sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
tatsuo_ki napisał/a:
ale pokutuje typowo amatorsko-forumowe podejście - zdjęcia mi się nie podobają, a że jestem największym znawcą fotografii, no to jasne, że wyrzucili pieniądze w błoto...

Pokaż mi gdzie napisałem, że jestem znawcą. Dopuszczasz chyba sytuację, w której Tobie zdjęcia się podobają, podczas gdy inni mogą mieć odmienne zdanie?


kolouker napisał/a:
A co do samego grantu, to nie mam nic przeciwko. Lepiej wydawać pieniądze na kulturę niż na partyjnych darmozjadów.

Weź pod uwagę, że przy każdym dofinansowaniu jest wielu "partyjnych darmozjadów", którzy tą kasę pobierają od podatnika i wielu innych, którzy tą kasę dystrybuują. Wszystkim musisz zapłacić...

Nie chcę wchodzić w temat dofinansowań, bo nie sposób ominąć przy tym tematów politycznych. Jak ktoś chce to zapraszam na PW.
 

bobek  Dołączył: 26 Mar 2008
kolouker napisał/a:
Wracając do tego iPhona, to problem z tymi zdjęciami jest taki, że bardziej liczy się forma, którą zrobi nam za darmo jakiś programik. Udają coś czym nie są i tyle.


slaby argument, aparat to rekwizyt i tyle, pozwolilem sobie na ironiczny wpis "uzywaja go na flickerze" ktory jest podobnym argumentem...skad to zalozenie, ze liczy sie bardziej forma? jest to twoje zdanie, zreszta stwierdzenie to moze byc zarzutem wobec wszystkiego co rejestruje obraz. równiez pytam: Co te zdjecia udaja? I czym sa w takim razie? no i skad wiesz ze to iphone skoro cos innego udaja?
Niema co dzielic wlosa na czworo w tej sprawie, bo rozmowa zejdzie na banalniy i suchy temat sprzetu...

[ Dodano: 2010-09-29, 13:54 ]
sculptor napisał/a:
Weź pod uwagę, że przy każdym dofinansowaniu jest wielu "partyjnych darmozjadów", którzy tą kasę pobierają od podatnika i wielu innych, którzy tą kasę dystrybuują. Wszystkim musisz zapłacić...


A wszedzie na swiecie to zawsze zlo i bieda byla, a kazdy tylko kradnie...
Prosze hamuj stwerdzenia typu -"kazdy,wszedzie, wielu innych,wszyscy"...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
sculptor napisał/a:
Jak ktoś chce to zapraszam na PW.
Po co? Zeby wysluchac steku ugolnien i zlotych mysli rodem od Milltona Friedmana dla ubogich? sculptor, rozumiem, ze gdyby zdjecia Ci sie podobaly, to bys nie pomstowal na marnotrawienie publiczego grosza?To moze w takim razie zglosisz sie do komisji weryfikujacej wnioski? A nie sorry, tam przeciez sa tylko pociotki i znajomi politykow. Zwracam honor.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
bobek napisał/a:
A wszedzie na swiecie to zawsze zlo i bieda byla, a kazdy tylko kradnie...
Prosze hamuj stwerdzenia typu -"kazdy,wszedzie, wielu innych,wszyscy"

bobek, przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem to co napisałem. Potem odpowiedz sobie na pytanie skąd się biorą pieniądze na tzw. "dofinansowania" i kto to obsługuje. Skoro nie "wszystkie" państwowe dofinansowania są obsługiwane przez urzędników no to powiedz mi przez kogo jest obsługiwana ta pozostała reszta?


dzerry napisał/a:
Po co? Zeby wysluchac steku ugolnien i zlotych mysli rodem od Milltona Friedmana dla ubogich?

dzerry, gratuluje daru jasnowidzenia. Skąd wiesz co wtedy wysłuchasz?


dzerry napisał/a:
rozumiem, ze gdyby zdjecia Ci sie podobaly, to bys nie pomstowal na marnotrawienie publiczego grosza?

Oczywiście, że bym pomstował!! Za swoje pieniądze niech ktoś sobie robi zdjęcia jakie i gdzie tylko chce. Jeżeli chcesz sponsorować takie wyjazdy innym fotografom to proszę bardzo, ale rób to ze swojej kasy. Dlaczego chcesz zmuszać do tego innych? Nawet jakby mi się zdjęcia podobały to i tak zdania w kwestii wszelakich dofinansowań nie zmienię.


dzerry napisał/a:
To moze w takim razie zglosisz sie do komisji weryfikujacej wnioski? A nie sorry, tam przeciez sa tylko pociotki i znajomi politykow.

Skoro tak twierdzisz to ja Ci wierzę. Jasnowidztwo i do tego olbrzymia wiedza. Pozazdrościć.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
No, brawo.
Koledzy z postami nr 666 i 8363 proszeni są o zaprzestanie dalszej wymiany zdań, bo to nie służy tematowi w żadnym razie. Sprawy para-polityczne na bok.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Przecież oni dostali pewnie tyle grantu, ile np. "rewelacyjna" minister Radziszewska dostaje przez 2 miesiące swojej "pracy". Nie wspominają o innych, bardziej drastycznych przykłądach.

Państwo dużo za mało daje na kulturę u nas. Dużo za mało. Ciesze się że komuś się udaje w ogóle coś dostać i zrobić coś ciekawego. (czy mi się będzie podobać czy nie, to nie jest istotne przecież, w sztuce nie ma wszystkiego dla wszystkich).

A jak ktoś chce marnych sukcesów na polu bardziej zrozumiałym, to droga wolna - włączyć telewizor i oglądać kubice i małysza. tfu, tfu :-o

@sculptor - jesteś całkowicie niekompetentny do prowadzenia takiej dyskusji, skończ już. Dzerry nie jest jasnowidzem, to każdy widzi.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
guerilla napisał/a:
jesteś całkowicie niekompetentny do prowadzenia takiej dyskusji, skończ już.

No tak, brak rzeczowych argumentów, ale napisać coś trzeba...

karmazyniello, sorry, to mój ostatni post tutaj.

Miłego oglądania zdjęć!
 

kolouker  Dołączył: 05 Wrz 2010
Postanowiłem wdrożyć moje postanowienie i przedstawiam wam mój pierwszy projekt. 'Droga do sklepu' Mam nadzieję, że odniesie sukces i dostanę grant na następne projekty :)













PS Ten post jest adresowany do osób posiadających poczucie humoru 8-)

 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Wracając do tego iPhona, to problem z tymi zdjęciami jest taki, że bardziej liczy się forma, którą zrobi nam za darmo jakiś programik. Udają coś czym nie są i tyle.


Zdjęcia tak ładnie ubrane (obrobione), zawsze będą miłe dla oka, przykład: 'Droga do sklepu'

Poczekajmy na efekt końcowy, czyli Rafał Milach i wielki format.

Mam nadzieje że bedą tak dobre jak:
http://wsfoto.art.pl/islandia-2010/

Te też chyba z Islandii ?

http://zawsze-kwadrat.pl/...ry-fotograf-to/
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
kolouker napisał/a:
Postanowiłem wdrożyć moje postanowienie i przedstawiam wam mój pierwszy projekt. 'Droga do sklepu'


:lol: :-B
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
dzerry napisał/a:
jest wyslania plikow do labu i powieszenie 3 zdjec w antyramie na swojej scianie


o wypraszam sobie, 3 zdjecia sam wydrukowalem i wisza w passe partout :-)

[ Dodano: 2010-09-29, 21:15 ]
dzerry napisał/a:
To moze w takim razie zglosisz sie do komisji weryfikujacej wnioski? A nie sorry, tam przeciez sa tylko pociotki i znajomi politykow. Zwracam honor.


BTW cos akurat wiem o sposobie wydawania panstwowych pieniedzy na wszelkiego rodzaju projekty (i to akurat w znacznie wazniejszej branzy niz sztuka), niezly bajzel w duzym skrocie.

[ Dodano: 2010-09-29, 21:22 ]
kolouker napisał/a:
Postanowiłem wdrożyć moje postanowienie i przedstawiam wam mój pierwszy projekt. 'Droga do sklepu'


Być jak Milach :-D

Gdzie czasy szarego....
 

kolouker  Dołączył: 05 Wrz 2010
Znalazłem odpowiednią interpretację do tych zdjęć:

"No więc jeśli to jest forma bez treści to nie ma to waloru obiektywności, no więc jest to formalizm. I to jest groźne, ale formalizm jest jeszcze groźny dlatego, że jak nie ma tam treści, to po prostu można tam sobie podkładać różne treści i może nawet takie, które by nam tu nie odpowiadały."
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Większość zdjęć wg mnie nie nadaje się nawet na byle jakiego bloga. Nieostre, byle jak kadrowane zdjęcia komórką faceta na kanapie albo Toyotę Yaris można zrobić każdy i byle gdzie - nie trzeba do tego jeździć za granicę. Dla mnie to wygląda na bezczelnie (chyba tylko piwo tam pili za naszą kasę) zmarnowane pieniądze podatników :evil:

Jak widać można skopać nawet zdjęcia samograja, jakim jest Islandia :-/
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
andrusz, sorry, ale żeś chyba z krzesła na głowę upadł...
przede wszystkim przeczytaj jeszcze raz pierwszą stronę tematu, a potem jeszcze raz i jeszcze raz, i jeszcze raz... a jak to nie pomoże, to jeszcze raz...
i jak nadal będzie Ci się zbierało na takie inteligenckowate wyrzuty, to przeczytaj to zdanie:

Jeśli w kontekście zdjęć pokazanych na blogu:
http://icelandictales.sputnikphotos.com/
mówisz o byle jakim kadrowaniu, albo (o zgrozo) o nieostrości jako zarzucie,
no to oznacza to tylko tyle, że kompletnie nie wiesz, o czym mówisz oraz kompletnie nie pojmujesz zjawiska jakim jest fotografia we współczesnym świecie.

aż normalnie ze złości zacząłem zdanie wielką literą i kropką skończyłem... żeby tak człowieka przed snem denerwować... wstyd...

[ Dodano: 2010-10-04, 00:36 ]
P.S.
gdy czytam takie zdanie:
alekw napisał/a:
(i to akurat w znacznie wazniejszej branzy niz sztuka)

od razu mi się przypomina, że mieszkam w kraju, który do cywilizacji ma jeszcze daleko...

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
andrusz, wez gleboki oddech i zaparz sobie herbate z melisy. Naprawde nie potrafisz zrozumiec, ze oni właśnie tej chiwli tam są i na gorąco wrzucają to co mają, ale przede wszystkim pracują nad docelowym materiałem razem z pisarzami z Islandii? Co to znaczy samograj? Masz na myśli landszafty i gejzery? Sorry, ale takich zdjec to sie raczej nie spodziewaj. I juz dajcie spokoj z tymi podatnikami, bo wyprawe glownie funduja podatnicy Norwegii, Isladnii i Księstwa Liechtenstein
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
dzerry, lepiej chodźmy już spać, bo jeszcze ktoś pomyśli, że specjalnie całą dobę czatujemy na forum, żeby od razu stawać w obronie projektu...
to już drugi raz, kiedy zdarza nam się tak szybka i jednoczesna reakcja w tym wątku, a to może oznaczać tylko jedno - muszą nam płacić podatnicy któregoś państwa...
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Pewnie to przez was VAT podnieśli, bo żądaliście podwyżki :-D
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
andrusz, spróbuj ugryźć to w ten sposób, że to co oni teraz tam wrzucają na tego bloga, że ta ich cała "nieostra", "źle skadrowana" fotografia dzięki traktowaniu rzeczywistości "na niby" jest najlepszym przygotowaniem do właściwego materiału.

andrusz napisał/a:
zdjęcia komórką faceta na kanapie albo Toyotę Yaris można zrobić każdy i byle gdzie - nie trzeba do tego jeździć za granicę.


Załóżmy że też zrobisz takie zdjęcia, ale co dalej :?:
Oni przygotowują zdjęcia pod wystawę, a Ty :?:

Nie napisałem w sumie nic nowego od dzerry'ego, tatsuo_ki, ale może do trzech razy sztuka :lol:
 

kolouker  Dołączył: 05 Wrz 2010
dzerry napisał/a:
Naprawde nie potrafisz zrozumiec, ze oni właśnie tej chiwli tam są i na gorąco wrzucają to co mają, ale przede wszystkim pracują nad docelowym materiałem razem z pisarzami z Islandii?


Może więc powinni dać sobie spokój z wrzucaniem na gorąco zdjęć z komórki, które nic o tej Islandii nie mówią. Być może docelowy materiał będzie porażający, ale póki co, to co zostało pokazane świadczy tylko o tym, że ktoś robi sobie ze mnie jako odbiorcy jaja. Skoro jest to projekt 'wybitnych polskich fotografów dokumentalistów' to oczekiwał bym nieco więcej, niż byle pstryków, które swoją 'atrakcyjność' zawdzięczają zautomatyzowanej obróbce w telefonie. Te zdjęcia nic nie przedstawiają i są o niczym.

Dla odmiany proponuję wejść na blog Tomka Wiecha, na którym pojawiają się zdjęcia, z których część pewnie trafi do projektu nad którym on teraz pracuje. Przynajmniej widać, że gość ma pomysł, który realizuje z zaangażowaniem i starannością.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
tatsuo_ki napisał/a:

alekw napisał/a:
(i to akurat w znacznie wazniejszej branzy niz sztuka)

od razu mi się przypomina, że mieszkam w kraju, który do cywilizacji ma jeszcze daleko...


no ba, najważniejsze są renty a potem dofinansowania kopalni. Gdzie tam sztuce do tego ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach