dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Eldred napisał/a:
A Ja wolałem te 5mm szerzej i 1.4 i jestem zadowolony.

Mam u siebie Sigme 30/1.4 (wypozyczona) i musze powiedziec, ze jest fantastyczna. Nie uzywam innej przyslony niz f/1.4. Ostrosc _powala_, plastyka jak na APS-C - super. Po korekcie AF-a w menu serwisowym, trafia idealnie w punkt, z kazdej odleglosci, niezaleznie od swiatla.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No moja miała lekki BF, skorygowałem sam, a pięćdziesiątka tylko czasem objawia jakiekolwiek reakcje na to że AF jest inaczej ustawiony. Uzywam w sumie tylko tych dwóch szkieł, więc na szczęście do serwisu nie musiałem wysyłać.
 

eNIKa  Dołączył: 27 Maj 2008
Mam to szkło - niech o jego "uniwersalności" zaświadczy to że nie odpinam go prawie wogóle od body.

a tu Klik przykładowe sample (pelenn rozmiar po kliknieciu) z tego szkla na wiekszości przesłon.

Pozdrawiam
eNIKa
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
35-tka to szkiełko o bardzo korzystnym stosunku jakości do ceny. Gdybym nie miał FA 50/1,4 nieco dłuższe (bezpieczniejsze do portretu) i jaśniejsze, to bym go z puszki nie ściągał. W sumie to nie ściągam, bo jeśli moja dziewczyna foci kadyszką z zoomem, to ja analogu mam właśnie 35-tkę.

Teraz postanowiłem założyć nawet to szkło na ME Supera celem streetowania. Bo zrobiłem jedną klatkę na filmie i w porównaniu z M 35/2,8...

Szkło dobre zatem niemal do wszystkiego. Jedynie zbyt duże zbliżenia twarzy są ryzykowne. Ale tylko w przypadku kobiet. Bo np. twarzy mojej siostrzenicy nie deformuje (choć pewnie takie mam tylko wrażenie). No i łatwiej dziecko 3-letnie złapać na 35-tkę niż na coś dłuższego (oczywiście mowa cały czas o APS-C).

Jeśli ktoś zamierza bawić się równolegle w cyfrę i analoga to owa 35-tka jest jak znalazł.

[ Dodano: 2008-09-08, 15:27 ]
A tu wątek o tym szkle w porównaniu z innymi podobnymi:

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=7427
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Nabyłem i jest super. Dostatecznie jasne i ostre, za sensowne pieniądze. Jak ze starą dobrą "50" w analogu - bardzo mi z tym dobrze. Pewnie wolałbym 31/1,8 ale nie za 3x większą kasę.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
a ja mam dylemat:

potrzebuje czego do robienia przy slabym oswietleniu (na powietrzu, czasem we wnetrzu), mam co prawda petaxa 50mm/1,4, jest fajny jasny, ale troche waski.

poszperalem i wpadly mi w oko 2 stalki: pentax 35mm/2,0 i sigma 30mm/1,4.

zapety 35/2,0:
1/ Pentax,
2/ wystarczajace swiatlo i kat,
3/ tanszy od sigmy (300-400pln).

zalety 30/1,4:
1/ szerszy kat,
2/ lepsze swiatlo
- wada jest cena...

jakis hint?
 

hitchcock  Dołączył: 13 Paź 2008
Ja pokusiłem się o Sigmę 30 i co prawda nie mam porównania z 35 ale to świetne szkło zadowalająco ostre już od 1.4. Po lekkim przymknięciu żyleta.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Ja się pokusiłem o 35/2 i bez przymykania żyleta... :-)
 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Może być sampel full-frame, 19 mpix? Przysłony nie pamiętam, ale pewnie ok. f5.6-8. Nie wyostrzany, kompresja 85 (11 MB).
http://jarekdabrowski.net/pub/fa35_fullframe.jpg


O kurde. Niezła ostrość. Zdjęcia z mojego kita na 6 Mpix tak dobrze jak to nie wyglądają :!:
 

hitchcock  Dołączył: 13 Paź 2008
SQ6GIT napisał/a:
Ja się pokusiłem o 35/2 i bez przymykania żyleta... :-)


Widać żyleta to pojęcie mocno subiektywne ;-) :-B
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
hitchcock, oczywiście.. :-)
ostatnio z kolegą łaziłem i on strzelał swoją M8, to wtedy odczułem jak bardzo subiektywne to uczucie... :-P
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Używałem obu szkieł, gdybym to ja miał taki wybór wolałbym Sigmę.
 

gorky  Dołączył: 25 Kwi 2006
Ja uzywam FA 35 i praktycznie nie sciagam jej z korpusu - podobnie jak na analogu przez 99% czasu uzywam piecdziesiatki.
30-ki nigdy nie uzywalem, ale mam M-ke 28mm i na cyfrze jest to dla mnie za szeroko jak na standard - to jednak juz kwestia indywidualnych preferencji (byla o tym kiedys dyskusja).

FA jest mniejszy i lzejszy, co w niektorych zastosowaniach jest zaleta.
Z kolei Sigme bedzie Ci zapewne latwiej dostac.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Ja używam 35 do focenia moich modeli. W ostrości nie ma sobie równych...

 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Meggido napisał/a:
W ostrości nie ma sobie równych...

Mam FA35. Tez odnioslem takie wrazenie ze to jest najostrzejsze szkielko jakie mam.

[ Dodano: 2009-04-13, 13:14 ]
po przymknieciu :mrgreen:
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
aha, a w oddaniu barw też miodzio...
www.photo-a-night.com - na tym blogu prawie wszystkie to 35/2 @2.0
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
i sie do niego przekonuje - znaczy do 35/2,0...w Aster cena z kosmosu, bede probowal zza wielkiej wody.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
squonk napisał/a:
w Aster cena z kosmosu

ile?
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
1590pln....
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Oj zle czasy na zakupy. 2 krotna przebitka :D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach