Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Mertz napisał/a:
nie przyszło im do łba wymyślać "50" na DX'a.

Nic straconego. :mrgreen: Dojdą i do tego. :-P
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Żaba napisał/a:
Skąd te dane? Skoro Nikon postanowił zrobić 35 DX to jakiś cel widać w tym ma.


Jako wytrawny handlowiec mam niebywałą umiejętność pobierania danych wprost z sufitu ;)
Masz rację, pewnie ma.
 

mishieck  Dołączył: 16 Paź 2008
Mertz napisał/a:


A jaka byłaby różnica? 20%? A od razu potencjalnie 2-gie tyle klientów. Jakoś nie przyszło im do łba wymyślać "50" na DX'a.



Chodzi o to, że klient z pólki amatorskiej kupi 35 1.8 dx, a gdy przejdzie po jakimś czsie na FXa będzie musiał kupić nowe szkło. Chyba nie podejrzewasz, że w korporacjach pracuje grupa filantropów...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Mertz napisał/a:
Jako wytrawny handlowiec mam niebywałą umiejętność pobierania danych wprost z sufitu ;)
w moim zawodzie, nazywa sie to metoda ekspercka :mrgreen:
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Mertz napisał/a:
A jaka byłaby różnica? 20%?


Patrz Canon i jego pełnoklatkowy 35/1.4. Tak, wiem, że jaśniejszy.

Któryś z użytkowników forum nikona w temacie o tym szkiełku wyraził pogląd dość ciekawy, a nawet całkiem z sensem. Główną myślą był podział sektorów FX i DX na zawodowców i amatorów.

DX miał dostać szkło ciemniejsze, o gorszej budowie (tak, na nią też psioczą już), ale tańsze. FX natomiast miał otrzymać szkło typu C 35/1.4, wzorowo wykonane, ale drogie.

Jest to o tyle ciekawe z punktu widzenia księgowych, mniej z punktu widzenia marketingowców, ale dalej dość ciekawe, że potecjalny użytkownik przy zmianie puszki na FX musiałby zmienić szkło na dużo droższe.

Moim zdaniem jest w tym sens. Co o tym sądzicie?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kosior napisał/a:
Moim zdaniem jest w tym sens. Co o tym sądzicie?

trzeba szybko kupic 35 2.0 :-P
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Kosior jeżeli mówimy o tej firmie, która ma zaszyfrowane NEFy yy znaczy się RAWy żeby wymusić na klientach zakup swojego softu, to tak, ma to sens.

[ Dodano: 2009-02-09, 22:48 ]
Swoją drogą chyba nie ma w tym nic złego w końcy "wszyscy" Pentaxiarze oczekują, że Pentax wypuści 645D :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kosior napisał/a:
Patrz Canon i jego pełnoklatkowy 35/1.4. Tak, wiem, że jaśniejszy.


I megawiększy i megacięższy.
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
alkos napisał/a:
I megawiększy i megacięższy.


Aż tak się nim nie interesowałem ;p
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
alkos napisał/a:
I megawiększy i megacięższy.


...a jaka profesjonalna winieta... Widzę często fotki znajomego kumpla z pracy i wiem od razu czym je popełnił. Miejscami winieta jest tak nachalna, jakby jąw PS'ie dołożył.
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
Teraz 80% nikonowców wolałaby by jednak 35/1.4 FX a pozniej by sie okazało, ze dla 80% nikonowców jednak 5000zł za takiego 35/1.4fx to jednak troche za duzo :lol:
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
ttb napisał/a:
Teraz 80% nikonowców wolałaby by jednak 35/1.4 FX a pozniej by sie okazało, ze dla 80% nikonowców jednak 5000zł za takiego 35/1.4fx to jednak troche za duzo :lol:


Idę o zakład, że taki scenariusz miałby miejscie również w kwestii dotyczącej sensora 35mm w korpusie Pentaksa :-P Ale cóż, najważniejszym jest widzieć światełko do tunelu do którego końca i tak dojdzie te pozostałe 20%
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
ttb :-B

Mertz powiedz koledze, że winiete może usunąć programowo ;-) I po problemie :mrgreen:

Tak swoją drogą to fajnie że Nikon wypuszcza 35 z tak przyjemnym światłem, ale osobiście nie zastanawiałbym się nad nią nawet 2 minuty gdybym miał kupić takie szkiełk (mając Nikona) wolałbym nawet dołożyć i kupić sigmę 30/1.4 szerzej i jaśniej no i jeżeli jakość bedzie taka jak w innych tanich nikkorach to zdecydowania sigma jakościow jest lepsza :-P
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Żaba napisał/a:
powiedz koledze, że winiete może usunąć programowo


Niieno, pewnie, oszszywiście.
Ale nie za bardzo rozumiem, jak można wypuścić na rynek skrajnie profesjonalne, potężne i diabelnie drogie szkło z taką mostrualną wadą (bodajże tą winietę widać także na APS-C). A sumie bardziej - jak można je potem kupować?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Mertz napisał/a:
skrajnie profesjonalne, potężne i diabelnie drogie szkło z taką mostrualną wadą
Dla jednych wada, dla innych zaleta.
Mertz napisał/a:
(bodajże tą winietę widać także na APS-C).
Nie widać.
Mertz napisał/a:
jak można je potem kupować?
Jak widać można. Powiem więcej, można nawet być bardzo zadowolonym z zakupu.
 

mishieck  Dołączył: 16 Paź 2008
Żaba napisał/a:

wolałbym nawet dołożyć i kupić sigmę 30/1.4 szerzej i jaśniej no i jeżeli jakość bedzie taka jak w innych tanich nikkorach to zdecydowania sigma jakościow jest lepsza :-P


W sensie że jaka jakość w tanich nikkorach? Na 50 1.8 nie mogę narzekać...

A Sigma? Cóż... Fatalny rozrzut jakościowy, AF działa z jednym body, z drugim już nie. Nie powiem, szkło jest zaj.... od pełnej dziury, ale jeśli będę miał wybierać między S. a ciemniejszym o 1/3EV Nikkorem to dla mnie wybór jest prosty. A wykresy MTF wyglądają obiecująco!
Szczególnie biorąc pod uwagę nowe ceny Sigmy (cena katalogowa 1900zł vs 200EUR za N.)
:-P
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
mishieck na tym polega cały urok, każdy może kupic to co mu pasuje :-)
 

mishieck  Dołączył: 16 Paź 2008
Dobrze mówi, polać mu ;-) :-B
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
Dla jednych wada, dla innych zaleta.


Relatywizujesz. Znasz więcej takich wado-zalet?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mertz napisał/a:
Relatywizujesz. Znasz więcej takich wado-zalet?


Ja tam uwielbiam taka naturalna winiete. Szkoda ze jakiejs male szkla do nikona /leicy takiej nie maja...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach