tofik  Dołączył: 19 Lut 2007
Cytat
a kto mi powie gdzie mogę zrobić duże wydruki na grubym bardzo dobrej jakości papierze, lub czymś innym ? i ile kosztuje taka impreza?


Od niedawna posiadam drukarke Epsona 3880, początkowo planowałem model Stylus Pro 2880, ale zacząłem drążyć temat i okazało się ze 2880 to model bardzo nieekonomiczny, więc chcąc nie chcąc kupiłem epsona stylus pro 3880 i nawet się cieszę bo drukuje do A2.
Nie kupiłem jej w celu zarobkowania(chyba że będzie zainteresowanie,a gra warta świeczki), ale po to by mieć lepiej niż w Labie i taniej(??).
Napewno taniej niż w ProfiLabie w Warszawie, a praktycznie tylko z nim miałem do czynienia. Pomijając wszystko, drukowanie w domu to niesamowita frajda. A wydruki naprawdę robią wrażenie.
Nie wiem czy tu można otwarcie pisać o usługach, kosztach itp. więc jakby co to prosze o prywatna wiadomość.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
tofik, ja jestem zainteresowany informacjami wszelakimi, ze szczególnym uwzględnieniem kosztów takiej zabawy.
Oprócz "ciemni" klasycznej, zastanawiam się nad "jasnią", a że szykuje mi się za nieduże pieniądze Epson 3000, to zastanawiam się nad takim rozwiązaniem.
Myślę, że jak się pochwalisz w wątku, to większa ilość ludzisków skorzysta i kolorowi nie będę mieli nic przeciwko temu.

Daj głos i napisz coś więcej. Albo nawet jeszcze więcej! ;-)
 

tofik  Dołączył: 19 Lut 2007
Cytat
Myślę, że jak się pochwalisz w wątku, to większa ilość ludzisków skorzysta i kolorowi nie będę mieli nic przeciwko temu.

Jeśli chodzi o koszty to na przykład porządny papier Epson Premium Glossy Photo albo Pearl: 100 sztuk kosztuje koło 450zł, więc jakieś 4,5zł za sztkuke, sądzę ze w mniejszych opakowaniach już tak ekonomicznie nie jest(dopiero badam rynek:).Prawdziwe barytowe papiery są droższe taki Ilford A3+ wychodzi koło 10zł za sztuke. Co to kosztów tuszu, to ciężko sprecyzować, to zalezy od paru czynników np. od papieru, błyszczący zużywa najmniej a im bardziej matowy tuszu trzeba więcej. Koszty wachają się dla formatu A4 w granicach 3-6zł, przy czym 6 zł bardzo ciężko osiągnąć. Więc dla A3 liczę że jakies 10zł tuszu na zdjęcie.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Hmm, to tak porównywalnie jak ceny odbitek i papieru w czarno-bieli.
Dzięki bardzo za te dane. Rozejrzę się w cenach. Gdzieś jeszcze mi się przewinęła sprawa zasilania takich drukarek w system ciągłego podawania tuszu, ale nie wiem, czy w warunkach domowych ma to sens.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
 

tofik  Dołączył: 19 Lut 2007
Ktoś może ma pomysł albo własne doświadczenia jak umiescić fotografię na scianie bez koniecznosci umieszczania jej za szkłem? Może jakieś laminaty w płynie? Zalaminować takie zdjecie razem z pasepartu i na ściane, chodzi po prostu o to ze czasami trzeba przetrzec to z kurzu, ciekawe czy taki laminat byłby dostateczną ochroną. Po prostu nie lubie jak cos odziela fotografię od widza, pozatym człowiek robi na matowym paierze, ładuje to za szkło i wszystko sie odbija, denerwujące. Niby jest jakies tam szkło co odbija w niewielkim stopniu ale to znowu kolejne koszty, a tak byłaby tylko fotografia pod pasepartu co by nie było za łyso.
Ktos ma jakies sugestie?
Faktem jest że taka czarna ramka drewniana(fajne są w IKEI, chociez nie wiem jak z ich trwałoscią) lub aluminiowa + pasepartu + szyba + fotografia, to bardzo elegancka sprawa, światowa klasa, do galerii, ale zdjecie nie zawsze tego wymaga, a przy wiekszej ilosci niemałe koszty.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
tofik, można też zastosować nowoczesny myk: naklejenie na piankę. Nie pamiętam tylko, czy oni w labach jeszcze czymś takie zdjęcie pokrywają, czy po prostu naklejają na tę piankę.

Ale to już totalnie łyso jest :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach