matb  Dołączył: 02 Lis 2006
kefa, ale o tym sklepie to jakoś co najmniej od 2006 roku na tym forum pisują, że w Bydgoszczy jest sklep, gdzie w koszach z napisem "wyprzedaż" leżą analogowe Pentaxy różnej maści. Ale chyba te ciekawsze to już się skończyły? W każdym razie zdaje się, że MZ5n już nie ma (a ja się jeszcze załapałem ;-) ), ale może taki MZ7 jeszcze jest?
Ja tam nie wiem, przez Bydgoszcz to może ze dwa razy w życiu przejeżdżałem tylko.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Trzeba szukać w sklepach sieci Domar Bydgoszcz.
 

tilt  Dołączył: 10 Maj 2006
gilby napisał/a:
Body Contax, Distagony, Planary + Sonnar 135/2.8

O to to to :)
Dość długo używałem takiego zestawu i byłem megazadowolony, ale zmieniłem na zestaw w stopce i teraz jestem jeszcze bardziej zadowolony (tylko żal mi sonnara 135 i możliwości używania polarów ale da się żyć...),

pozdrawiam, Marcin
 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
gilby napisał/a:

W tej chwili na allegro wiszą:
28mm f3.5 kup teraz 89 zł
50mm f1,7 kup teraz 99 zł
100mm f2,5 kup teraz 299 zł

ciekawe jak z ich jakością, muszę poszukać w sieci.


28/3.5 jest ponoć średnio-przeciętna. 50/1.7 jest ostra ale ma nieprzyjemny bokeh w gałązkach. Zdecydowanie bardziej wolę 50/1.4. 100/2.5 jest jednym z moich ulubionych szkieł. Ostre, śliczny bokeh, stosunkowo małe i lekkie...
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
matb napisał/a:
2006 roku na tym forum pisują
na forum jestem prawie od poczatku 2008 ale ta informacja mi umknela, moze jeszcze czegos nie wiem? jest juz FF od Pentaxa? :mrgreen:
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
tilt napisał/a:
zmieniłem na zestaw w stopce i teraz jestem jeszcze bardziej zadowolony


Placebo ;-)

tilt napisał/a:
żal mi sonnara 135 i możliwości używania polarów


A może dało by radę z polarem Heliopana ? One mają skalę na pierścieniu, ułatwia użytkowanie z dalmierzami.
 

tilt  Dołączył: 10 Maj 2006
Pietras napisał/a:
Placebo

No to jednak inne szkła są, przykładowo biogon 28 jest ostrzejszy od distagona 28 ale ten ostatni ma lepszy bokeh i kolory; podobnie planar 45/2 vs planar 50/1.7, ale za to sonnar 90 i biogon 21 są już kompletnie bez wad ;-)
Pietras napisał/a:
A może dało by radę z polarem Heliopana ?

Pewnie dałoby radę, ale teraz robie w 95% cz-b więc jakoś mi się kompletnie nie pali do kupowania polarka...

pozdrawiam, Marcin
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Contax G1 a filtr polaryzacyjny
tilt napisał/a:
Dość długo używałem takiego zestawu i byłem megazadowolony, ale zmieniłem na zestaw w stopce i teraz jestem jeszcze bardziej zadowolony (tylko żal mi sonnara 135 i możliwości używania polarów ale da się żyć...),


Tak się właśnie zastanawiam nad sensownością zakupu polara na 46mm do Planara i Biogona. Chciałbym mojego G1 wypróbować ze slajdem. A jak już ładuję slajd, to lubię też zabawę polarem.

Gdybym robił BW i zakładał kolorowe filtry (np. pomarańcz albo czerwony) to mogę podkreślać kontrasty na niebie. No a polar to jednak nie bez kozery ma pokrętło. Na oko chyba się go nie ustawi... Z drugiej strony na czuja by można. Nie zaszkodzi, a może pomoże, jak się człowiek wstrzeli w dobry kąt padania.

No ale nie wiem czy warto. Wiem, że do Lajek są takie konstrukcje (polar na obiektyw sprzężony z wizjerem). Z Contaksem to chyba loteria.

Bo mniemam, że filtr założony na obiektyw nie będzie nic zafałszowywał? Ani AF, ani pomiaru światła (wszak C. mierzy przez obiektyw, czy się mylę?)?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach