nediam  Dołączył: 07 Wrz 2007
Alojzy N., pochwal sie jak jak uzyskałeś takie efekty ? :)
 
g70104sm  Dołączył: 25 Cze 2007
Po korektach zdjęcie jest naprawdę niezłe. Gdybym zobaczył tylko zdjęcie oryginalne, to bym nie powiedział, że można z niego wyczarować coś takiego.
Oglądając zdjecie po raz drugi - ukłony za kompozycję. Genialna.
 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
jungli napisał/a:
Piekne to czasy byly kiedy czeba bylo wywalic pare klisz by wybrac 1 zdjecie, teraz malo, ze klikanie nic nas nie kosztuje, to jeszcze mozemy fotki bajerowac, ok uwazam, ze jest to usprawiedliwione dla tych co zarabiaja robieniem z przecietnych lasek supermodelek itp ale w innych przypadkach robienie przecietnych zdjec, a potem tuning do suerprzefantastycznych tuszujacych braki sprzetu lub co gorsza brak umiejetnosci to cos nie halo...

Ja to akurat robiłem z trzech powodów. Jeden - dla zabawy, żeby zobaczyć, co się uda wyciągnąć. Drugi - bo mi się może przyda do folio do jakiejś durnej roboty typu "wytuszuj tysiąć zdjęć", której chciałbym poszukać na czas studiów. Trzeci zostawię jako puentę. ;)

jungli napisał/a:
Wiec gdzie jest ten fun? nie mowiac juz o sleczeniu przy kuwecie, szukaniu tego wlasciwego ujecia, 10 klisz w pip i jest to jedno jedyne zdjecie!

Odpowiedzi na to mam dwie:
- Dla mnie fun to właśnie siedzenie w szopie. Godziny biegną niepostrzeżenie. Obok herbatka i popielniczka, ulubiona muzyka sączy się z głośników, w ręce myszka i pełna (a w każdym razie tak mi się wydaje ;)) kontrola nad obrazem. Mogę usunąć piegi, mogę potroić ich liczbę. Mogę włosy przefarbować albo skrócić. Co się stanie, zależy już tylko od umiejętności, fantazji i dobrego smaku. Że zabija to "prawdziwość" zdjęcia - nie kłóci się to po prostu z moim pojmowaniem rzeczywistości jako zbioru całkowicie subiektywnych wrażeń.
- Bardzo chcę spróbować fotografii ciemniowej, mam to (wraz z zakupem analoga) w planach na przyszły rok.

jungli napisał/a:
Swoja droga dla mnie sredniozaawansowanego w pokrewnych PS uwazam, ze zdjecie fajnie zrobione SZACUN DLA CIEBIE ZA TWOJA PRACE.


Dzięki, też pozdrawiam. :)

A, puenta - trzeci powód był taki, żeby "modelkę" przekonać do normalnej sesji, po której nie musiałbym, pomijając wołanie, w ogóle dotykać PS-a. :]

(Szkoda tylko, że nie mam "chwilowo" wolnych 1300zł na tamrona 90...)
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
suchajcie, ja bym tej dziewczynie zaproponowal sesje, a nie gmeral w fotce z malpki : P
b. ladna modelka, chetnie zobaczylbym ja w jasnych tonach, taki white portrait na bialym tle
 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
nediam napisał/a:
Alojzy N., pochwal sie jak jak uzyskałeś takie efekty ? :)

Bez obrazy, ale to zbyt dużo pisania. Dłubanina straszliwa. Główne narzędzia: brush czarny, brush na "color" z odcieniami skóry samplowanymi na bieżące potrzeby, gaussian blur, clone stamp, healing brush. Jeżeli chciałbyś się tak pobawić, jedyne co mogę sensownego poradzić, to bardzo dokładnie wyobrazić sobie od razu, jak ma efekt finalny wyglądać. Sporo czasu zmarnowałem, robiąc rzeczy niepotrzebne.

g70104sm, dzięki. :-o

[ Dodano: 2008-07-26, 00:29 ]
Heh, miałem już tego nie robić, ale irytująca jest świadomość, że mam na dysku wersję poprawioną, a gdzieś w sieci ma o mnie świadczyć gorsza... ;)

Zgodnie z sugestią Asahi'ego (tak to się odmieni? ;>), PD wypełniłem włosami. Plus korekty w detalach na twarzy i zmiana zabarwienia skóry dłoni, które jakoś mi nie pasowało do tego z dekoltu. (Ależ to żałośnie pedantycznie brzmi.)



...Da się jakoś blokować pliki przed (dalszą) edycją? ;)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Wiesz co, teraz widzę, że stanowczo za gładko nad górną wargą, pod nosem. Mocno wirtualnie to wygląda, możesz popracować nad fakturą skóry...
:lol:
 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
Poniżej pasa! :P
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
nie wiem czy to godzina późna, czy bażant, ale ja teraz widzę banding. na szyi.
*puf*

 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
Do uprzejmości moderacji: czy dałoby radę usunąć z nazwy mojego wątku to "eksperyment z PS"? Z góry dziękuję!

Dwa dni temu po raz pierwszy udałem się z aparatem na koncert. Był to koncert Jerzego Małka w kwartecie w warszawskim klubie Tygmont.

Nie robiłem wcześniej tego typu fotografii, proszę o krytykę. (Może być szczera!)



1.



2.


3.



4.


5. (to raczej ciekawostka - saksofonista wszedł mi w kadr w momencie wyzwalania migawki, gdy robiłem zdjęcie panu grającemu na Hammondzie)


6.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Dla mnie troszkę za ciemno.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Dla mnie, w nowej serii uchwyciłeś klimat koncertu. Bardzo ciekawe ujęcia i czyste kadry. Podobają mi się wszystkie z lekkim wskazaniem na 1.
 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
Dzięki za opinie. (I Sampowi za zmianę nazwy tematu.)

Jak zobaczyłem przepały na dłoniach (reflektor punktowy na scenie), zacząłem się zastanawiać, czy nie postąpiłem głupio, kupując k100d super (tzn. czy nie lepiej by mi było z Fuji i jego matrycą). Ale to już czcze gadanie, lepiej będzie, jeśli opanuję pomiar światła w ME super.

[ Dodano: 2009-02-16, 02:19 ]
kndr napisał/a:
Bardzo ciekawe ujęcia i czyste kadry.

A właśnie, gwoli uczciwości - na połowie kadry przycinałem. Świeżak jestem, obsługa czegoś stałoogniskowego to wciąż dla mnie pewien problem.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
chyle czola przed Twoim kunsztem w retuszu..... Zdjecia z koncertu tez mile dla oka, obrobka bw jak na moje amatorskie oko bardzo udana
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Witam!
Z koncertowych 1 i 5. Szczególnie 5 bardzo na mnie działa.
 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
Pierwsze próby z techniką analogową. Muszę powiedzieć, że przyjemność płynąca z pracy z czymś tak prostym, a zarazem solidnie wykonanym jak ME super jest zupełnie innego rodzaju, niż z cyfrówką. Aż chce się z tym sprzętem wszędzie chodzić, co zresztą nie jest trudne, biorąc pod uwagę jego gabaryty. Tak też udałem się raz na spontaniczny spacer w pruszkowskiej mgle:

7.


8.


9.


10.


11.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Alojzy N. napisał/a:
Tak też udałem się raz na spontaniczny spacer w pruszkowskiej mgle



I całkiem fajnie Ci to wyszło....jak dla mnie dobre BW i niebanalne kadry. Proszę o wiecej
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Ladnie!

Kolej, mgla i BW to taki samograj - Twoje zdjecia to potwierdzaja :)
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
9 i 11 - jak dla mnie świetne kadry niczym z filmu. podoba mi się! :-)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
7 i 11 najlepsze mz.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
White napisał/a:
7 i 11 najlepsze mz.
Moim też, i to wcale nie dlatego że jestem miłośnikiem kolei :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach