opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Raven, dla:
3 metrów - 20cm
5 metrów - 56cm
6 metrów - 81cm
dopiero dla 7 metrów mamy ponad 1metrową GO (której połowa przypada przed obiektem, połowa za obiektem)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
opiszon napisał/a:
(której połowa przypada przed obiektem, połowa za obiektem)
A nie mniej przed obiektem, a więcej za obiektem?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
piotr_luk, tak, masz rację, chodziło mi bardziej o podkreślenie faktu, że zdroworozsądkowo trzeba podzielić GO przez 2

tzn jak mam GO = 4cm, to jak się bujnę o 2cm, to już wypadam z GO
może niektórzy o tym nie zawsze pamiętają :roll:
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Pamiętają, pamiętają ;-)

Ale powiem inaczej... Przy tym samym kadrze i takim samym sposobie ostrzenia otrzymuję różne wyniki.
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
Raven napisał/a:
Przy tym samym kadrze i takim samym sposobie ostrzenia otrzymuję różne wyniki.

No to myślę, że czeka Cię zabawa z drukowaniem karteczki: http://www.dphotojournal.com/focus-test-chart.pdf

Edit:
Z poniższego można wnioskować, że masz jakieś luzy na lusterku AF, albo zabrudziła Ci się soczewka czujnika i stąd te rozbieżności.
Kierunek: serwis

 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
armar, już dawno przetestowałem karteczkę, po prostu nie jestem w stanie stwierdzić, co się dzieje. Raz mam FF, raz BF.
Na karteczce może mi wyjść FF, a potem jak testuję na czymś innym to wychodzi BF. I tak w kółko. Ale czasami na szczęście trafi.
 
piok  Dołączył: 17 Sty 2007
ja tylko powiem ze posiadam taki zestaw k100s + fa50/1.4... takze nie jestem zadowolony z celnosci AF
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
piok napisał/a:
ja tylko powiem ze posiadam taki zestaw k100s + fa50/1.4... takze nie jestem zadowolony z celnosci AF

U Ciebie również myli się o pół metra na 7 metrów?
 
piok  Dołączył: 17 Sty 2007
przykre ale prawdziwe... oto przyklad







powinien byc prosty strzal bo ostrosc lapana na lampasach
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Ostatnio pstrykałem nim plener ślubny w zasadzie bez problemu,ale fakt musi byc jasno i bardzo dobry kontrast w przeciwnym razie chocby pole fokusa całkowicie pokrywało się z obiektem Bóg wie gdzie ustawi.



fotka za mała,ale przysłona była 2,2 i ostrośc na młodej jest,musicie wierzyc na słowo

Już kiedyś pisałem że nie jest możliwe zrobienie(na statywie oczywiście) trzech pod rząd identycznie ostrych zdjęc ,naturalnie z przeostrzniem przed kazdym zdjęciem ,najlepiej przesłaniając ręką obiektyw.I stawiam skrzynkę piwa temu kto to osiągnie.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
piok napisał/a:
przykre ale prawdziwe... oto przyklad
Jaka przysłona?
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Wczoraj testowałem swoje szkło na samsungu gx-1 i na cztery czy pięć fotek pstrykniętych, wszystkie wydawały się trafione. Potem zrobiłem kilka zdjęć kasetką i oczywiście nie było już tak fajnie, część była nietrafiona i AF potrafił szukać długo.
Chyba coś z puszką jest nie tak, może wysłać do Apollo na regulację?
 
piok  Dołączył: 17 Sty 2007
schwefel, a co za roznica jaka przyslona ?? AF i tak zawsze lapie na 1.4 dopiero jak pstrykniesz to sie przymyka.....




...f=2.0
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
piok, ale wynikowe GO różne
 
piok  Dołączył: 17 Sty 2007
opiszon, znaczy sie co ... masz dla mnie rade taka zebym uzywal wyzszych przyslon wtedy bedzie mniej pomylek AF ?? haha ;]
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
piok, wcale tego nie sugeruję

właściwie to nic nie sugeruję
 
piok  Dołączył: 17 Sty 2007
... dlatego coraz bardziej zastanawiam sie nad sprzedaza swojego systemu pentaxa i kupieniem d60 + nikkora 35 F/1.8G

... kurde ... a nawet mi kiedys doradzaliscie d40 ... a ja glupi myslalem ze szydzicie ;] ;]
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
piok napisał/a:
a ja glupi myslalem ze szydzicie ;] ;]

No co ty, tu na forum wszyscy są śmiertelnie poważni. Kup sprzęt na N, jak ogólnie wiadomo on robi lepsze zdjęcia ;-)

Powiem jeszcze że moja kasetka z FA 50/1.4 sprawuje się poprawnie, zdarza się czasami nie trafić z ostrością, ale poza pomieszczeniami AF działa bardzo sprawnie i pomyłki zdarzają się bardzo rzadko.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Bruinen, po twojej wypowiedzi jestem prawie pewien wysłania sprzętu do kalibracji... Zastanawia mnie tylko ile czasu może to zająć (a jeszcze nie wiem, czy pójdzie do apollo, czy do Niemiec).
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Mi kalibrację zrobiło Apollo, na miejscu. Termin realizacji 2 tygodnie i z reguły robią to w ostatnim dniu ustawowych 2 tygodni.
Ale ja akurat nie widzę poprawy po mojej kalibracji. Mam nawet wrażenie, ze lepiej było nie ruszać.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach