dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Maciej napisał/a:
No i kupiłem nową Bessę R2A za 280 euro.

Gratulacje! Ekstra cena :-D
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Maciej napisał/a:
No i kupiłem nową Bessę R2A za 280 euro.


Bardzo dobra cena. Bardzo. Ihejtju.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Dzięki!

Teraz problem ze szkłem... Nie wiem jakie kupić, żeby było dobre. (przynajmniej tak dobre jak Planar 35/2. bo nie zbyt dobrze jest się cofać z jakością)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Maciej napisał/a:
Teraz problem ze szkłem... Nie wiem jakie kupić, żeby było dobre. (przynajmniej tak dobre jak Planar 35/2. bo nie zbyt dobrze jest się cofać z jakością)

Na RFF ktos dawal link do porownania 35/1.4 i 35/1.7.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Maciej napisał/a:
przynajmniej tak dobre jak Planar 35/2.


Co to znaczy tak samo? Pod jakim względem? Jaką miarą?
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
http://www.rangefinderfor...ead.php?t=61966

[ Dodano: 2008-11-02, 20:37 ]
alkos napisał/a:
Co to znaczy tak samo? Pod jakim względem? Jaką miarą?
Sam napisałeś, że tak ostry i kontrastowy jak Planar będzie może Skopar 35/2.5. (więc 35/1.4 i 35/1.7 nie są tak ostre i kontrastowe - z tego wnioskuję)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Maciej napisał/a:
Sam napisałeś, że tak ostry i kontrastowy jak Planar będzie może Skopar 35/2.5. (więc 35/1.4 i 35/1.7 nie są tak ostre i kontrastowe - z tego wnioskuję)


No widzisz - już odpowiadałem na to pytanie, i to w tym samym wątku... Moim zdaniem bierz Skopara.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Maciej napisał/a:
http://www.rangefinderfor...ead.php?t=61966

Nom, np. to.


zrodlo: http://www.rangefinderfor...78&d=1217407694

Chociaz widzialem inne porownanie, w ktorym Nokton mial przewage w ostrosci :->
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Chociaz widzialem inne porownanie, w ktorym Nokton mial przewage w ostrosci :->


Spójrz na wierzę w tle. Nokton ma jeszcze taką "mgłę"... to chyba przez brak asferyków...

[ Dodano: 2008-11-02, 19:54 ]
a moze to po prostu blad w ustawieniu ostrosci...
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007

Na f/2.8 nie jest już źle. A na f/4 już zupełnie okej.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Maciej napisał/a:
Na f/2.8 nie jest już źle. A na f/4 już zupełnie okej.


No to wcale za dobrze nie jest, co? Szczegolnie ze ultron jesr 2x tanszy i raptem 1/3 dzialki ciemniejszy...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Maciej, ja to widze, ale nie wiem, czy inni widza. Do ogladania zalacznikow trzeba miec konto na RFF i byc zalogowanym.

[ Dodano: 2008-11-02, 21:02 ]
Jeszcze taka opinia z RFF:
Cytat
I currently have both and like them both. I've probably read all the same threads and reviews you did but I couldn't reach a conclusion until I tried them both myself.
The supposed "bad bokeh" of the Nokton is total rubbish in my opinion. All the examples I have seen of this were in very extreme conditions that no lens would perform well in. All the shots I have taken so far with out of focus areas in front of or behind the subject look good.
The barrel distortion of the Nokton is real however. In a side-by-side comparison of the same subject the Nokton had more visible distortion than the Ultron.
I am staying with the Nokton because it is more compact, faster and focuses closer. To my eye it is a bit sharper (but not much) wide open. I think the Ultron is a very good lens and I am keeping it until I find that magic deal on a 35 Summicron, then it goes!


[ Dodano: 2008-11-02, 21:03 ]
Ja bym wolal gorsza ostrosc, ale mniejsze dystorsje :roll:
 

whitesmoke  Dołączył: 14 Lip 2008
Hm - naczytałem się przed zakupem RF i wybrałem noctona - pewnie teraz wybrałbym to samo. Miłe szkiełko. Niemniej jednak jak dozbieram do summicrona to.. ;-) Ale noctona zatrzymam :-)

Maciej - gratuluję zakupu!
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Da radę coś zrobić z tym, że koleś chce anulować aukcję?
Napisał mi: "hello
i just checked the camera and i'm sorry to tell u that i found out the electronical shutter doesn't work as it should be.therefor i'll have to cancel this deal.sorry again for the mistake.
thx"

Kurdę, cena mu się nie spodobała i mnie w bambuko robi... :-| :-/ :-?
(Może napiszę mu, żeby to naprawił i wtedy to mi wysłał? Bo pewnie nie jest nic popsute, tylko cena mu się nie podoba.)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Maciej, współczuję, ale domyślam się, że tak właśnie jest :-/
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
:evil: :evil: :evil:

[ Dodano: 2008-11-02, 21:42 ]
Podac go do ebaya.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Może po prostu spokojnie napiszę mu, żeby wysłał do serwisu, naprawił i przysłał mi przedmiot, który kupiłem.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Maciej napisał/a:
Może po prostu spokojnie napiszę mu, żeby wysłał do serwisu, naprawił i przysłał mi przedmiot, który kupiłem.

To w pierwszej kolejnosci.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
alkos napisał/a:
a moze to po prostu blad w ustawieniu ostrosci...

Wygląda jakby ostrość była faktycznie trochę przesunięta względem drugiego zdjęcia.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Ech, nie daje koleś za wygraną i nie chce mi jej sprzedać...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach