hasos  Dołączył: 09 Kwi 2009
dilbert napisał/a:
Pewnie, że się da. W karcie ustawień jest coś takiego jak redukcja szumów przy długich czasach naświetlania.

Instrukcja!!


a czy redukcja szumu a dark to nie są dwie różne rzeczy? z tego co pamiętam z testu na optycznych to psioczyli, że darka wyłączyć się nie da.
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Tak właśnie przetłumaczyli robienie "darka" - redukcja szumów przy długich czasach. No i jest redukcja szumów (związanych z wysokim ISO) jako osobna opcja. Anyway K20 daje wybór - albo będzie robił zawsze darka, albo wtedy kiedy aparat uzna za słuszne. Ustawić by nie robił wcale się nie da...
 

tofik  Dołączył: 19 Lut 2007
No a ja sie zastanawialem dlaczego po 3 min. ekspozycji czekam jeszcze okolo drugie 3 min. na pojawienie sie zdjecia (mam Kx-a) sadziłem że może tyle sie zapisuje ale wydawało mi sie to dziwne... czyli rozumiem że to chodzi o dark frame dodatkową czarna klatke z szumami by zredukować te na zdjeciu? Bo jak robie z ekspozycją do 30 sek. to zdjecie jest natychmiast a jak 31 sek. to juz musze czekac drugie tyle, w Kx da sie to wylaczyc a jesli tak to czy warto? W sumie wschód słońca nie trwa długo a tak skraca mi sie dostepny czas na fajne światło dwukrotnie.

Bo rozumiem ze w czasie dark frame aparat jest bezuzyteczny?
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Przeczytaj instrukcję, będzie tam właśnie gdzie wyłączyć redukcję szumów dla długich czasów, ja w K100 mam w Custom Menu. Tak aparat jest bezużyteczny w czasie robienia darka, po prostu tak jak byś robił jeszcze jedno zdjęcie z dekielkiem na obiektywie i potem na PC odejmował szum, tylko szum jest odejmowany w puszce.
 
PaweleS  Dołączył: 06 Mar 2007
Znalazłem takie coś:
http://www.pentaxuser.co....0d-and-k7-22673

Jeśli jeszcze nie było może się przyda.Wyłączenie darka działa.
Jednak aparat pracuje cały czas w trybie debug mode.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach