^mmm^  Dołączył: 04 Paź 2006
Kiedyś zabawiałem się przez chwilę fotkami mikroskopowymi i przy tej okazji wyczaiłem taki link
helicon focus

Bardzo fajny sofcik do zabawy w makro lub mikrofotografie ;)
pzdr
Marek
 

rodric  Dołączył: 30 Lis 2006
Cytat
Jak pisałem - wykonywanie łącznika do lustrzanki (niewazne, że ma podgląd - bo to chyba pomysł Olka? - nie jest najlepszym pomysłem.


Tyle ze moj mikroskop ma juz lacznik z bagnetem Ricoha. Konkretnie jest to model KR 10 m.
KaDyszka "wchodzi" w ten bagnet bez problemu- tyle tylko ze strasznie niewygodne jest to kadrowanie/ostrzenie przez wizjer. Poza tym adapter ma 2.5x powiekszenie wiec otrzymujemy tylko ulamek tego co widzimy w binokularze. Sam mikroskop ma byc wykorzystywany sporadycznie i do celow raczej kontrolnych niz badan....
No ale zalezy mi aby miec z niego cyfrowe zdjecia (przy tym tanim kosztem :mrgreen: ), poniewaz posiada filtry ktore w moim przypadku sa bardzo przydatne :-)

Cytat
powiedz mi gdzie stoi to cudo - wezmę mojego wesołego optyka i coś się wykombinuje :)


patrz przypis pod moim nieistniejacym awatarem :-) :-B
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
^mmm^ napisał/a:
Kiedyś zabawiałem się przez chwilę fotkami mikroskopowymi i przy tej okazji wyczaiłem taki link helicon focus


Bardzo fajna rzecz - zdjęcia ze stereoskopu to odwieczny problem, którym boryka się każdy dostawca mikroskopów. My mamy trochę inny soft, ale też działa ;)


rodric napisał/a:
Tyle ze moj mikroskop ma juz lacznik z bagnetem Ricoha. Konkretnie jest to model KR 10 m.


Zazwyczaj jest tak, że przy montażu nowego aparatu, coś się z toru wizyjnego demontuje, coś dorabia... Każdy przypadek jest jednostkowy.


rodric napisał/a:
Poza tym adapter ma 2.5x powiekszenie wiec otrzymujemy tylko ulamek tego co widzimy w binokularze.


I tutaj zaczyna się zazwyczaj moja rola - dobrać tak układ optyczny, by było widać jak najwięcej z tego, co w okularze.


rodric napisał/a:
patrz przypis pod moim nieistniejacym awatarem


Spotkanie na granicy? ;) A tak na serio - gdybym miał dostęp do takiej zabawki gdzieś na miejscu, mogę dorobić prawie korespondencyjnie. Tylko czasem montaż to sprawa dla fachowca.


szpajchel napisał/a:
Nowy Kampus UJ... Jeśli to tam, to możemy "skoczyć na ciacho" . A co do potrzeb, to chyba nie mam żadnych, ale wizytówkę chętnie wezmę.


Ale Wy tam macie śliiiczne budynki. Szkło, szkło, szkło... Ksiakiś fort chyba po drodze (ech, te moje zboczenia). Drzew trochę brak ;)
Raczej tam jutro nie dojadę (mam być w centrum, prawie przy Wawelu), ale na wszelki wypadek puszczę Ci namiary na mnie na priv'a. Gdyby ktoś "lokalnie" był zainteresowany modyfikacją mikroskopu - a zazwyczaj chodzi dorobienie cyfraka i konserwację - zapraszam :)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mertz napisał/a:
Ksiakiś fort chyba po drodze (ech, te moje zboczenia). Drzew trochę brak ;)

Fortów w okolicy Kampusu nie brakuje. Ja tez bardzo je lubię :-P Niedawno ukazała się książka "Skarby kultury i przyrody Krakowa", jest w niej rozdział o fortach. Skromny nie będę mówiąc, że mam tam swój wkład :mrgreen: Mieszkam blisko dwóch fortów. Może kiedyś jakiś plenerek zorganizujemy? Jakby co, to daj znać

A to pod Wawelem to nie botanika? - Mają tam Zakład Cytologii.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
szpajchel napisał/a:
Może kiedyś jakiś plenerek zorganizujemy? Jakby co, to daj znać


Bardzo chetnie - ja znam pobieżnie tylko f. Borek i f. Łapianka. Na pemno sięodezwę, nie ma to jak z lokalnym przewonikiem :)


Cytat
A to pod Wawelem to nie botanika? - Mają tam Zakład Cytologii.


Na Grodzkiej - chyba właśnie cytologia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach