pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
alkos napisał/a:
Out z pracy.


To np. takie gazety piszące o sprzęcie są na garnuszku producenta, czy czytelników ??? :shock:
(wiem, że reklamy itp, ale jak gazeta poczytna i opiniotwórcza, to producent przełknie tę ość i będzie udawał, że nic się nie stało :mrgreen: )
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
To np. takie gazety piszące o sprzęcie są na garnuszku producenta, czy czytelników ???


Takie gazety dostaja zielone swiatlo od producenta jako pierwsze, tak samo jak modele przedprodukcyjne, o ktorych potrafia jakos milczec tygodniami...
 

SiekaSS  Dołączył: 11 Maj 2008
pikolo napisał/a:
serwis fotografuj.pl wyłapał info o nowym nikonie d400 , sprzęt najprawdopodobniej będzie miał matrycę piętnasto megapikselową , oraz między innymi lajfvju ( LV ) i możliwośc nagrywania filmów full HD . Trend w lustrzankach na najbliższe kilka lat został ustalony :D
a Express do kawy wbudowany też będzie ?? :evilsmile:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
SiekaSS napisał/a:
sprzęt najprawdopodobniej będzie miał matrycę piętnasto megapikselową , oraz między innymi lajfvju ( LV ) i możliwośc nagrywania filmów full HD
A coś związanego z "fotografią" rozwinęli? Bo jeśli nie, to po prostu puszka z większą matrycą i funkcją kamery. Czyżby zabrakło funkcji "fotograficznych" do poprawiania i będziemy widzieć coraz bardziej rozbudowane "kombajny" multimedialne z wymienną optyką?
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
To mi trochę przypomina sytuacje na rynku telewizorów CRT tuż przed jego zgonem. Kineskopy i zasadniczo funkcje związane z oglądaniem telewizji były już tak dopracowane i standardy ustalone, że liczyło się głównie i wyłącznie jak sprzęt wygląda, czy potrafi zgadnąć co chcemy oglądać i podać odpowiedni do nastroju filmu drinki. Podczas gdy rozwijające się ciągle ekrany płaskie, jeżeli chodzi o funkcje dodatkowe, PIPy, zmiany formatów, szybkość działania itp. iws. jak i podawanie drinków są ciągle daleko za swoimi grubszymi braćmi.

Więc jeżeli dodają już miksery do lustrzanek to pewnie znajdujemy się w okolicy kresu technicznego rozwoju tej technologii i trzeba czekać na nowe, a w między czasie można wydać stare w kolorze czerwonym i z większym ekranikiem.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
A może jak Olympus zacznie teraz skupiać się nie na upychaniu pikseli a na poprawie IQ i dynamiki i to się przyjmie, to inni też zaczną? Takie pobożne życzenie. No bo ile tych pikseli potrzeba w puszce formatu 135 i mniejszej? Przecież to nigdy nie był sprzęt do wysokiej jakości fotografii. To zawsze był kompromis jakości do rozmiarów. Od jakości to jest wielki format i od biedy średni (który chyba też powstał jako kompromis - ucywilizowanie wielkiego formatu).
 

SiekaSS  Dołączył: 11 Maj 2008
Eldred napisał/a:
SiekaSS napisał/a:
sprzęt najprawdopodobniej będzie miał matrycę piętnasto megapikselową , oraz między innymi lajfvju ( LV ) i możliwośc nagrywania filmów full HD

ja tego nie napisałem Eldred nie przyznaje się do tego jestem zadeklarowanym Faszystą sprzętowym Pentakszystą czy inne duperele co wymyśla perl :mrgreen: przez kilku użytkowników tego forum :-D :-D :-D :->
 

venice  Dołączył: 05 Mar 2008
pawelek-79 napisał/a:
Od jakości to jest wielki format i od biedy średni (który chyba też powstał jako kompromis - ucywilizowanie wielkiego formatu).


Tylko generalnie w fotografii reklamowej i produktowej prym wiedzie średniak. Wielki format to mi się już kojarzy tylko z entuzjastami fotografii krajobrazowej bądź jakimiś fine-art'owymi mistrzami z pędzelkami ;)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
venice napisał/a:
ielki format to mi się już kojarzy tylko z entuzjastami fotografii krajobrazowej bądź jakimiś fine-art'owymi mistrzami z pędzelkami ;)

E tam. Wielki format też do studia się nadaje - pewne rzeczy najlepiej zrobić wykonując pokłony. :-P
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Eldred napisał/a:
SiekaSS napisał/a:
sprzęt najprawdopodobniej będzie miał matrycę piętnasto megapikselową , oraz między innymi lajfvju ( LV ) i możliwośc nagrywania filmów full HD
A coś związanego z "fotografią" rozwinęli? Bo jeśli nie, to po prostu puszka z większą matrycą i funkcją kamery. Czyżby zabrakło funkcji "fotograficznych" do poprawiania i będziemy widzieć coraz bardziej rozbudowane "kombajny" multimedialne z wymienną optyką?


Nikon raczej nigdy nie rozpieszczał swoich użytkowników serwując im "co chwilę" jakieś rewolucyjne nowinki.
Potencjalny D400 to nic innego jak odpowiedź na potrzebę rynku. A potrzebą jest (czy się to komuś podoba czy nie) właśnie większa matryca i filmy HD.
Mi filmiki są niepotrzebne, Tobie być może też... ale już np. Kowalskiemu i owsze... bo jego kolega ma w korpusie firmy X. Tak to działa.

Rzekoma informacja na stronie niemieckiej Nikona o D400 to akurat fake.
Ale pewnie D400 w końcu się pojawi.
 

sahib  Dołączył: 14 Lut 2009
pxm napisał/a:
Tobie być może też... ale już np. Kowalskiemu i owsze... bo jego kolega ma w korpusie firmy X. Tak to działa.

Zaraz zaraz. Przeciętny Kowalski raczej chyba nie kupiłby D400, nieprawdaż? Ładowanie takich gadżetów w Dxx jestem w stanie zrozumieć - to się po prostu sprzedaje. Dla mnie natomiast byłby to argument za wstrzymaniem się z zakupem tego sprzętu.
 
lucky  Dołączył: 10 Wrz 2008
Jakis D400 musi wyjsc, to chyba jasne. Cos w D300 trzeba zmienic, tylko co? MZ to puszka skonczona, wiele w niej zmienic nie mozna, chyba, ze cos spartolic. Oczywiscie mozna dac matryce FX, ale od tego jest juz D700. Filmy, no coz ktos tego widocznie potrzebuje, ja nie. Wyglada na to, ze jeszcze jakis czas popstrykam moim deczysta, na FX nie mam wielkiego parcia.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
sahib napisał/a:
Przeciętny Kowalski

Ale przeciętny Smith albo Schmit już owszem, kupi.
A najzabawniej to wyglądają Japończycy ganiający z D3. Tutaj wyraźnie widać przerost formy nad treścią. Nawet w tak ztechnicyzowanym kraju sporo osób sądzi, że lepszy aparat da im lepsze zdjęcia. Ale to tylko częściowa prawda - dopóki mówimy o tak słabych aparatach, że poprawa jakości jest faktycznie widoczna po samej zmianie sprzętu.
 

cresky  Dołączył: 17 Lut 2009
jeśli już nikon miałby wypuścić nową puszkę, to w segmencie amatorski, mam na myśli następce D60, segment zaawansowany ma "zbilansowany" bardzo dobrze. Tak jak pisałem wcześniej, nie widzę sensu ekonomicznego w wypuszczaniu następcy D300, skoro ten korpus nadal jest bardzo łakomym kąskiem !!! konkurencja nie pokazała nic co mogłoby zagrozić pozycji D300 na rynku ...
 

SiekaSS  Dołączył: 11 Maj 2008
cresky napisał/a:
Tak jak pisałem wcześniej, nie widzę sensu ekonomicznego w wypuszczaniu następcy D300, skoro ten korpus nadal jest bardzo łakomym kąskiem !!!
marketing i jeszcze raz marketing i mega kosmiczne reklamy na które Pentax nie może sobie pozwolić z braku kasy...
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
pawelek-79 napisał/a:
A najzabawniej to wyglądają Japończycy ganiający z D3.

Pracuje w MM w Koszalinie w dziale foto i właśnie niedawno był pan z D3 i kupił obiektyw Sigma 18-200 DC OS i argumenty, że to niepełnoklatkowy obiektyw do pana zupełnie nietrafiały, liczył się uniwersalny obiektyw. Jego kasa jego prawo my mu odradzaliśmy, ale klient nasz pan, jego wola i nic mi do tego, jak smith czy kowalski, czy wania wydaje swój szmal. Media Markt nie dla idiotów. :-P
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
seweryn1 napisał/a:
był pan z D3 i kupił obiektyw Sigma 18-200 DC OS


Ta Sigma powinna całkiem nieźle się spisywać
.
.
.
.
.
z tymi 6mpx :mrgreen:

A tak swoją drogą, to chyba kupił najdroższe 6mpx od ładnych paru lat. Chyba nawet Canon 300D jak wchodził, to nie był tak drogi. :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
z tymi 6mpx


5,1

:evilsmile:
 

cresky  Dołączył: 17 Lut 2009
 
pawelek-79 napisał/a:

A tak swoją drogą, to chyba kupił najdroższe 6mpx od ładnych paru lat. Chyba nawet Canon 300D jak wchodził, to nie był tak drogi. :mrgreen:


A może przeczytał na Optyczne.pl ,że Olympus wycofał się z wyścigu na megapixele i to jest taki jego "cichy protest" skierowany do dygnitarzy Nikona ;)
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
sahib napisał/a:

Zaraz zaraz. Przeciętny Kowalski raczej chyba nie kupiłby D400, nieprawdaż? Ładowanie takich gadżetów w Dxx jestem w stanie zrozumieć - to się po prostu sprzedaje. Dla mnie natomiast byłby to argument za wstrzymaniem się z zakupem tego sprzętu.


A jednak filmy HD Canon pokazał w 5d mk2, który jest jeszcze wyżej pozycjonowany niż D300...
Możemy se gadać bez końca co i po co producenci "wkładają" do swoich nowych puszek...
Firmy jednak robią badania rynku i nowe "ficzery" są ładowane tam gdzie tego życzą sobie klienci. A jeśli nie chcą to firmy wręcz wmówią ludziom, że potrzebują tego i owego.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach