sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
CanisLupus, bardziej RF, ale AF też. To się umówimy, że za RF dwa pkt ostrzeżenia, a za AF jeden 8-)
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
CanisLupus napisał/a:
oba Hexary są cud miód

Ktoś o miodzie zapomniał http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=759442#759442 .
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
gezeb, też :mrgreen:
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
CanisLupus, bardziej RF, ale AF też. To się umówimy, że za RF dwa pkt ostrzeżenia, a za AF jeden 8-)


Rf miałem już kupować, ale jak przeczytałem że wizjer się nie umywa do tego który jest w Bessie/Leice to zrezygnowałem. Nie ma co obniżać sobie standardu ;-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
alkos napisał/a:
Aj, wszystko tylko nie to. No to T3 moze, Wojtus?


Mnie lag nie przeszkadza, ja stritu nie robię. Zresztą większego niż R1 mieć nie będzie, a pamiętam, że na tamten narzekałeś - ja go natomiast prawie nie zauważam...

Wciąż biję się z myślami.

T3 nie chcę, wg. tego, co czytałem nie jest lepszy niż T2.

Mam jeszcze pomysł na wydanie mniejszej kaski i kupienie TVS - który też podobno fajoski - wtedy Hexara mógłbym zostawić... Może tak zrobię :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
A co zlego w R1?
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
alkos napisał/a:
A co zlego w R1?


Dwie rzeczy: brak korekty ekspozycji i włączający się na stałe flasz. Poza tym, jakoś rysuje lekko film - nie umiem se z tym poradzić. :/
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Pożyczyłem wczoraj Ricoha GR1 i zdarzyło mi się już dwa razy wyciągnąć z kieszeni do zrobienia zdjęcia telefon zamiast aparatu, oto dlaczego:

 

kufel  Dołączył: 02 Mar 2010
hehe :-)
co do Contaxa T mam złe doświadczenia.
Za to gr1 nigdy mnie mnie nie zawiódł :->
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Może trochę odświeżę ten wątek ale... kilka dni temu sprzedałem contaxa t2, po rocznym użytkowaniu i właśnie do mnie wraca. Nie wiem czy tylko ja takiego mam farta, ale to jest 3 contax z problemami. Zadziwiające jest również to, że co jakiś czas na allegro po wysłaniu sprzętu okazuje się że nabywca odkrywa w nim jakiś feler, którego ja nie zauważyłem. Jak sprzedawałem g2 okazało się, że nie działa af (finalnie padł mechanizm w 45-tce) a teraz dowiedziałem się że w T2 nie działa lampa błyskowa (jeszcze kilka tygodni temu błyskałem ale nie sprawdziłem w momencie wysyłki) i zastanawia mnie, czy to "fart" szczególny czy konieczność filmowania funkcjonalności aparatu przy pakowaniu przesyłki.
Aria, jaką miałem kilka lat temu posiadała "unikalną" cechę zawieszania się w dowolnym momencie. I może po prostu contax to drogie niedorobione zabawki?
 

Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
odyseusz, brałeś pod uwagę czynnik poczty/przesyłki. Nie cackają się z przesyłkami.
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nawet gdyby się nie cackali, tzn na pewno tego nie robią, widziałem w sortowni dhl jak lądują paczki oznakowane "ostrożnie". To T2 wysłałem zawinięty w grubą warstwę folii z bąblami. Nie wiem jaka jest tam żarówka, mam nadzieję że nie dynda w niej wolframowy drucik.
Znacie może jakiś serwis, który potrafi zrobić contaxa?

p.s. a ponieważ w przyrodzie nic nie ginie :) to drogą kupna i rzutem na taśmę kupiłem minoltę elite 5400 za ... 750 zł brutto :))) Oczywiście w stanie idealnym.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
No i, trochę przez przypadek, stałem się posiadaczem Contaxa T2. Pierwsze wrażenie: świetnie zrobiony, nie bez powodu przypominający wykonaniem swojego starszego brata G2. Cichy, zadziwiająco cichy. Lub też: jak dla mnie, wystarczająco cichy ;D

Świetny wizjer. Zdziwił mnie 'manualny' fokus, wcale niegłupio wymyślony. Podoba mi się bardzo korekta ekspozycji, mechaniczna i możliwa do zafiksowania 'na stałe'.

Przestrzelę roleczkę i powiem, jak było :)
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Czekam kiedy ci sie znudzi albo kiedy wynajdziesz w nim wady uniemozliwiajace robienie nim zdjec :evilsmile:
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
radekone napisał/a:
Czekam kiedy ci sie znudzi albo kiedy wynajdziesz w nim wady uniemozliwiajace robienie nim zdjec :evilsmile:


Istnieje taka możliwość. Ale nie uprzedzajmy faktów, tylko cieszmy się życiem ;)

Poza tym, to samo mogę powiedzieć o Tobie i o Twojej skrzynce z narzędziami ;D
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Pijesz do rolleiflexa, ktorym chce sobie zarobic na filmy i papier? :-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
A potem będzie "...i tak został." :)
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Nie, to wersja T i mam go dosc po jednym filmie. Tylko nie mam cyfry zeby fotki na ebaya porobic :-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Wywołałem pierwsze dwie rolki z T2. Opadła mi szczęka. Jedyne szkło, jakie mogę porównać do tego, to hexarowe 35 f:2. Co za detale i plastyka!

Aparatu bardzo fajnie się używa. Wchodzi w kieszeń, jest szybki, ma pewny autofokus, jest cichy.

Parę zdjęć... Film to Legacy 400 naświetlony na 200, wołany w HC-110, rozcieńczenie H na 10 minut.





 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
fiu, fiu, a gdzie to było robione :-) :?:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach