Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Eldred napisał/a:

Kfan, lol, przecież sigma 10-20 nie jest pełnoklatkowa, będzie kołowa winieta, nie pisz takich rzeczy jeśli nie jesteś w 100% pewien bo narażasz ludzi na spore straty finansowe! :-?

Z drugiej strony 5d + sigma 12-24 (już pełnoklatkowa) to chyba najszersze co można obecnie dostać na cyfrze. Ale 5d to wielki stary grzmot, do tego nie uszczelniany i nie posiadający ani stabilizacji matrycy ani korekcji BF-FF


Racja zapomniało mi się bo nie ma mtej Sigmy, co nie zmienia faktu że w przypadku puszki FF zapinając pełnoklatkowe powiedzmy 20 mm mamy 20 mm a nie 30 a to ważne w przypadku zastosowania do architektury.
Ostatniego lata musiałem zrobić 6 ujęć żeby objąć budynek w całości i łączyć jak panoramę.
Trochę trwała ta obróbka.
Innym zastosowaniem aparatu wg autora wątku mają być portrety nie mam pytań wybieram 5D z racji FF = lepsza plastyka obrazu.
Co do tonalności to Fuji S5 Pro jest Ok ale to "tylko" 6 Mp rozdzielczości niestety.
Canon 5D również da dużą rozpiętość tonalną z racji rozmiaru sensora.
 
Marcin1978  Dołączył: 20 Lip 2008
Kfan napisał/a:
Canon 5D również da dużą rozpiętość tonalną z racji rozmiaru sensora.


Rozmiar sensora wpływa na większą rozpiętość tonalną?
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Rozmiar sensora nie, ale rozmiar pixela już tak. A na zwiększenie wielkości pixela recepty są dwie - zwiększyć rozmiar sensora lub zmniejszyć jego rozdzielczość.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
Rozmiar sensora nie, ale rozmiar pixela już tak.

A mógłbyś wyjaśnić tę różnicę?
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
pawelek-79 napisał/a:
A mógłbyś wyjaśnić tę różnicę?

Jak masz na "full frame" 24 miliony sensorów, to te sensory muszą być mniejsze niż 6 milionów sensorów na tej nieszczęsnej APS-C, lub zbliżonej wielkości do 10 milionów sensorów również na APS-C. A przynajmniej tak wychodzi z prostych obliczeń.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
WuWu84 napisał/a:
Jak masz na "full frame"

Już mi się we łbie kiełbasi. Skojarzyłem - sensor - fotocela, a piksel - piksel obrazu. :mrgreen:
 
NibyNikt  Dołączył: 23 Paź 2008
Siemka kupilem S5 pro
Ze wzgleduy na cene na stronie fuji uk zrobili promocje po wpisaniu
P24OCTOBER
nowa puszka jest za 420funtow wiec niesamowita cena.
Mialem juz brac pentaxa ale marketing mnie przekonal

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
NibyNikt, to bardzo dobry wybor !!!!
 

PUZO  Dołączył: 03 Cze 2007
Fafniak napisał/a:
NibyNikt, to bardzo dobry wybor !!!!

Fafniak czytam twoje posty już długo i cały czas nie wiem czy mówisz serio czy pół-serio ;-)

[ Dodano: 2008-10-24, 20:22 ]
Właśnie obejrzałem sobie to fuji i coś było mi znajome bardzo. Aż mi dech zaparło. no i patrzę a na dole jak byk nikon mount. :shock: Przyznam się żę był to mój pierwszy kontakt wzrokowy i naukowy z tą marką :idea:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
to co oferuje fuji jest jest bardzo ciekawe...
nie majac zwiazku z zadnym systemem kupilbym na poczatek chyba wlasnie ten korpus
 
NibyNikt  Dołączył: 23 Paź 2008
Nie wiem czy na serio czy nie, ale bede mogl zainwestowac wiecej w szklarnie.
Kupic Tokine 11-16mm i uzupelnic stalkami:-)
Nie umniejszam Pentaxowi praktycznie sie do niego przekonalem i zapewne kiedys wroce do niego moze jako drugie body.

Serdecznie dziekuje wam za pomoc:-)
I za brak zlosliwosci:-) Wielki szacunek.

P.S- oferta jest aktualna dla wszystkich ale wysprzedadza sie szybko to tylko gdyby ktos chcial skorzystac
 

PUZO  Dołączył: 03 Cze 2007
Fafniak napisał/a:
to co oferuje fuji jest jest bardzo ciekawe...
nie majac zwiazku z zadnym systemem kupilbym na poczatek chyba wlasnie ten korpus

Czy fuji ma się do nikona jak chinon do pentaxa np? Czyli w zasadzie nikon pod inną nazwą. Czego to jest odpowiedznik d90?

[ Dodano: 2008-10-24, 20:38 ]
no nie chinony to inne aparaty miały tylko ten sam bagnet a mnie ciekawi czy takie fuji jest identyczne z nikonem tylko nazwa inna
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
PUZO, poczytaj troche o fuji....
PUZO napisał/a:
Czego to jest odpowiedznik d90?
- nie rozumiem

[ Dodano: 2008-10-24, 20:39 ]
wspolny maja tylko bagnet
 

PUZO  Dołączył: 03 Cze 2007
Poczytam, do tej pory nie miałem pojęcia że fuji ma bagnet nikona. A zastanawiałem się do czego to s5 pro ma najbliżej do d90 czy d300 ale z tego co już przeczytałem to ma jakąś zupełnie inną matrycą więc różnice są znaczne. Po prostu jestem niedouczony. Nigdy nawet nie zastanawiałem się nad aparatami fuji :oops:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
PUZO napisał/a:
Poczytam, do tej pory nie miałem pojęcia że fuji ma bagnet nikona.

Optyczne
Dpreview
 

PUZO  Dołączył: 03 Cze 2007
Już pędzę :-P
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Body S5Pro to chyba Nikon D200, albo D80. Układ AF też Nikona, czy pomiar światła z Nikona, to nie wiem. Z tego co pamiętam, to starsze konstrukcje - S2Pro, to autorskie projekty Fuji z bagnetem Nikona. Natomiast elektronika jest Fuji z rodzynkiem w postaci matrycy Super CCD SR.
 
NibyNikt  Dołączył: 23 Paź 2008
Fafniak dzieki :-)
Mysle ze jako pierwszy powazny sprzet nada sie idealnie (szczegolnie przy tej cenie)

Hmmm Fuji S5 pro z D200 ma bardzo malo wspolnego niby ten sam AF ale dziala inaczej.
Jak dla mnie poza obudowa to dwa rozne sprzety
 

flying  Dołączył: 13 Sie 2007
Taki D200 z fajną matrycą po prostu ,miła dla rąk puszka prawie jak kadyszka,przynajmniej w moim odczuciu.
A dla ciekawych takich jak Puzo wklejam linki z zakładki-bo interesowałem się też tym sprzętem i nadal lubię popatrzeć na efekty pracy ,szczególnie gdy to są odbitki,najciekawsze oczywiście sample portretowe i te z dynamiką 400%,w tym drugim linku widac wszystko jak na dłoni w temacie obrazka z niej.

http://www.noendpress.com...ras/fuji_S5.php

http://www.pictchallenge-.../FujiS5Pro.html
 

PUZO  Dołączył: 03 Cze 2007
flying napisał/a:
A dla ciekawych takich jak Puzo wklejam linki

Jestem coraz bardziej ciekawy, wszystko jest dla mnie nowe z fotografią cyfrową do tej pory miałęm do czynienia przy okazji sony ericsona :mrgreen: . No i zapomniałem zupełnie że oprócz bagnetu K coś jeszcze istnieje. Szczególnie że k20d zachipnotyzował mnie i przes ostatnie 3 m-ce nie mogłem myśleć o niczym innym.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach