LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
tref napisał/a:
Ten nowy... kurde, jeśli nie będzie cenowo pojechany w kosmos, to odniesie wieeelki sukces. I tego mu życzę!
Ten wieeelki sukces, to ile będzie mniej-więcej egzemplarzy? :mrgreen:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
optymista

Wlasnie czytam watek na RFF. Pisza, ze bedzie ok. 1000 AUD, czyli ~670$. Biorac pod uwage roznice, miedzy cenami na roznych kontynentach, moje szacunki wydaja sie calkiem realne 8-) A w EU pewnie 699€ :-/
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
o, to fajnie :-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
LDevil napisał/a:
wieeelki sukces, to ile będzie mniej-więcej egzemplarzy

Nie kazdy rodzaj sukcesu mierzy sie liczba sprzedanych egzemplarzy :-P

[ Dodano: 2008-10-13, 11:02 ]
Inna, mniej optymistyczna prognoza:
Tom A z RFF napisał/a:
I think you are all a bit optemistic about the price of the Bessa III. This is a limited production, small run, high tech folding camera. And .yes it is pretty high tech for a folder, AE system, no red window in the back but automatic start on frame 1 (and a gear inside that tells the camera wether it is set on 6x6 or6x7) as well as 220 capability. It is also an all metal body, with a bright finder and coupled range finder, exposure confirmation in the viewfinder. I think US$ 1000 -1200 is quite a bit below what the actual price is going to be. It also depends on the Yen/$ at the time of shipments! Do not despair though, it could have had the Zeiss moniker on it and been really expensive or a Leica logo and revitalized that subprime thing.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
LDevil napisał/a:
Ten wieeelki sukces, to ile będzie mniej-więcej egzemplarzy?
Jeśli cena <=$800 to sukces może być liczony w dość dużej liczbie egz. Zauważ, że wielu (choć w porównaniu z cyfrą to promil pewnie) zapaleńców analoguje się na co dzień.
Poza tym słusznie powiedział dan
dan napisał/a:

Nie kazdy rodzaj sukcesu mierzy sie liczba sprzedanych egzemplarzy :-P

Sukces może polegać także na promocji marki. Zauważ jak wielu nie ma na konia, nie ma także na "lejce", a marka jest utrzymywana - prestiż. Jakoś Panasonicowi opłacać się musi.
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
alkos napisał/a:
opiszon napisał/a:
6x6 + 6x7

= 6x13 :?: :-/


(6x6) + (6x7) = 78


alkos, przecież opiszon wyciągnął 6 przed nawias i jest to to samo :P

dan napisał/a:
Nie kazdy rodzaj sukcesu mierzy sie liczba sprzedanych egzemplarzy


Mnie narazie ciekawi czy będzie dostępny w polsce czy trzeba będzie sprowadzać.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
bix napisał/a:
alkos, przecież opiszon wyciągnął 6 przed nawias i jest to to samo :P

chodziło mi ogólnie o to, czy ciekawy byłby taki format ;-) 6x13
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
chodziło mi ogólnie o to, czy ciekawy byłby taki format ;-) 6x13


A 6x12 moze byc? :-D

 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
A 6x12 moze byc?

Mozna miec 6x17 w bardziej kompaktowym opakowaniu:
http://www.allegro.pl/ite...ma_617_612.html

...i nie trzeba zawracac sobie glowy ustawianiem ostrosci ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
...i nie trzeba zawracac sobie glowy ustawianiem ostrosci


Jak to nie - a matowka to niby tam po co? :-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Jak to nie - a matowka to niby tam po co?

Do precyzyjnego kadrowania :-P Ostrosc mozna ustawiac, ale nie widzialem zeby ktos tym sprzetem robil cos bardziej kreatywnego niz panoramy na nieskonczonosci (a szkoda!)
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
oo jaki fajny sprzęcik, marzy mi się coś takiego, mógłbym sprzedać moją bronkę dołożyć drugie tyle i kupić to cudeńko. Stosunkowo lekkie, z pomiarem, kompaktowe jak na średni. Tylko jedna sprawa mnie trochę martwi. Ciekawe jak z wytrzymałością pantografu, czy przypadkiem to, że obiektyw na nim jeździ, z czasem nie doprowadzi do luzów i strat na ostrości zdjęć.

Pozdrawiam
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
Pioter, znajdź starego druha i sprawdź ;-)
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
Szkoda, ze ze standardem. Moze zrobia wersje z szerokim obiektywem jak w przypadku dalmierzowych Fuji. Taka wersja z 50ka moglaby kosztowac 1500$. Tylko chyba to juz nie te czasy na takie zyczenia :(
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
W Jap. zbierają już zamówienia na brata Bessy III czyli Fuji GF670 - Limitowane 5000 sztuk i cena...


... Jedyne 2500$


Tylko nie wiem czy będzie inna wersja czy im chodzi o Bessa-III ? Bo pisze : Fujifilm version only available in Japan
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
To ja poczekam na nielimitowane Voigtlandery.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pietras napisał/a:
W Jap. zbierają już zamówienia na brata Bessy III czyli Fuji GF670 - Limitowane 5000 sztuk i cena...Jedyne 2500$ Tylko nie wiem czy będzie inna wersja czy im chodzi o Bessa-III ? Bo pisze : Fujifilm version only available in Japan


Gdzie mozna zobaczyc ta informacje, czy ewentualnie jest zdjecie tej kamerki? :-P
 
Carlos Cruz  Dołączył: 14 Sty 2009
google is your friend :mrgreen: http://www.voigtlaender.d...fdih7jzkae.html

EDIT: jeszcze strona z filmami o fuji 667 http://trendy.nikkeibp.co...29/1019183/?P=2
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
http://www.bjp-online.com...tml?page=837566

I 4 dni temu otrzymałem info na maila o cenie.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Carlos Cruz, Pietras, Dzieki za info :mrgreen: :-B

[ Dodano: 2009-02-14, 02:55 ]
Hmm, pokaza sie na wiosne, podejrzewam ze po targach japonskich, odbedzie sie w marcu. Napewno pojade. Jak bedzie mozliwe, to pomacam i zdam relacje.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach