pjak  Dołączył: 28 Kwi 2008
Instalnąłem sobie ubunciaka. :-D
Na razie za bardzo nie wiem o co tu chodzi, ale widać, że większych problemów nie będzie.
Instalacja na laptopie obok windy XP. Zero kłopotów z partycjonowaniem. Mogę smiało polecić dla nawet mało zaawansowanych użyszkodników. :mrgreen:
Instalacja grafiki bezproblemowa przez centrum oprogramowania. Faktycznie prostsze niż na winzgrozie :shock:
Lapek był zrobiony po win 7, a ja uparcie chcialem xp. zeszlo mi na uruchomieniu wszystkiego jakieś dwa dni z pasowaniem sterowników,
Tu po instalacji dodałem tylko stery od grafiki, bo orginalny nie bardzo chciał zażądzać wydajnością grafiki i wentylator cały czas "chodził". Poza tym to wszystkie stery sa "na standardzie". Działa jak należy.
Jeszcze szukam jakiejś przeglądarki do zdjęć,, coś a'la irfan.
Chyba mnie namówiliście :mrgreen:
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
A u mnie występuje problem. System ładuje się do pewnego tylko momentu. Chciałem wersję live uruchomić i dochodzi do menu, wybór języka, i jeszcze następny krok (uruchom bez instalacji, zainstaluj itp.)
Wybieram uruchom bez instalacji, pojawia się ekran startowy, parę razy przelecą te kropki i wywala komunikat:
Cytat
(Initramfs) Unable to find a medium containing a live system
. Podobnie było z wersją 10.10.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Spróbuj zmian w opcjach botowania , jak najedziesz na "uruchom bez instalacji " wcisnąć Tab pojawi sie na dole linijka z Boot options trzeba tam na końcu dopisac acpi=off i wcisnac Enter . Byc moze w Ubuntu jest to wszystko pod F* i tam sa opcje róznych ustawień . U mnie niektóre systemy nie chca startowac z opcją w BIOSie SATA Mode -ustawione na AHCI Mode , dopiero zmiana na IDE Mode pozwala zbotowac system z plyty .
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
pjak -XnView chodzi pod Linuxem.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Polecam geeqie , ma od razu pod klawiszem otwarcie w wywołarce ( darktable , gimp itd . )
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
piotr_luk napisał/a:
Wybieram uruchom bez instalacji, pojawia się ekran startowy, parę razy przelecą te kropki i wywala komunikat

Ja miałem podobny problem po ściągnięciu systemu ze strony Ubuntu. Jak się okazało, brakowało kilkanaście MB danych. Po pobraniu systemu z torrenta (poprawna suma kontrolna) wszystko zaczęło działać.
pjak napisał/a:
Jeszcze szukam jakiejś przeglądarki do zdjęć,, coś a'la irfan.

Bardzo dobrze działa Picasa. Ale jak to ma być coś typowego pod linuksa to digiKam powinien Cię w pełni zadowolić.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Ściągnąłem obraz instalki, ma około 720 MB, to się da nagrać na normalny CD, żeby zainstalować?
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Faktycznie to ma chyba ponizej 700 , najwyzej program do wypalania krzyknie ze nosnik maly ;-)
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Chcialem zoabczyc na VB pod win7, ale nie moglo sie dogadac z 5870. Do tego jakas funky klawiatura sie zainstalowala i nie dalo sie jej zmienic. Pasuje.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
No, faktycznie zmieścił się na CD-RW 700MB.
Zobaczymy jak instalka.
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
mygosia napisał/a:
Kurcze - belka po lewej?

Czy to to co jest "od zawsze" [dla mnie], czyli belka na gorze? Czy moze jakas nowosc, której nie zauważyłam?

Chociaż mam ubunciaka, bodajże sprzed półtora roku ;-)


Idzie nowe - interfejs Unity (dla osób przedkładających wyższość gadget'ów nad funkcjonalnością) ;-) gnome odeszło z projektu ubuntu - a szkoda bo to był zawsze znak rozpoznawczy dla mnie w tym distro linux'a i naprawdę wart dopracowania.
 
luckyluk  Dołączył: 27 Kwi 2007
No trzy dni testów i jeśli to unity działa u innych tak jak u mnie to powodzenia ubuntu, ale Ja się zwijam z tego kramu. Gnome ma o niebo lepszy pomysł na rozwój. Niby ma być funkcjonalność, ale paru rzeczy mocno brakuje i ta zmiana była chyba za szybka.

System zauważalnie zwolnił, mimo iż komp nie należy do najwolniejszych.
Zdarza się, że rzeczy które robiłem w 2 kliknięcia, teraz muszę w 5-6.
Ułatwienie jest tylko do tego co jest na pasku unity, a w tym momencie mam tego już stanowczo za dużo.
Niektóre rzeczy stanowczo za głęboko pochowali.
 

wallace  Dołączył: 08 Maj 2010
Rodzice grzecznie robią aktualizacje, i po wgraniu 11.04 - kernel panic. Także pierwsze ich wrażenie jest mocno niepochlebne. Zdarzenie na pewno pozostanie w pamięci z powodu dwudniowej abstynencji od pasjansa.
Nowe Unity też poszło w odstawkę (bo gdzie co tutaj jak zrobić?).
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Kuźwa - nie mówcie, że w najnowszym ubunciaku nie ma gnome?

Cóż - czyżby w takim razie czas na zmianę systemu?
Może BeOS - powrót do korzeni :-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
mygosia,
"For switching to the GNOME desktop environment you don’t need to install any extra package. You just need to select Ubuntu Classic Desktop while logging into UBUNTU 11.04 desktop."
screen
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Można wrócić na stałe do starego GNOME tylko po co ? (wystarczy kilka komend w konsoli).

Nowy GNOME 3 jest dosyć mocno zbliżony do Unity wiec zmiana będzie i tak tymczasowa.

To co jest na pasku z lewej strony można łatwo modyfikować przy użyciu myszki (kolejność programów oraz to jakie ikony się tam znajdują).

Ściągnijcie sobie GNOME 3 i zobaczcie czy jest dużo lepsze ?

Ja próbowałem i na moim radeonie X1600 nawet nie chciało się uruchomić.
Na lapku się uruchomiło ale moim zdaniem i tak jest gorsze od Unity....
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
mygosia napisał/a:
Cóż - czyżby w takim razie czas na zmianę systemu?
Może BeOS - powrót do korzeni :-)

Systemu to moze nie , HaikuOS jeszcze brak kilku aplikacji i np.sterowników wi-fi , ale np. Tiny Core ... nie ta estetyka co BeOS ale kierunek podobny , no i tylko 10 MB :-)
 
pjak  Dołączył: 28 Kwi 2008
Przyznam szczerze, że nie bardzo wiem o czym mówicie z Gnome i Unity. Zgaduje, ze chodzi o GUI?
Ja po kilku dniach obcowania z ubunciakiem jestem bardzo zadowolony. Póki co to wind poszła w zapomnienie. :-D
Tak z czystej ciekawości. W informacjach o systemie mam napisane, że mam gnome. Dobrze kombinuję???
Chociaż w procesach mam unity-window-decorator. Proces jest uspiony.
Pytanko do znawców. Co znaczy, że proces jest uśpiony??? Chodzi o to, ze jest uruchomiony (bo zajmuje pamięć), ale nie aktywny???
I jeszcze jedno: co znaczy, że proces ma stan ZOMBIE????
Tak wygląda screen z info o systemie:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
pjak napisał/a:
co znaczy, że proces ma stan ZOMBIE????

człowiek człowiekowi wilkiem a zombie zombie zombie ;-)

zombie oznacza że wykonanie programu zostało zakończone, ale jego zamknięcie z jakiegoś powodu nie zostało obsłużone przez program rodzica
a) dlatego że zadanie zakończenia przez rodzica czeka w kolejce do wykonania
b) najczęściej jednak przez niepoprawną implementację programu rodzica
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
pjak napisał/a:
Tak wygląda screen z info o systemie:

Rzeczywiście coś dziwnego po lewej stronie.
Będzie trzeba to obczaić :-)

pjak napisał/a:
I jeszcze jedno: co znaczy, że proces ma stan ZOMBIE????

O widzisz - lubuntu dostarcza Ci o jedną rozrywkę więcej, niż windows - możesz killnąć zombie :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach