sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Draca napisał/a:
2) Będziesz musiał zapłacić dostawcy tzn Twój koszt zakupu wzrośnie o ten VAT

Czyli tłumacząc jak przedszkolakowi - mam np. cene w sklepie internetowym 1000ojro i w związku z tym, że biorę na firmę i nie jestem (nie będę) VATowcem do tego 1000ojro będzie jeszcze doliczone na fakturze przez sprzedawcę 19%, tak?
 

Draca  Dołączyła: 12 Cze 2008
sołtys napisał/a:
Czyli tłumacząc jak przedszkolakowi - mam np. cene w sklepie internetowym 1000ojro i w związku z tym, że biorę na firmę i nie jestem (nie będę) VATowcem do tego 1000ojro będzie jeszcze doliczone na fakturze przez sprzedawcę 19%, tak?


Hmmm
W tym sklepie internetowym juz może być naliczony podatek VAT (na 100% już jest wliczony podatek w cenę). Podobnie jak u nas w sklepach internetowych że cena końcowa dotyczy ceny z podatkiem.

[ Dodano: 2009-07-27, 21:43 ]
W przypadku takiej transakcji internetowej jak podasz swój VAT UE to cena będzie niższa o podatek VAT. Nie jesteś VATowcem, czyli na fakturze będzie cena z podatkiem.
;-)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
sołtys, W zdecydowanej większości sklepów internetowych Niemcy podają ceny brutto, czyli z naliczonym ichnim 19% VAT (Mehrwertsteuer). Chyba, że wyraźnie piszą, że cena jest ceną eksportową netto np. dla wysyłki poza UE (tak czasem jest na ebayu).
W każdym wypadku powinni sprzedać za cenę netto, jeśli wystawiają fakturę na firmę z UE, która poda im swój nr VAT UE.
Jednakże trzeba dodać, że przy późniejszej sprzedaży takiego sprzętu należy odprowadzić 22% VAT (naliczony od ceny netto sprzedaży).
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
W każdym wypadku powinni sprzedać za cenę netto, jeśli wystawiają fakturę na firmę z UE, która poda im swój nr VAT UE.

Ale jeśli nie będę VATowcem o czym wspomniałem wyżej to też mimo wszystko będę miał numer VAT UE? "vatowiec" i "vat ue" to dwie różne sprawy są? :roll: Przepraszam, bo nie kumam :roll:
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
sołtys, O nr VAT UE trzeba wystąpić do Urzędu Skarbowego, będąc wcześniej zwykłym VATowcem (krajowym).
Jeśli nie jesteś VATowcem - to płacisz brutto.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach