rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
LDevil napisał/a:
W podrabianie szkieł jakoś ciężko mi uwierzyć.
Hehe ... a nie słyszeliście o klonie fabryki Xerox'a w Chinach? Wszystko wyszło na jaw jak obroty Xerox'a w regionie (nie tylko w Chinach) spadły o kilkadziesiąt procent.

Ja tam jestem w stanie uwierzyć w podróbki obiektywów.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Cytat
Hehe ... a nie słyszeliście o klonie fabryki Xerox'a w Chinach?
Możesz dać jakiegoś linka?
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Jak znajdę to zapodam ... to był artykuł (już jakiś czas temu) na gazecie albo innym tego typu portalu.

[ Dodano: 2008-10-09, 13:33 ]
Kurcze nie mogę tego znaleźć ... ale wystarczy poczytać o podróbkach robionych w Chinach; telefony, samochody, wsio ... W przypadku fabryki Xerox'a było tak że wszystko wyglądało jak prawdziwy Xerox, ich produkty (podróbki) były sprzedawane standardowymi kanałami dystrybucji i nikt nie wiedział że to nie jest oryginalny Xerox.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Jakie to samochody są podrabiane w Chinach? O telefonach coś tam słyszałem, ale w interesujących mnie przypadkach jedynymi cechami wspólnymi oryginałów i podróbek to była obudowa. Reszta parametrów na pierwszy rzut oka pozwalała rozróżnić podróbkę od oryginału.
A co do tych Xeroxów, to czy nie było to tak, że fabryka w Chinach na pierwszej zmianie produkowała sprzęt legalny, a na drugiej trzaskała "podróbki" o których nie wiedział Xerox?
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Chińskie klony pierwsze z brzegu
A tu coś o telefonach

Tu oczywiście klony występują pod inną "marką"

[ Dodano: 2008-10-09, 14:14 ]
A co do Xerox'a to nie dam sobie ręki uciąć, ale z tego co pamiętam to było jak w powyższych przypadkach tylko że sklonowano wszystko: nazwę, logo, fabrykę i wyroby ...
 
Marcin1978  Dołączył: 20 Lip 2008
LDevil napisał/a:
O telefonach coś tam słyszałem, ale w interesujących mnie przypadkach jedynymi cechami wspólnymi oryginałów i podróbek to była obudowa. Reszta parametrów na pierwszy rzut oka pozwalała rozróżnić podróbkę od oryginału.


Około dwa lata temu w jakiejś niemieckiej telewizji oglądałem program o włoskich celnikach z jakiegoś portu, który miał gigantyczny przerób w odbiorze importowanych z Chin towarów. Celnicy narzekali na chińskich podrabiaczy, że są olbrzymie problemy w rozpoznaniu porządnie zrobionych podróbek - pokazywali nawet przykładowy podrobiony produkt, monitor Philipsa. Monitor od Chińczyków był świetnie podrobiony (celnicy oczywiście nie powiedzieli, po czym rozpoznali, zasłonili się tajemnicą, ale to się odbywało przy współpracy z Philipsem), nawet folie były takie same, sposób pakowania, nawet to brązowe kartonowe pudło miało identyczny nadruk. Co gorsza okazało się, że Włosi uznali za bardzo modne posiadanie czegoś świetnie podrobionego i jawnie to kupowali (mimo, że to chyba przestępstwo). Więc jak Chińczycy chcą to podrobią tak, że trudno odróżnić. Ale w podróbki obiektywów to trochę nie wierzę - zbyt kosztowne raczej i zbyt łatwo byłoby prowizorkę rozpoznać po zrobieniu kilku zdjęć i obejrzeniu rezultatów.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Marcin1978 napisał/a:
Co gorsza okazało się, że Włosi uznali za bardzo modne posiadanie czegoś świetnie podrobionego i jawnie to kupowali (mimo, że to chyba przestępstwo)
My przy przy mieszkańcach Italii to jesteśmy pikusie nie piraci ...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach