roket  Dołączył: 15 Lis 2008
gin z tonikiem,
Cytat

Założyłem ten temat, m in. dlatego, żeby się dowiedzieć czy warto wydawać 5k, bo może nie jest to konieczne i różnica w jakości nie odzwierciedla różnicy w cenie.
Nie warto wydać 5k na telewizor chyba że Pioneer Kuro , za swoją plazmę Panasonica 42# PV-80 dałem 2600 zł i niema znaczącej różnicy w porównaniu z nowymi modelami za 5k .Za parę lat zmienię na Oleda jak ceny spadną .
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
roket napisał/a:
gin z tonikiem,
Cytat

Założyłem ten temat, m in. dlatego, żeby się dowiedzieć czy warto wydawać 5k, bo może nie jest to konieczne i różnica w jakości nie odzwierciedla różnicy w cenie.
Nie warto wydać 5k na telewizor chyba że Pioneer Kuro , za swoją plazmę Panasonica 42# PV-80 dałem 2600 zł i niema znaczącej różnicy w porównaniu z nowymi modelami za 5k .Za parę lat zmienię na Oleda jak ceny spadną .

... no tak to jest jak ktoś kupuje plazmę tylko po to by PAL oglądać.

ps. a jak oglądasz full HD i nie widzisz wielkiej różnicy to powinieneś się udać do okulisty
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Kuzyn Mygosi,
Cytat
ps. a jak oglądasz full HD i nie widzisz wielkiej różnicy to powinieneś się udać do okulisty
Wzrok mam jak najbardziej ok ,niestety muszę Cię zmartwić programów full HD niestety nie oglądam nie mam takiej potrzeby ,interesują mnie bardziej kanały info.Ale bardziej obawiam się o Ciebie , na drugi raz radzę trochę pomyśleć , ;-)
    Cytat
    ... no tak to jest jak ktoś kupuje plazmę tylko po to by PAL oglądać.
Chciałbyś narzucać co inni maja oglądać. :idea:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Cytat
ps. a jak oglądasz full HD i nie widzisz wielkiej różnicy to powinieneś się udać do okulisty

Ja jestem osobnikiem, ktory nie widzi roznicy. Nawet jak sobie okulary zalozy.

Wcale mi to nie przeszkadza, ani sie tym nie martwie.

Jestem wdzieczna losowi, ze mam taka sama frajde jak inni za duzo mniejsze pieniadze :mrgreen:
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
mygosia napisał/a:
Cytat
ps. a jak oglądasz full HD i nie widzisz wielkiej różnicy to powinieneś się udać do okulisty

Ja jestem osobnikiem, ktory nie widzi roznicy. Nawet jak sobie okulary zalozy.

Wcale mi to nie przeszkadza, ani sie tym nie martwie.

Jestem wdzieczna losowi, ze mam taka sama frajde jak inni za duzo mniejsze pieniadze :mrgreen:

Całe "szczęście" (?) że widzisz różnicę między aparatem z komórki a lustrzanką :mrgreen:

ps. popatrz jak by Cię taniej wyszło gdybyś nie widziała :shock:

[ Dodano: 2009-05-19, 06:07 ]
roket napisał/a:
Kuzyn Mygosi,
Cytat
ps. a jak oglądasz full HD i nie widzisz wielkiej różnicy to powinieneś się udać do okulisty
Wzrok mam jak najbardziej ok ,niestety muszę Cię zmartwić programów full HD niestety nie oglądam nie mam takiej potrzeby ,interesują mnie bardziej kanały info.Ale bardziej obawiam się o Ciebie , na drugi raz radzę trochę pomyśleć , ;-)
    Cytat
    ... no tak to jest jak ktoś kupuje plazmę tylko po to by PAL oglądać.
Chciałbyś narzucać co inni maja oglądać. :idea:
Ja nie myślę? Twoja wypowiedź wzgl. mojej się kupy nie trzyma (coś jak byś prowadził monolog).

np.
- gdzie "narzucać bym chciał" co inni mają oglądać ?

- poza tym jak widzisz pomyślałem przewidując że kupiłeś TV do PAL (i dla tego napisałeś że nie ma znaczącej różnicy między Twoją starą plazmą o niższej rozdzielczości a nowoczesną za 5K 1920x1080)

Napisałem też że gdybyś/jeśli/jak nie widzisz różnicy na fullHD to musiał byś się udać do okulisty

... i kto tu nie myśli?
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
gin z tonikiem z kupnem telewizora jest podobnie jak z kupnem aparatu - najpierw musisz sobie (nam ;-) ) odpowiedzieć na pytanie: czego oczekujesz? Jeśli chodzi o telewizor najważniejsze pytania to: w jakich warunkach będziesz oglądał? z jakiej odległości? jakie programy (SD, HD, filmy, sport...)? na wprost czy z boku? czy będziesz go używał do współpracy z komputerem? czy zużycie prądu jest dla ciebie istotne? czy wygląd telewizora jest dla ciebie bardzo ważny, czy nie? itd.itd. i do odpowiedzi na te pytania powinieneś dostosować ewentualny wybór.
Nie zgadzam się z kategorycznym sądem rocketa, że nie warto wydać 5 tys. na telewizor. To prywatna sprawa kupującego - jak chce i może, to niech wyda i się cieszy. Ważne, żeby za te 5 tys. dostał faktycznie coś znaczącego więcej niż w odbiorniku za 3 tys.
Ja kupiłem niedawno toshibę 37" z serii RV555 w promocji za 2580 zł, bo budżet jaki założyłem to było ok. 3 tys zł. Gdybym jednak miał w kieszeni wolne 5 tys. kupiłbym telewizor o podobnych parametrach (100 hz, niezła obróbka słabszego sygnału i bardzo dobra, dobrego), ale większy i z nieco lepszą matrycą (kąty widzenia), a więc i droższy. A gdybym miał jeszcze więcej pieniędzy to wziąłbym np. Philipsa z ambilightem, bo bardzo podoba mi się ten efekt... i już ;-)
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
cypis,
Cytat
. A gdybym miał jeszcze więcej pieniędzy to wziąłbym np. Philipsa z ambilightem, bo bardzo podoba mi się ten efekt... i już ;-)
cypis A gdybym ja miał naj naj więcej pieniędzy , to bym kupił bezludną wyspę wzioł tylko wędkę i nie ruszał bym się z niej do końca moich dni .
    cypis
    Cytat
    Ważne, żeby za te 5 tys. dostał faktycznie coś znaczącego więcej niż w odbiorniku za 3 tys.
Tylko co to jest coś znaczącego :?: idąc dalej tym tokiem myślenia telewizor Panasonic Pv-80 w dniu premiery kosztował prawie 5 tyś , po roku 2500 zł co się znaczącego zmieniło :!: po co placić za telewizor 5 tysiaków jak po roku możesz mieć ten sam model za 2,5 tyś ,chyba ze chcemy cieszyć się nowszą nazwą TV przez pół roku .
    Idąc dalej rozumowaniem Kuzyn Mygosi człowiek którego nie stać na najnowszy telewizor bo ten roczny to już stary rupieć ,powinien niezwłocznie udać się do punktu eksterminacji i tam być zagazowany lub inaczej uśmiercony ,jako nie nadążający za obecnymi trendami w full HD . :evilsmile:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
jak masz 2,5 to kupujesz za 2,5 - jak masz 5 to za 5, a jak nie chcesz to nie kupujesz. I kropka...

"coś znaczące" to jest np. lepsza czerń, lepsze kąty, lepsza płynność obrazu, lepsze skalowanie, mniejsze zużycie energii itd. itd.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
cypis,
Cytat
"coś znaczące" to jest np. lepsza czerń, lepsze kąty, lepsza płynność obrazu, lepsze skalowanie, mniejsze zużycie energii itd. itd.
Właśnie o tym mówię ,jeśli nie ma znaczącej różnicy poco przepłacać , w moim TV jest wszystko zawarte , to o czym piszesz wyżej , i dlatego wybrałem ten model a nie droższy i dlatego Plazme , choć nie twierdzę że w LCD takie problemy nie mają miejsca.
    Więc po co biadolić ze droższe i nowsze jest zawsze lepsze.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
roket napisał/a:
Więc po co biadolić ze droższe i nowsze jest zawsze lepsze


a czy ktoś biadolił? niepotrzebnie się nakręciłeś, żeby coś tu komuś udowodnić. Jeśli wystarcza ci twoja plazma HD Ready to super. Nie przekonuj jednak nikogo na siłę, że chcąc wydać trochę więcej kasy nie ma lepszego wyboru.

Fajnie by było, gdyby założyciel tego wątku odezwał się i napisał, czy już coś wybrał, czy nadal się zastanawia i czy ma już jakieś konkretniejsze typy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach