Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Nie tylko kształt.
Całokształt.
:-?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
no jak widać, na FullFrajmowca entuzjaści muszą poczekać co najmniej do wiosny
tak to się musiało skończyć niestety - ciekawe czy wogóle Samsung ma matrycę do FF w tej chwili, a nawet gdyby miał, to trochę czasu musi minąć żeby ją opanować i zbudować korpus który ją wydajnie obsłuży
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Ten K-m ma pewnie konkurować z D40, dlatego usunięcie wyświetlacza lcd i przesunięcie pokrętła trybów na prawą stronę.
Hmmmm, jakaś dziwna polityka firmy, mają chyba problemy z działem marketingu i rozwoju.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ale w sumie nie ma co się dziwić, firma chce zarobić pieniądze, a te są raczej w segmencie K-m, nie w segmencie k2d

chyba będzie trzeba poczekać na k3d, bo k2d raczej nie zdąży się pojawić ;-)

 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
pancurski napisał/a:
Hmmmm, jakaś dziwna polityka firmy, mają chyba problemy z działem marketingu i rozwoju.

Co masz na mysli?

Sama koncepcja takiej puszki jest bardzo dobra. Uwazam jednak, ze nie powinni robic kopii D40, tylko pojsc w strone czegos bardziej oryginalnego (cyfrowy Me Super ;-) )
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Ale cena 60-250/4 to taka sobie na poczatek (tak, wiem, gwiazdka) i nijak mi nie pasuje do kundelka T70-200/2.8.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Mam takie przemyślenie:
W wypadku Canona czy Nikona lustrzanki total-entry level (typu EOS 1000D, D40/D60) mają sens. Pełnią one funkcję pewnego rodzaju "przyciągacza" początkujących, raczkujących użytkowników do systemu. Zakupowi takiego aparatu towarzyszy podświadoma myśl "OK, biorę Nikona, to firma, która robi najlepsze aparaty na świecie". Na horyzoncie marzeń rysuje się późniejszy upgrade systemu do korpusów klasy D300/D700, EOS 50D, czy EOS 5D MkII.

Nie wydaje mi się natomiast, żeby K-m mógłby być tego typu przyciągaczem u Pentaksa. Bo co dalej jest do zaoferowania? Upgrade do K200D? Całościowo system nie jest tak atrakcyjny, żeby oferować przystawki - najpierw trzeba sporządzić smakowite główne danie.

No i jest jeszcze jeden aspekt: Pentax do tej pory miał renomę producenta oferującego świetną jakość za stsounkowo niewielką cenę. Czy tego typu korpusem warto przekreślać pozycję, jaką wyrobiło się oferując uszczelniane korpusy, jedynie metalowe bagnety, szkła linii Limited? IMO nie bardzo.

BTW, ja i tak liczę, że o prawdziwych atrakcjach dowiemy się w ostatniej chwili, wciąż nie wykluczam prapremiery FF, jeszcze tej jesieni.
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
dan napisał/a:
Do dupy ksztalt tego K-m.

.... i brak górnego wyświetlacza.

Ehh, zupełny entry level, mamy w koncu coś pokroju D40(X) ... szkoda.

 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
dan to powiedz co jest dobrego w koncepcji takiej puszki ?
Osobiście kupiłem aparat P (jako pierwsza cyfrówka) głównie dla tego wyświetlacza.
Dziś nie wyobrażam sobie aparatu bez tego dodatku.

Co do polityki firmy i tego modelu....ciekawe kto jest grupą docelową do kupna K-m ?

Przychylam się do zdania Sampa

 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
dan napisał/a:
Sama koncepcja takiej puszki jest bardzo dobra. Uwazam jednak, ze nie powinni robic kopii D40, tylko pojsc w strone czegos bardziej oryginalnego (cyfrowy Me Super ;-) )

Szczerze mówiąc, jak przeczytałem nazwę to z przyśpieszonym biciem serca czytałem dalszą część notki w (naiwnej) nadziei, że "K-m" oznacza obsługę obiektywów manualnych :-D

[ Dodano: 2008-09-19, 13:34 ]
rafalf napisał/a:
Ehh, zupełny entry level, mamy w koncu coś pokroju D40(X) :)

I o to chodziło, czytali nasze forum. Teraz już dosyć polecania Nikona D40, mamy swój "flagship" :lol:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
pancurski napisał/a:
ciekawe kto jest grupą docelową do kupna K-m ?
Ludzie, którzy nie czytają instrukcji obsługi aparatu tylko od razu pytają na forum, jacy to ludzie? już niedługo zobaczysz :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
pancurski napisał/a:
ciekawe kto jest grupą docelową do kupna K-m ?

jest przecież podane w tekście, że dla tych fotografów, którym brakuje w kompaktach prawdziwego wizjera
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
gebi, chyba raczej "Flagsheep" :-P
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Eldred napisał/a:
pancurski napisał/a:
ciekawe kto jest grupą docelową do kupna K-m ?
Ludzie, którzy nie czytają instrukcji obsługi aparatu tylko od razu pytają na forum, jacy to ludzie? już niedługo zobaczysz :evilsmile:

Tja, był dzisiaj taki przypadek na dziale z cyfrowymi korpusami a sprawa dotyczyła K200D.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
gebi napisał/a:
mamy swój "flagship" :lol:

Eldred napisał/a:
gebi, chyba raczej "Flagsheep" :-P

Flagshit.
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Nawiązując do topiku o uzależnieniu od gier komputerowych powiem krótko:
Frag shit :mrgreen:
koniec OT
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Dobra, jeśli wychodzi na to, że jednak mamy nowy model, to chyba można wydzielić ten wątek i nazwać go Pentax K-m.... ? Choć to trochę wstydliwe...
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
No dobra, dobra "profesjonaliści" to, że Wy już wyrośliście z podstawowych modeli i potrzebujecie piętnastu pokręteł na korpusie, to nie znaczy, że nie znajdą się chętni na taki tani (po spadku ceny) korpus.

Aha, jest też nadzieja dla fanów FF - zwróćcie uwagę, że na "roadmap-ie" obiektywów nie ma już miejsca na nowe obiektywy DA. Czyli kolejne będą już pełnoklatkowe. ;-)

 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Albo P zwija działalność.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Samp nie siej defetyzmu. :-D

[ Dodano: 2008-09-19, 13:46 ]
Swoją drogą czekam na kolejne zdjęcia, bo ciekaw jestem co zostawili na tylnej ściance (chociaż wyświetlacza jak w Nikonie D300 nie spodziewam się zobaczyć).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach