ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
dan napisał/a:
Co jest potrzebne ludziom do robienia zdjec?


Bło na świa tło czu ła! :mrgreen:

Napakowana pikselami!
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Crow napisał/a:
Olympus składa broń - koniec wojny na megapiksele

nareszcie ktoś się zdecydował- jeszcze parę lat temu naście megapikselków to tylko w cyfrowym średnim formacie było. A ludzie świetne zdjęcia robili (i robią) na 6Mp...
---> marketingowcy z olka pewnie coś nowego wymyślą, żeby klientom wodę z mózgu zrobić (nie mogę się doczekać... :evilsmile: ).
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Z jednej strony rzeczywiście to dobrze, że może wpłyną na spowolnienie wyścigu "kto ma więcej pikseli", a z drugiej to jakoś nie chce mi się wierzyć, że to tak z rozsądnego podejścia do wymagań klienta im wyszło. Może po prostu osiągnęli jakąś granicę technologiczną (choćby z powodu "zagęszczenia" matrycy). Może właśnie mają ten problem, że ich matryca jest mniejsza niż u konkurentów i taka musi im zostać. Jak zaczynali udział w wyścigu mogli się nie spodziewać, że konkurencja przekroczy szybko 20 MPix. Pozostali gracze przecież zawsze mają ten komfort, że mają już lub mogą wypuścić FF i dalej zagęszczać ;-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
komtur napisał/a:
Może po prostu osiągnęli jakąś granicę technologiczną (choćby z powodu "zagęszczenia" matrycy).
To zdecydowanie nie. Już są matryce w kompakcikach, czy telefonach po 12MP. A w takim ustrojstwie matryca jest maciupeńka.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Pentagram napisał/a:
w takim ustrojstwie matryca jest maciupeńka.


faktycznie to w takim telefonie cały układ aparatu (matryca i elektronika do wszystkiego) możnaby swobodnie zmieścić na paznokciu.. tak "duży" jest ten aparat cyfrowy
 
jungli
[Usunięty]
Jasnowidz ze mnie czy co?:) Dobrze, ze wlasnie postanowilem pozostac z zuiko, szklarnie maja niesamowita i jak tylko spelnia sie slowa Olka, to bedzie hit.

hej
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Oj 12-60 plus Oly 620 to zestaw moich marzeń, niestety to rozwiązanie ma 2 wady, 12-60 nie podłącze do mojego Chinona, no i kasa panie kasa...
Pozdrawiam
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
1. zamiast zagęszczać piksele mogliby wprowadzić wkoło nich jakieś siateczki-radiatory odprowadzające ciepło. Nie wiem czy ktoś się nad tym zastanawiał, ale przecież to wykonalne - nie wszystkie przestrzenie między sensorami są wypełnione ścieżkami danych - można by zrobić ścieżki z jakiegoś dobrze przewodzącego ciepło metalu, które odprowadzałyby ciepło od sensorów obniżając szum.

2. Z tego co czytam w sieci, odkryto ciekawe właściwości czarnego krzemu - wielokrotnie większa czułość na światło niż normalnego krzemu. Przydałby się aparacik z iso 6400 z szumami na poziomie iso200 z pentaksa ;)
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Pentagram napisał/a:
Już są matryce w kompakcikach, czy telefonach po 12MP. A w takim ustrojstwie matryca jest maciupeńka.

Masz rację. Może jednak w tym problem, że o ile 12 MP w komórce czy kompakcie np. przy ISO 1600 daje raczej średnio ciekawe efekty, to w "poważnym" aparacie (czyli DSLR) jakość obrazu musi trzymać poziom przynajmniej dobry i zbliżony do osiągów konkurencji. A możliwe, że w przypadku matryc systemu 4/3 dalsze zagęszczanie wyraźnie oddali jakość obrazu z Olympusów od konkurentów... Kto ich tam wie?
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Crow napisał/a:
albo brak mu pełnej klatki
to moja rola, proszę Kowalskich to w nie mieszać ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach