Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
25. - świetne, kadr, kolory i GO na tym zdjęciu bardzo mi odpowiadają
reszta - takie sobie widoczki
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
28. Kit 18-55: ISO 200, 18mm, f 22, 1/3sec
 

takpoprostu  Dołączył: 10 Kwi 2008
a dlaczego aż f/22 ?
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Zrobiłem tak by móc wydłużyć czas światła dzięki czemu woda nabiera fajnego plastycznego charakteru co widać byłoby lepiej gdyby to był bardziej porywisty lub górski strumień.

29. Kit 18-55: ISO 200, 24mm, f 8, 1/60sec


30. 29. Kit 18-55: ISO 200, 24mm, f 8, 1/60sec
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
[kulten] Próba sił w portrecie
1. M50/1.7
 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
To wątek: "foto do oceny", a nie "potomek do oceny"
 

KubaT.  Dołączył: 17 Lip 2008
Bardzo ładny portret. Kadr poprawny. Ładnie oddane kolory bardzo dobra GO. Nic dodać nic ująć. Kolejny raz przekonuje się że muszę sobie kupić 50/1.7

Robione w RAW czy JPG ?

Pozdrawiam
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Poprawiłbym balans bieli bo na twarzy jest niebieska dominanta.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
maslot napisał/a:
To wątek: "foto do oceny", a nie "potomek do oceny"



Zdjęcie pozostaje zdjęciem, nie każdy ma modela pod ręką, a jeśli jest to członek rodziny to co z tym złego. Nie ma reguły, któta by zabraniała tego rodzaju praktyk.

[ Dodano: 2008-08-26, 10:26 ]
KubaT. napisał/a:

Robione w RAW czy JPG ?


Dzięki za opinie. Robione w RAWie, a mimo dość solidnej wady wzroku fajnie się ostrzy tym szkłem, polecam.

[ Dodano: 2008-08-26, 10:26 ]
plwk napisał/a:
Poprawiłbym balans bieli bo na twarzy jest niebieska dominanta.


Faktycznie masz rację, ale wczoraj w nocy podczas obróbki już tego nie zauważyłem.

[ Dodano: 2008-08-26, 10:30 ]
2. kit
 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
kulten napisał/a:
Zdjęcie pozostaje zdjęciem, nie każdy ma modela pod ręką, a jeśli jest to członek rodziny to co z tym złego. Nie ma reguły, któta by zabraniała tego rodzaju praktyk.

Jasne. Ale ja nie o tym. Musisz odróżnić zdjęcia prywatne od tych do wystawienia. To zwykłe zdjęcie pamiątkowe do pokazania babciom, a nie dla szerszej publiczności. My nie oceniamy zdjęć w kategorii "pamiątka" tylko "fotografia".
 

KubaT.  Dołączył: 17 Lip 2008
maslot napisał/a:
Jasne. Ale ja nie o tym. Musisz odróżnić zdjęcia prywatne od tych do wystawienia. To zwykłe zdjęcie pamiątkowe do pokazania babciom, a nie dla szerszej publiczności. My nie oceniamy zdjęć w kategorii "pamiątka" tylko "fotografia".


Przepraszam ,że się wtrącę, ale chyba nie rozumiem Czy gdyby autor umieścił zdjęcie innego , nieswojego dziecka było by ok ? bo przecież z ostatniego Twojego posta tak właśnie wynika.
Przedstaw co dokładnie jest ze zdjęciem nie tak jeśli chodzi o kadr czy ekspozycje (poza lekką dominantą niebieskiego, która jest kwestią gustu i była o niej już mowa) lub nawet ekspresje?
Poza tym kto kiedykolwiek powiedział, że dobra fotografia rodzinna nie będzie fajną pamiątką ;)...

Co do drugiego zdjęcia. To wydaje mi sie lekko "ciasne" nie w znaczeniu dosłownym, po prostu warto dodawać odrobinę więcej przestrzeni ze strony, w którą model jest zwrócony. Natomiast można by lekko obciąć od góry żeby twarz nie była zbyt centralnie. Szkoda, że oczy modelki są całkowicie zasłonięte gdyż to one najczęściej w portrecie wnoszą najwięcej życia. Fajne światło. - oczywiście są to tylko moje opinie i na pewno niektórzy zrobili by to inaczej.

Pozdrawiam.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
maslot, w tym dziale nie ma ograniczeń tematyki zdjęć (poza ogólnymi ograniczeniami wynikającymi z Regulaminu lub z poczucia dobrego smaku). Zdjęcie kultena w żaden sposób nie narusza zasad naszego Forum, więc jego prezentacja w dziale Foto do oceny jest jak najbardziej na miejscu.
 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
Ja nie sugerowałem, że zdjęcie jest sprzeczne z regulaminem, dobrymi obyczajami, prawem, czy czymś innym. Ja je oceniłem. Zakwalifikowałem je jako "pamiątkowe", a nie do pokazu publicznego. Nie mam pojęcia, czy dziecko na zdjęciu jest autora, czy pożyczone - zupełnie mnie to nie interesuje. Odebrałem je jako pamiątkowe, które - jak nazwa wskazuje - należy przechowywać ku pamięci i pokazywać babciom. W wielu przypadkach w tym dziale modelami były żony, dzieci, kochanki, babcie - ale sposób ich pokazania był na tyle oryginalny, że kwalifikowałem je do kategorii fotografia, a nie pamiątka.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
maslot napisał/a:
My nie oceniamy zdjęć w kategorii "pamiątka" tylko "fotografia".

My?
Czyli kto?

Bo ja np. nie... więc mów za siebie.

Żeby nie było, że nie na temat...

Zdjęcie nr 2...
Co mnie razi:
- tło - ściana budynku niezbyt pięknie się prezentuje. Poza tym - zdradza, że zdjęcie jest krzywo... Lepsze byłoby bardziej neutralne, bez elementów, które odciągają wzrok
- konwersja do b/w - niestety nie jest to prosta sprawa i jeśli po prostu weźmiemy suwak nasycenia kolorów i ściągniemy go o zera, to efekty rzadko są zadowalające :( Szarości sa płaskie... Na początek spróbuj przekopać ten temat: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=5234 - i poeksperymentuj :-)
 
Asahi
[Usunięty]
Jesli chodzi o zdjecie nr. 2, to do tego co napisala mygosia, dodalbym jeszcze, ze w lubie w portrecie oczy, bo one najwiecej mowia o czlowieku, jego uczuciach itp. a na tym zdjeciu ich niestety brak. Oczywiscie to nie jest obowiazkowe, oczy mozna np. zamienic czyms innym (na zdjeciu) charakterystycznym dla danej osoby np. wykonywaniem jakiejs charakterystycznej czynnosci, ale wtedy celowo przenosisz ciezar zdjecia w inny punkt, mam nadzieje, ze rozumiesz o co mi chodzi.

Pozdrawiam
PS. dzieciatko fajne
 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
mygosia napisał/a:
My?
Czyli kto?

Bo ja np. nie... więc mów za siebie.

O przepraszam, zmylił mnie tytuł wątku - jestem dość prostolinijny i interpretowałem go literalnie.

W kategorii pamiątka dam 5 na 6, byłoby więcej, gdybyś dopisał wiek dziecka i kilka słów, w jakiej sytuacji zrobiłeś to zdjęcie.
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
1 - Zdjęcie mi się podoba. Bardzo dobry kadr. Nie widać, na co dziecko patrzy, ale to nawet lepiej, bo po oderwaniu wzroku od zdjęcia, nadal mnie to zastanawiało. Jedyna wada(sybiektywna) to już omawiany wcześniej balans bieli.

2 - Nie podobają mi się włosy na twarzy i centralny kadr. Nad głową mogłoby być też troszkę mniej miejsca (może skadruj?)

Pozostaje mi pochwalić, zaprosić do siebie i czekać na następne fotki...
 
waldesss  Dołączył: 23 Cze 2008
1. bardzo dobre
2. bardzie cyfrowo szare niż B&W
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Dzięki za wszystkie głosy, obojętnie jakie by one nie były. I by wyjść choć w małej części naprzeciw, to tym razem portret z odsłoniętymi oczami. Mam świadomość, że centralny kadr nie jest w modzie, jak i trochę za duża nieba ale jednak jakoś inny kadr mi w tym zdjęciu nie pasował, a niebo pozostawiłem właśnie takie, ze względu na jego miłe dla mojego oka uwarstwienie :)

3. M50/1.7
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
3. Bardzo mi siępodoba. I o kolory zadbałeś. Bardzo ładnie ze sobą współgrają. Kadr bardzo spokojny i przyciągający wzrok. Przyciąłbym jednak sporo od góry, tak, żeby oczy znalazły się w 1/3 wysokości kadru od góry. Teraz są bliżej środka.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach