax g1 wygląda niczym powypadkowy golf dwójka w kolorze szampana

Pokaz go :->


cofam to co powiedziałem. minox to mały gnojek, cała pusta rolka fp4 - migawka nie zadziałała.. :-( :-( :-(

dobrze ,że pieniądze odzyskam chociaż.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
ała pusta rolka fp4 - migawka nie zadziałała..


standard w minoxikach... migawka brzmi a nie dziala. mogles choc pod swiatlo sprawdzic.. . :-|
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:
guerilla napisał/a:
ała pusta rolka fp4 - migawka nie zadziałała..


standard w minoxikach... migawka brzmi a nie dziala. mogles choc pod swiatlo sprawdzic.. . :-|


sprawdziłem.. i było ok. zanim włożyłem film. a na rolce dokładnie 4 klatki wyszły.

swoją drogą , to znaczy ,że na złom trzeba go posłać ? Czy jakaś prosta recepta istnieje ?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Czy jakaś prosta recepta istnieje ?


nie wiem, minoxami sie nie interesowalem za bardzo...
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Oj, zaczęło sie tak ładnie od technologii przyszłości, pełnoklatkowej matrycy Samsunga dla lustrzanek cyfrowych - a zeszło na wiekowe dalmierze i zacinające się rolki filmu...
:roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach