deniel  Dołączył: 15 Kwi 2007
Korzystajac z okazji, ze jest to watek o duzym potencjale, jak dla mnie humorystcznym, mam pytanie gdzie jest sens zmieniac system z Nikona na Pentaxa ,no chyba, ze ktos wczesniej mial np.Zorke lub nieodzalowana Smiene:)
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
deniel napisał/a:
gdzie jest sens zmieniac system z Nikona na Pentaxa


Za rogiem.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
skorpion, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu się i tak spotykamy celem rozdania koszulek dajhardowych, więc mi też pasuje ;-)

zorzyk, zapraszamy, jak byś był w lublinie to daj znać stawiam :-B

tylko trzeba uważać do jakiego szkła się nalewa :evilsmile:
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
Tuż za rogiem ;-)




:-B
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
deniel napisał/a:
gdzie jest sens zmieniac system z Nikona na Pentaxa
w manualach i limitedach i na forum chociażby :->
 

deniel  Dołączył: 15 Kwi 2007
Kosior napisał/a:
deniel napisał/a:
gdzie jest sens zmieniac system z Nikona na Pentaxa


Za rogiem.

Dziekuje za porade ale chyba nie skorzystam, po tym co przeczytalem o D700.Jak dla mnie totalny szrot :mrgreen:
 

Patryk Blaut  Dołączył: 07 Cze 2007
deniel napisał/a:
gdzie jest sens zmieniac system z Nikona na Pentaxa


ażem ścierpł ...
 
skorpion  Dołączył: 24 Wrz 2008
Zmieniam system na P z N ze względu na relację jakość do cena. Od pojawienia się Nikona F80 jechałem na tym pudle, ale negatyw zrobił się za drogi :( nie dam złego słowa powiedzieć na F80. Szukałem uszczelnionego cyfraka, a ani D300 (nawet D700) czy 40d nie jest w stanie zbliżyć się do P, więc wybór był prosty. Przyznam, że nie łatwo było mi podjąć decyzję o rozstaniu się z NIkonem, ale tanie, dobre szkła, stabilizacja matrycy były bnardzo przekonywujące.
Daniel, dziwi mnie Twój sarkazm. Ja uczyłem się robić zdjęcia ponad 20 lat temu właśnie smieną, vilią, kijevem, zenitami + Krokus potem przszedł czas na N F60, F80, F90x. Teraz pora na Pentaxa, wierzę, że się nie zawiodę. Zdjęcia są w głowie i oku, aparat to tylko narzędzie, które ma swoje wady i zalety jak ludzie.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
skorpion napisał/a:
Ja uczyłem się robić zdjęcia ponad 20 lat temu właśnie smieną, vilią, kijevem, zenitami + Krokus potem przszedł czas na N F60, F80, F90x. Teraz pora na Pentaxa, wierzę, że się nie zawiodę. Zdjęcia są w głowie i oku, aparat to tylko narzędzie, które ma swoje wady i zalety jak ludzie.
Pięknie :-)
 

deniel  Dołączył: 15 Kwi 2007
skorpion napisał/a:
Daniel, dziwi mnie Twój sarkazm

Mnie dziwi twoje podejscie, bo wcale nasze obiektywy nie sa wcale takie tansze a jakosciowo porownywalne.Stabilizacja matrycy pozostawia troche do zyczenia nie mowiac o zawodnym AF :-/
Slusznie zauwazyles, ze wszystko ma wady i zalety ale jak sam mowisz byles zadowolony z Nikona...
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
deniel, podejście jest ok. skorpion szukał konkretnych rzeczy i te konkretne rzeczy znalazł w systemie Pentaxa. Co w tym dziwnego?

Co z tego, że stabilizacja nie jest idealna skoro Nikon ma stabilizację dopiero w drogich obiektywach? A inna sprawa - przecież w pewnym sensie jest to rozbudowa a nie zamiana, bo cyfrowy Pentax nie wyklucza analogowego Nikona.
 
skorpion  Dołączył: 24 Wrz 2008
Byłem i jestem zadowolony, ale uszczelnienie nikona zaczyna i kończy spełniać swoje zadanie d3 i d2x. Z opisów i próbek zdjęć k20 jawi się zachęcająco dlatego zamierzam zaryzykować.

[ Dodano: 2008-09-24, 22:41 ]
Wiecie jak połączyć metza 54 mz3 z k20??? Czy ta lampa będzie współpracowała z automatyką aparatu, czy lepiej dokupić 540 lub Metza 58 i nie sztukować??
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
540.
 
skorpion  Dołączył: 24 Wrz 2008
Dziękuję, pozdrawiam i dobrej nocy. A tak na dobranoc, co sądzicie o 18-250 do k20??
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
Hehe, część ci powie że nigdy w zyciu i lepiej kompakta sobie kup ;-) Fotografujesz więc pytanie czy potrzebujesz taki obiektyw. Mi sie wydaje, ze czasem na wycieczki, na które nie chce brać szklarni to całkiem fajna rzecz, tylko, ze mnie nie stać.
 
skorpion  Dołączył: 24 Wrz 2008
Nie wiem jak on rysuje, bo miałby być alternatywą dla 18-55 + 55-300 (lub 50-200) Widziłem jakieś opinie, że ma straszną abberację. Prawda li to??
 
Arclight  Dołączył: 29 Maj 2008
skorpion napisał/a:
Nie wiem jak on rysuje, bo miałby być alternatywą dla 18-55 + 55-300 (lub 50-200) Widziłem jakieś opinie, że ma straszną abberację. Prawda li to??


Może nie taką straszną, ale ma. Egzemplarz który testowałem był dodatkowo nieostry strasznie blisko długiego końca - wypadł nieporównywalnie gorzej od 55-300.
Postaram się poszukać zdjęcia nim zrobione, ale było ich kilka i mogły gdzieś "przepaść".
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
no właśnie ja takich strasznych opinii nie widziałem. Gdzieś tez widziałem jakieś zdjęcia i nie były złe... A mój Tamron 70-300 robi spora obwódkę więc ne wiem czy mi by to az tak przeszkadzało... No ale w sumie przydałby sie jakiś normalny test...

A moze Sigma 18-200? to wiem, ze nie jest takie złe, bo pstrykałem...
 

Patryk Blaut  Dołączył: 07 Cze 2007
skorpion napisał/a:
co sądzicie o 18-250 do k20??


zważ moją Sigmę, powiadam ...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Eldred napisał/a:
zapraszamy, jak byś był w lublinie to daj znać

Nie omieszkam, ale szanse widzę na to, jak na 6 w Totka :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach