mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
A mnie kusi wymiana FA 50 f1.4 na 43 ltd.. Ale nie wiem czy nie za bardzo kombinuję... Ma ktoś jakieś subiektywne doświadczenia względem takiej wymiany?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Mam oba. Na cyfrze 43 używam, 50 nie. Na analogu 43 używam często, 50 rzadko. Jeśli Ci to pomoże :roll:
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Jak tak patrzę na te zdjęcia, to gdyby nie były podpisane powiedziałbym, że to jedno i to samo szkło...
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Dada napisał/a:
Jeśli Ci to pomoże
Baaaaaardzo. Za rok lub dwa wymieniam :mrgreen:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Crow napisał/a:
że to jedno i to samo szkło...
Wg mnie - zdecydowanie nie to samo. :mrgreen:
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
No dobra nie licząc światła. Ale reszta to to samo :-P . Naprawdę z lupą trzeba szukać różnic. A to chyba nie na tym fotografia polega.
 
mirekin  Dołączył: 03 Gru 2008
Zgadzając się z przedmówcą - Mam K10D i FA*43 1,9 mi bardzo pasuje. Gdybym miał mniejszy korpus (np. K7), to pewnie wolałbym DA*40 2,8. A jeśli chodzi o lampę - FGZ 540 wymiata! :) Pozdrowienia.

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
mirekin napisał/a:
FA*43 1,9
mirekin napisał/a:
DA*40 2,8

to nie są gwiazdki * :!:

tylko obiektywy Ltd
 
mirekin  Dołączył: 03 Gru 2008
To wymyśl skrót do limited, bo ltd z czym innym mi się kojarzy :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
mirekin, najbardziej rozpowszechnionym skrótem jest
Ltd

nie wiem z czym innym może się kojarzyć

a * na pewno nie może być skrótem dla Limited
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
mirekin napisał/a:
To wymyśl skrót do limited, bo ltd z czym innym mi się kojarzy :mrgreen:
Jesli ltd Ci sie zle kojarzy, to moze lepszy bedzie "Sp. z o.o."?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
specmisiek napisał/a:
Domyślam się że mu chodzi (Benkowi) o FA 43.. Ale mogę się mylić ;-) :-D


Błąd. Chodzi mi o naleśnika DA 40/2.8. :mrgreen:
Pomyślałem, że czas na jakiegoś ltd., a ten najbardziej mi odpowiada jako niezobowiązujący standardzik do k-7. Fajna mała rzecz, kiedy nie możesz (nie chcesz) brać ze sobą większego obiektywu. Razem z body będzie tworzył płaściutką bryłkę. No i super wygląd (ta osłona psłoneczna - mniuuuuut!) :mrgreen:

Pytam o to czy ktoś nie widział tego szkła w MM, bo może trafi się jeszcze gdzieś w Polsce jakiś niedrogi egzemplarz, a wtedy sprowadziłbym go sobie do miejscowego MM. Tak jak było z moim DA* 50-135.
Sprawdzałem dostępność tego szkła. W EURO RTV jest od ręki, ale kosztuje prawie 2000. W innych sklepach internetowych jest poniżej 1500 zł. ale trzeba czekać przynajmniej 2 tygodnie. A i tak sprawa może się przedłużyć, bo dostawy z Apollo są w dużej mierze nieprzewidywalne...
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Jeszcze tylko pytanie do właścicieli - co jest w komplecie? Dwa dekielki, osłona psł. i skórzany pokrowiec?! Coś jeszcze?

O tutaj, mam jakieś zdjęcie:

http://media.photobucket....entaxDA40_1.jpg
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Benek napisał/a:
Jeszcze tylko pytanie do właścicieli - co jest w komplecie? Dwa dekielki, osłona psł. i skórzany pokrowiec?! Coś jeszcze?

O tutaj, mam jakieś zdjęcie:

http://media.photobucket....entaxDA40_1.jpg


W komplecie masz tylni dekielek z plastiku, zakręcaną osłonę przeciwsłoneczną z alu, zakręcany dekielek na osłonę z alu i sakiewkę z pseudo skóry. Jak kupisz pochwal się jak niski masz numer seryjny :-P
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Crow napisał/a:
W komplecie masz tylni dekielek z plastiku, zakręcaną osłonę przeciwsłoneczną z alu, zakręcany dekielek na osłonę z alu i sakiewkę z pseudo skóry. Jak kupisz pochwal się jak niski masz numer seryjny :-P


To na przód są dwa dekielki czy jeden (ten sam na obiektyw i na osłonę psłon., czy osobno na osłonę, osobno na obiektyw)?

P.S. MM chodzi do 21.00 :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Benek napisał/a:
To na przód są dwa dekielki
Jeden zwykły dekiel na bagnet i jeden płaski metalowy na przód. Nie ma tego zwykłego.
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
A ja w zestawie nie miałem osłony przeciwsłonecznej :-/ . Ktoś miał jeszcze takie szczęście jak ja?
 

AreKc  Dołączył: 27 Cze 2008
kaczor napisał/a:
A ja w zestawie nie miałem osłony przeciwsłonecznej

A nie masz przypadkiem dwuczęściowego dekielka? :lol:
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
arekc2000 napisał/a:
A nie masz przypadkiem dwuczęściowego dekielka?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
arekc2000 napisał/a:
kaczor napisał/a:
A ja w zestawie nie miałem osłony przeciwsłonecznej

A nie masz przypadkiem dwuczęściowego dekielka? :lol:


Aż wstyd się przyznać, ale nie ma to jak trwać prawie rok w niewiedzy :oops: .
Tak więc od dzisiaj mam da40 z osłonką przeciwsłoneczną. Nie wiem o czym ja myślałem, ale zawsze jak widziałem gdzieś zdjęcia 40 to zastanawiałem się czemu ja nie mam takiej fajnej osłonki... :shock: Ten dekielek jest taki mały, że nie sądziłem iż można go jeszcze rozkręcić!

Kto chce, zamiast hejtować może mnie grzecznie wyśmiać :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach