alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
Pstrykacze też kupują FXy


Szczęście, że łatwo ich rozpoznać.

Wszelkie porównania od razu idą w kierunku K-7, K-5, przyszłości Pentax'a itp. A mnie interesuje, jak dobry to jest korpus, albo - jak wiele stracę przesiadając się z D700 na np. D7000. Powody mam różne do przemyśliwań w tym kierunku.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
alkos, czy mi się wydaje, czy zbyt poważnie podszedłeś do mojego ostatniego postu?...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
przyznam, zapomnialem o :-P , ale wydawalo mi sie ze nie zrozumiales... :-P :-P :-P :-P


Zdrowko! :-B
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Mertz napisał/a:
jak wiele stracę przesiadając się z D700 na np. D7000
Jak stracisz? Zyskasz!
Gdy sprzedasz D700 i kupisz D7000 będziesz miał:
- nowy aparat
- trochę gotówki w kieszeni
- dodatkowe zero w nazwie
- więcej MegaPixeli
- nagrywanie filmów
- mniejsze karty pamięci
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
alkos napisał/a:
wydawalo mi sie ze nie zrozumiales

bo to wrażenie, to był efekt zamierzony... :-P
:evilsmile: :-B (najchętniej Guinnessa!)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
tatsuo_ki napisał/a:
Guinnessa

ooo nie jestem sam :-B
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
alkos napisał/a:
Nastepuje wyrazne rozgraniczenie: DX dla pstrykaczy, FX dla zawodowcow...

A jak mam w domu odpowiednik FX-a tzn. ME Super to pstrykacz czy zawodowiec ? Czy powinienem nosić przy sobie podczas operowania klasą DX-ową ? ;-) Bo ja jestem pstrykacz (niedzielny) i nie chciałbym między zawodowców się pchać... (bo ciężkie są lufy do FX-ów, że o gripach nie wspomnę) :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Przecie pisze o Nikonach :-P

MacRayers napisał/a:
bo ciężkie są lufy do FX-ów


E tam, zawsze sie znajdzie jakas malokalibrowa pukawka, wypisz-wymaluj do kieszeni;-)
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Następca D700 będzie miał dwie karty to zrozumiałe . Co do Zoomów do D700 to prawdziwie sprawdzaja się poza bodaj 14-24 lub coś takiego 24-70/2,8 i 70-200VR . 24-120VR mimo że kryje obszar, jednak jego dystorsja jest wielka . W zestwach sprzedają je z 24-70 i co ważne stałkami . Można też i należy używać stałek . Jednak DX jak i FX ma swoje dobre i złe strony . Czego 24-70 nie ma systemu przeciwwstrząsowego ? Zresztą 17-55 też nie ma . Może dlatego Pentax przetrwa . Podłączony do korpusu Pentaxa stołoogniskowy obiektyw jasności 2 (z 1,4 nie ma co sie wygłupiać) jest w stanie działać z systemem antywstrząsowym . A odpowiednik Nikona nie . Zastanówmy się co Pentax zrobi aby współpraca lampa korpus była podobna do D300s czy D700 i SB900 . Bo to wpływa na jakość AF
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pawel1967, czy ty czasami niczego nie wciągasz :roll: ? Bo mam straszny problem ze zrozumieniem twojego postu.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Mam prościej dobrze . System przeciwstrząsowy działa jak wiadomo dla każdego obiektywu w Pentaxsie i Sony w Nikonie nie . Mimo krycia całej klatki nie każdy zoom Nikona sprawdza się w praniu (przenośnia ) . Efektem tego było wycofanie ofert D700 plus 24-120VR(było ich kilkanaście w pewnym czasie) . W DX takich problemów nie ma . Jeśli nie zauważyłeś że Pentax sam stara sie ustawić ostrość a potem zapala wzorek na 540tce co jest do stwierdzenia . Nikon natomiast współpracuje z lampą sporo lepiej . Co do wciągania moja miejscowść nie jest tak nowoczesna jak Warszawa
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wciąga.
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
pawel1967 napisał/a:
Pentax sam stara sie ustawić ostrość a potem zapala wzorek na 540tce co jest do stwierdzenia .

Właśnie podłączyłem 540 do k-7 i stwierdzam, że to nieprawda jest, co piszesz.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pentax nie chce stresować fotografowanych dawaniem im światłem po oczach (no chyba, że w ostateczności).
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Tak to prawda jest cichy i nie do wykrycia . Nikona widać z daleka i słychać , świeci i trzaska zwłaszcza D700 (szczególnie lubiany przed ołtarzem)
 

nazirus2411  Dołączył: 19 Lip 2009
Canoniarze na swoim forum porownuja d7000 ze swoimi 550d i nowa 60d :mrgreen: Generalnie panuje tam bardzo ponura atmosfera :mrgreen:
 

JuiCe  Dołączył: 07 Sie 2007
Leze w wannie czytm ostatnie posty i zrywam boki. Zona dopytuje sie zza drzwi co mi taka ucieche sprawia, a ja na to: "Jasiu!!!" (Kolega, ktory niedawno kupil 550d;)))
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
szyderca :evilsmile: z biednego Johna
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
u japończyków wrzucili fotki z najnowszej małpki nikona d3100 :), na stronie jest masa sampli w pełnym zakresie iso oraz filmy .
http://dc.watch.impress.c...006_398218.html

[ Dodano: 2010-10-08, 17:16 ]
i jeszcze jeden teścik tym razem z profesjonalnymi samplami na imaging resource > http://www.imaging-resour...100/D3100A7.HTM

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach