opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jak zawsze :-)
ale poważnie pytam ;-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Najgorzej jest na szerokich kątach. Tu najczęściej ostrzę ręcznie, na szczęście Pentaxem DA12-24 całkiem wygodnie się to robi.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
teraz, bawiac się aparatem zauważłem, że mój środkowy/centralny punkt muszę (niewiele) podnieść/przesunąć do góry (piszę o K20).
Mam oryginalną matówkę i dorobioną z ukośnym klinem.
Z obydwiema jest tak samo.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
opiszon, nie mam takich problemów, ani z Canonem, ani z analogowym Pentaxem.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Pentagram,
Ty z Twoim sprzetęm nie leć w HooYA ... ;-) 8-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
:-|
ech, wkurzyłem się dzisiaj
mogłem tej 50tki z torby nie wyciągać :-x
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
upadła?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
nie upadła, po prostu mnie wkurzyła tym ostrzeniem
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Pentagram napisał/a:
upadła?


torba ... ?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dżejpi napisał/a:
torba ... ?

tak, i zamek poszedł

dół ;-)
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Pentagram napisał/a:
Korekcję ustawiam tak, żeby pasowała na 2-3m. Na nieskończoność mam FF, ale zwykle wtedy używam przymkniętej przysłony do 7,1 lub 8, więc jest ok.

Ja mam wlaczone debug mode i tyle :)
Gdyby nie bylo tej korecji AF to juz bym skakal z mostu z pentaksem na szyi :)
Trzeba przetestowac K7 bo przez to zdjec nie chce mi sie robic.
Te czujniki maja duza tolerancje. Jak przelaczylem na MF to na klinie lekko rozjechanym mialem zielona lampke, gdy byl wyrownany tez mialem, gdy byl lekko rozjechany w druga strone lampka tez sie palila. Roznica w zdjeciach to bylo ostre i nie. Mała GO niestety nie toleruje tak duzego potwierdzenia.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
grabber, tu nie ma co skakać, trzeba polubić.
Ja już się do tego przyzwyczaiłem. Wiem którym obiektywem, gdzie doostrzyć ręcznie i po problemie.
Przez ostatnich kilka lat straciłem całkowicie dobre zdanie o precyzji Pentaxa, ale nie przeszkadza mi to w lubieniu go i robieniu nim zdjęc.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
grabber wg mnie puszka do serwisu.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
opiszon napisał/a:
dół

naleję se pół szklanicy brendy ... :evilsmile:

grabber,
tak już poważnie - to chyba wszystkie aparaty tak mają - należy poznać puche ...
były dobre czasy kiedy pstrykało się DRUH'em
wszystkie foty były ostre ...
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
grabber napisał/a:
Te czujniki maja duza tolerancje. Jak przelaczylem na MF to na klinie lekko rozjechanym mialem zielona lampke, gdy byl wyrownany tez mialem, gdy byl lekko rozjechany w druga strone lampka tez sie palila.
Oczywiście, niestety tak jest. Wystarczy wycelowaś w dom, potem w stojące przed nim drzewo i można się przekonać, że AF nawet nie drgnie. Potwierdzi ostrość z wcześniejszym ustawieniem.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
andrusz, zadzwonie do nich w poniedzialek i zapytam sie co o tym mysla.
Poza tym miesiac temu aparat byl u nich wlasnie w celu regulacji AF bo mialem duzy BF to myslalem sobie zeby ustawili na zero jesli jest jeszcze gwaracja. Wczesniej musialem w dziennym w prawo na 170 w 5500. Jak oddawalem to ustawilem im na zero. Po odebraniu ustawili mi na 130 w prawo w 5500. Cos tam ustawili :) Zreszta oni cos niby wiedza ale robia wrazenie jakby nie siedzieli w tym temacie.


dżejpi, no wlasnie poznalem ta puche :)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
grabber, bo oni Ci nic na to nie poradzą. Ustawą korektę, którą sam możesz ustawic. A jak coś głębiej, to wyślą do Niemiec.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Pentagram napisał/a:
grabber, bo oni Ci nic na to nie poradzą. Ustawą korektę, którą sam możesz ustawic. A jak coś głębiej, to wyślą do Niemiec.

grabber jak korpus jest na gwarancji, to postaraj się, aby wpisali te naprawy do karty gwarancyjnej. Jak po trzeciej próbie będzie to samo, to powinieneś dostać nową... K20D :mrgreen:
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
andrusz napisał/a:
grabber jak korpus jest na gwarancji, to postaraj się, aby wpisali te naprawy do karty gwarancyjnej. Jak po trzeciej próbie będzie to samo, to powinieneś dostać nową... K20D :mrgreen:

I w sumie 6 tygodni w serwisie hmmm... :)

Zerknalem sobie co tam w C i N z tym tematem i mozna powiedziec ze to samo...

http://canon-board.info/s...t=43251&page=11

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=97814
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=42835

W D90 mozna sobie srubka regulowac. Wez tu sobie krec srubka w puszce podczas zdjec gdzies w terenie? :)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
grabber napisał/a:
I w sumie 6 tygodni w serwisie hmmm... :)

Zerknalem sobie co tam w C i N z tym tematem i mozna powiedziec ze to samo...

grabber nie od dziś wiadomo, że w każdym systemie mają problemy z FF/BF - ale wg mnie to żadne pocieszenie :-P W każdym razie ja bym na twoim miejscu dał do serwisu (z dokładnym opisaniem problemu i przykładowymi zdjęciami). Możliwe, że od razu stwiedzą, że problem nie do naprawienia i dostaniesz nowy korpus.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach