kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
makak napisał/a:
Mam problemy ze wskaźnikiem baterii i obawiam się, czy czasem nie dostałem zwrotu od kogoś komu ten wskaźnik bardziej przeszkadzał.


Jeżeli przeszkadzał, to musiałby zmienić firmę, bo chyba wszystkie cyfrowe Pentaxy mają tę przypadłość.
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
Dzięki za sugestie :). Opcja wywalonego PhotoME jak najbardziej mi pasuje i tej będe się trzymał dla ukojenia nerwów :-P . Po przygodach z Fuji S6500 (2 razy w serwisie) chucham na zimne. Mam nadzieję, że Pentax w kwestii awaryjności mnie miło zaskoczy.

Pozdrawiam ;-)
 
triops  Dołączył: 22 Lip 2008
Ja miałem w k200 około 470 na liczniku na starcie..
Może i dużo ale wyglądał ok. i nie sprawia żadnych kłopotów..
Jedna wada jaka zauważyłem to martwy pixel w miejscu w którym rzuca się w oczy.. Może i niektórzy by się tym martwili (ja też się martwiłem przez chwile) ale myślę ze powinienem robić zdjęcia(uczyć się) a nie oglądać matryce :)
A martwy pixel...
Mogę go uznać za podpis mojego aparatu :-P
Usunąć w programie graficznym
Albo zmapowac w aparacie(coś mi się obiło o oczy ze chyba jest coś takiego.. muszę doczytać instrukcje)(pewnie tą czynnośc wykonałby serwis)
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Jak zobaczyłem w swoim jakieś hoty czy deady byłem przerażony i chciałem reklamować.
Po dwu dniach dałem sobie spokój i zapomniałem o ich istnieniu.
Co do mapowania w K200D to zdaje się, że nazywa się to odwzorowanie pikseli. Menu > Ustawienia.
 

Yaner  Dołączył: 11 Sie 2008
pancurski napisał/a:
...zdaje się, że nazywa się to odwzorowanie pikseli. Menu > Ustawienia.
Dokładnie tak się nazywa i działa. Miałem jeden świecący piksel, który zniknął bezśladowo po wykonaniu odwzorowania pikseli.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach