wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
"GIMP 2.6.1 Released 2008-10-09
No new features are being added here, just bug-fixes."

[ Dodano: 2008-10-09, 17:36 ]
ale jeszcze nie ma na serwerze :(
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
no to teraz juz jest

Plik:gimp-2.6.1.tar.bz2 15567 KB 08.10.2008 22:45:00
widac wczoraj dali :)
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
niestety nie każdy może być wolny :-(
niektórzy są systemowo ubezwłasnowolnieni i oni (m.in. ja) muszą poczekać spokojnie na swoja kolej
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Dla skazanych jeszcze jedna ciekawa wizja przyszłości - digiKam na Windows :
http://www.digikam.org/drupal/node/378 .
 
immune69  Dołączył: 01 Maj 2008
Jaksesam ktoś skompilował 2.6 coby gegla zobaczyć i mu przestał gimp-dcraw śmigać to trzeba zrekompilować ze zrodełka http://www.cybercom.net/~dcoffin/dcraw/rawphoto.c
ja mialem zainstalowanego 2.6 w /opt/gimp-2.6 a tak sie skompilowało:

gcc -I/opt/gimp-2.6/include/gimp-2.0/ -I/usr/include/gtk-2.0 -I/usr/include/glib-2.0 -I/usr/lib/glib-2.0/include -I/usr/lib/gtk-2.0/include -I/usr/include/atk-1.0 -I/usr/include/cairo -I/usr/include/pango-1.0 -I/usr/include/freetype2 -I/usr/include/libpng12 -I/usr/include/pixman-1 -o rawphoto rawphoto.c -lgimpui-2.0 -lgimpwidgets-2.0 -lgimpmodule-2.0 -lgimp-2.0 -lgimpmath-2.0 -lgimpconfig-2.0 -lgimpcolor-2.0 -lgimpbase-2.0 -lgtk-x11-2.0 -lgdk-x11-2.0 -latk-1.0 -lgdk_pixbuf-2.0 -lm -lpangocairo-1.0 -lpango-1.0 -lcairo -lgobject-2.0 -lgmodule-2.0 -ldl -lglib-2.0

a i jescze trzeba do siciezki dodac nowe biblioteki -L/opt/gimp-2.6/lib/ lub w ld dodać - a i chmod a+x rawphoto i wrzucic do pluginow bo nie bedzie śmigać.

Zajeło mi troche wykumanie sprawy bo nic nie było na necie ze interfejs
do pluginow zmienil w 2.6 a sie zmienił ale kto by changelogi czytał;) - mam nadzieje
ze sie przyda.

Strasznie wolono krzywe działaja z gegl dla mnie prawie sie nie da pracować czekanie 4s
az naniosą zmiane to lekka przesada na moim celku M 1,5 :).

endżoj
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Jest już nowa wersja 2.6.1 poprawiono kilka błędów...
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
fajnie jak sie czyta ze zrozumieniem ;)

kolega na poczatku tej strony napisal :
wintermute napisał/a:
"GIMP 2.6.1 Released 2008-10-09
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
[ Dodano: 2008-10-18, 01:29 ]
vertiico, fajnie jak się czyta całość
Cytat

[ Dodano: 2008-10-09, 17:36 ]
ale jeszcze nie ma na serwerze :(


Markus napisał/a:
Jest już nowa wersja 2.6.1 poprawiono kilka błędów...


vertiico napisał/a:
fajnie jak sie czyta ze zrozumieniem ;)

kolega na poczatku tej strony napisal :
wintermute napisał/a:
"GIMP 2.6.1 Released 2008-10-09


;-)
 
immune69  Dołączył: 01 Maj 2008
vertiico napisał/a:
fajnie jak sie czyta ze zrozumieniem ;)

kolega na poczatku tej strony napisal :
wintermute napisał/a:
"GIMP 2.6.1 Released 2008-10-09


nie ma znaczenia 2.6 czy 2.6.1 api sie zmienilo w porownaniu do 2.4 to nie bug raczej efekt uboczny jak sie ze źródeł buduje. :-P
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
SQ6GIT, tak wyjete z kontekstu zabawnie brzmi :D

immune69 napisał/a:
nie ma znaczenia 2.6 czy 2.6.1 api sie zmienilo w porownaniu do 2.4 to nie bug raczej efekt uboczny jak sie ze źródeł buduje.

a to do czego ?? bo nie rozumiem.
 
Długi  Dołączył: 16 Sty 2008
Jest kolejna wersja GIMP 2.6.2 30-10-2008
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Spróbowałem eksperymentalnej (jak się okazało w czasie instalacji) wersji x64. Póki co Vista 64 + GIMP 2.6.2 x64 = porażka. Co chwila pada jak mucha. Przynajmniej u mnie. Czekam z niecierpliwością na kolejne podejście ;-)
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
Markus napisał/a:
To koniec dominacji PS w obróbce fotografii :-)
Już ściągam...


bardzo sie mylisz gimp nadal jest pare kroków w tył za PS.
Pshop obłsuguje gpu karty graficzne ;) Czyli gimp nadal jest woolnyyyy jak krowa .

ps.
"przepr. za odgrzewanie kotleta"
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Masz rację ... ale już tak dużo mu nie brakuje, akceleracja jest ok. i wszystkie bajery PS gdyby tylko cena była normalna...

Więcej jak 150 $ na żaden program amator nie wyda....

ps.Obecnie taniej jest kupić nowy procesor i mnóstwo ramu (ostatnio widziałem 512 MB 667 Mhz za 5 zł !!!nówka ze sklepu) niż odkładać na PS....

GIMP jest economo top a PS power top.

Pozdrawiam MK
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
PS wyprzedza gimpa i co z tego? Nie znam rynku programów do obróbki zdjęć i tak się zastanawiam; jeśli gimp jest parę kroków w tyle to reszta jest kilka kilometrów w tyle. Dla mnie gimp jest na II miejscu. W związku z tym jestem szczerze ciekawy czy są jakieś programy pomiędzy tymi dwoma (co do możliwości edycyjnych)?
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Używa ktoś może Krity?
 
Długi  Dołączył: 16 Sty 2008
hamster napisał/a:
W związku z tym jestem szczerze ciekawy czy są jakieś programy pomiędzy tymi dwoma (co do możliwości edycyjnych)?

Może Light Zone, ale za niego też trzeba płacić i równiez wcale nie mało. Obecnie wgryzam się w Gimpa i coś mi się wydaje, ze to będzie to czego potrzebuję. PS to kobyła, co z tego, ze ma ogromne możliwości, skoro większośc amatorów z nich nie skorzysta, a moze nawet nie wie o ich istnieniu. Jestem też ciekaw ile osób, tak naprawdę (nie tu na forum, tylko ogólnie), korzysta z legalnej, tj. zakupionej licencji. Cena jest powalająca.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Długi napisał/a:
Może Light Zone, ale za niego też trzeba płacić i równiez wcale nie mało.
Ja używam LightZone, zapłaciłem 150 dolarów. Odkąd go używam to w Gimpie jedynie stępelkuję (w LZ też można, ale mi wygodniej w Gimpie) oraz bawię się filtrem "lekki żar".

Uważam, że 150 $ to odpowiednia cena za taki program.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Ijon napisał/a:
Ja używam LightZone, zapłaciłem 150 dolarów. Odkąd go używam to w Gimpie jedynie stępelkuję (w LZ też można, ale mi wygodniej w Gimpie) oraz bawię się filtrem "lekki żar".

Ijon, jak sobie poradziłeś z redukcją szumu kolorowego w LZ oraz z korekcją CA? Kończy mi się powoli trial, a muszę przyznać że coraz bardziej mi się LightZone podoba.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
WuWu84, to proste, nie redukuję szumu ani nie koryguję CA :-D

Uściślając: w LZ jest narzędzie do redukcji szumu, ale bardzo rzadko z niego korzystam, przekonałem się że na odbitkach szum jest dużo mniej widoczny niż na ekranie. Jeśli już odszumiam to częściej w Gimpie używając "selektywnego rozmycia Gaussa".

LZ nie ma narzędzia do korekcji CA, czasami faktycznie by się przydało.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach