M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
 

Kosma  Dołączył: 22 Kwi 2010
M.W napisał/a:
A jak z wytrzymałością ?
http://www.youtube.com/wa...zcdoa0XCFo&NR=1

Take two: http://www.youtube.com/watch?v=_FWv21EgRZU - leżę :D

Artist smoke. Don't breathe this!

Swoją drogą - ciekawe, z czego zmiksowałby X100. M8+Hexar+kilka rolek slajdu? :D
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Kosma napisał/a:
W moim spojrzeniu o końcowym wyniku dużo bardziej decyduje obróbka, niż surówka, która wypada z aparatu

Problem w tym, że niektórzy wolą spędzać czas na fotografowaniu niż na ślęczeniu przy kompie i ratowaniu przepałów, likwidacji aberracji, podbijaniu błękitu nieba itp. itd.

Ale nie o to mi we wszystkim biega. Recenzja fajna, aż człowiek się cieszy, że ktoś inny ma taką radochę z obcowania z fajnym aparacikiem. Ja raczej tego sprzętu nie kupię, no chyba że w totka trafię. Natomiast w zupełności jestem w stanie zaakceptować fakt, że ktoś może się takim fudżiczkiem zachwycić.

A mam wrażenie, że niektórych ta cudza radość jakoś dziwnie frapuje, a nawet smuci... ;-)

P.S.
Kosma napisał/a:
Jeśli dalej masz ochotę porównywać X100 do X1/M8/5D/NX10/HGW, to wracaj do własnej piaskownicy i tkwij dalej w ignorancji.

To akurat mnie bodzie (ignorancji).
 

Kosma  Dołączył: 22 Kwi 2010
Benek napisał/a:
Ale nie o to mi we wszystkim biega. Recenzja fajna, aż człowiek się cieszy, że ktoś inny ma taką radochę z obcowania z fajnym aparacikiem. Ja raczej tego sprzętu nie kupię, no chyba że w totka trafię. Natomiast w zupełności jestem w stanie zaakceptować fakt, że ktoś może się takim fudżiczkiem zachwycić.

A mam wrażenie, że niektórych ta cudza radość jakoś dziwnie frapuje, a nawet smuci... ;-)

Trafiłeś w sedno 8-)

Cytat
To akurat mnie bodzie (ignorancji).

A więc przepraszam. To jest niestety skutek pisania tekstu pod wpływem lektury komentarzy w internecie -_-
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Kosma napisał/a:
A więc przepraszam. To jest niestety skutek pisania tekstu pod wpływem lektury komentarzy w internecie -_-

...ale za co Ty przepraszasz ? Że chciało Ci się napisać fajną, krótką i ciekawą recenzję ? Że wolisz robić fotki niż macać piksele ? Daj proszę spokój, nie masz za co przepraszać. :-B za ciekawy język, styl i chęć podzielenia się z innymi.
Powodzenia,
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Kosma napisał/a:
Kfan napisał/a:
To jest test?

Nie, to jest recenzja. Patrz temat posta, patrz brak słowa "test" w całym tekście. Jestem przeciwnikiem "testowania" aparatów; jedynym miarodajnym testem jest życie.

Jak zwał tak zwał mi to zalatuje po prostu marketingowym bełkotem w stylu a'la K. Powolny z Fuji.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wyluzuj Kfan i zignoruj sobie ten watek dla swietego twojego spokoju.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Hihi nie ma chyba mniej miarodajnego testu niż życie.

Co z tego że ktoś, gdzieś, potrafi zrobić coś ze swoim aparatem?

To nie daje nawet cienia szansy że ty też będziesz potrafił coś takiego zrobić :mrgreen:
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
Nie wypowiadam się na forum Sony o NEX-ie bo mnie ten aparat nie interesuje. Jest bardzo wiele forów (w tym fotograficznych) gdzie można leczyć kompleksy.Trzymajmy dotychczasową klasę .
Polecam ostatni wpis na www.stevehuffphoto.com jest tam parę sensownych rad.
 

Perkoz_1  Dołączył: 16 Lut 2011
Kosma - masz u mnie :-B za tą recenzję. Nareszcie ktoś napisał recenzję "czegoś" dowcipnie, ale z sensem i bez onanizmu marketingowego. Lubię takie podejście do sprawy. Zgadzam się też ze wszystkimi tezami tej recenzji, pomimo iż tego cacka ze stajni Fuji nie miałem w rękach. Ba, nawet na żywca nie widziałem. Wiem za to tylko jedno - Fuji znane jest z tego, że długo myśli, ale jak już coś spłodzi to zachwyca świat innowacyjnością, jakością i innym podejściem do tematu. Sam ostatnie kilka lat fotografowałem Fuji S6500fd. Z tą hybrydą było podobnie jak z X100. Była po prostu w dniu premiery i długo potem po prostu inna niż wszystko na rynku. Była i jest świetna, nawet jak na obecny czas. Zresztą odzwierciedleniem mojej tezy jest fakt takich, a nie innych wysokich cen jakie trzeba dzisiaj zapłacić za używane S6500fd czy S9600. Za jakość po prostu się płaci. I mało jest tych hybryd na rynku wtórnym. Ludzie po prostu nie wyzbywają się rzeczy doskonałych. Dlatego cena X100 mnie wcale nie szokuje. Wiem, że nie stać mnie na niego, ale wiem też, że urodziła się nowa legenda fotografii. I wcale nie piszę tak dlatego, że jestem podatny na ten wielki marketingowy jazgot dotyczący tego aparatu. Piszę tak, gdyż czuję, że jest to hit warty każdego grosza. Bo jest to wymysł Fuji. Znam tą firmę z pozytywnej strony.
PS. Od dawna twierdzę, że gdyby w końcu Fuji zdecydowało się na projektowanie i wielkoseryjną produkcję lustrzanek w różnych pułapach cenowych, to dominacja świętej trójcy N/O/C skończyła by się na długie lata. Ale raczej się tego nie doczekamy bo taka jest ta dziwna polityka Fuji. I jeszcze jedno. Zakładam się o skrzynkę :-B żeś z wykształcenia i zamiłowania humanista :lol:
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Kosma dzięki wrażenia - bardzo fajnie napisane :-B Szczerze mówiąc, to taki opis (plus obejrzenie normalnych zdjęć) bardziej zachęcają do nabycia tego Fujika, niż te wszystkie testy-sresty ;-)

Mam jeszcze dwa pytanka do posiadaczy X100: czy start aparatu jest w miarę szybki, czy raczej wolny (jest to 1-2 sek. czy dużo więcej)? I druga sprawa. Podobno da się ustawić kolorystykę JPG-ów na podobną do filmów Fuji: Provia, Velvia... Moglibyście wrzucić przykłady, jak to wygląda w praktyce?
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Perkoz_1 napisał/a:
I jeszcze jedno. Zakładam się o skrzynkę :-B żeś z wykształcenia i zamiłowania humanista :lol:


Mam nadzieję że Kosma jako już wkrótce absolwent wydziału elektroniki politechniki wrocławskiej, postawi jakieś zimne piwo z tej skrzynki ;-)
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
andrusz, fujika jeszcze nie mam :-( , tutaj opisane "bolączki" i na nie sposoby. podobno z szybką karta startuje poniżej 1 sek.
http://www.stevehuffphoto...-by-steve-huff/
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
Na pewno AF jest precyzyjniejszy na EVF. Nie mam jeszcze tej karty o ,której pisze Huff. Na mojej startuje co najmniej 3s (czas oczywiście na Franka oko).
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
amatorek napisał/a:
Na mojej startuje co najmniej 3s
nawet z "quick start mode - on"?
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
Tak
 

Kosma  Dołączył: 22 Kwi 2010
andrusz napisał/a:
Mam jeszcze dwa pytanka do posiadaczy X100: czy start aparatu jest w miarę szybki, czy raczej wolny (jest to 1-2 sek. czy dużo więcej)?

Z ciekawości zrobiłem pomiary na karcie Transcend 8GB klasy 10 (w moim czytniku realnie wyciąga 14MB/s), czasy poniżej liczone od pstryknięcia wyłącznikiem do pojawienia się obrazu na LCD. Mierzyłem stoperem, każdy pomiar po kilka razy jak przystało na inżyniera ;), więc wyniki są w miarę sensowne.
Karta ze zdjęciami i filmami (ok. 4GB):
- bez quick start: 2.5s
- z quick start: 1.5s
Karta świeżo po formacie:
- bez quick start: 2.2s
- z quick start: 1.2s

A więc lag związany z odczytem karty jest niewątpliwy. Podobno na tym wypasionym Sandisku 45MB/s startuje niemal natychmiast (sądzę że da się zejść do 1s) - myślałem nad jej zakupem, ale nie uśmiecha mi się wywalać 140zł na nową kartę, jeśli ta za 50zł działa.

A czy lag przy włączeniu przeszkadza? Trochę - może dlatego, że przyzwyczaiłem się do Hexara, który wyłączał się po 2 godzinach, a nie 2 minutach. Podejrzewam zresztą, że za parę miesięcy przestanę zwracać uwagę na tę kwestię.

Cytat
I druga sprawa. Podobno da się ustawić kolorystykę JPG-ów na podobną do filmów Fuji: Provia, Velvia... Moglibyście wrzucić przykłady, jak to wygląda w praktyce?

Pstrykam w RAWach i jadę na presecie B&W+Y, więc nie pomogę ;)

amatorek napisał/a:
Na pewno AF jest precyzyjniejszy na EVF.

Nie jest, działa dokładnie tak samo. Kwestia jest wyłącznie tego, że na EVF widzisz, czy Ty trafiłeś w to co trzeba (w OVF masz błąd paralaksy), oraz czy AF poprawie wyostrzył (a zdarza mu się nie trafić, niestety). Osobiście przez 90% czasu używam EVF... nie spodziewałem się, że aż tak mi przypadnie do gustu.

PS. Określenie "fudżik" weszło do już do mojego potocznego języka - brzmi znacznie mniej pretensjonalnie, niż "X100" :mrgreen:
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
No dobra może z czasem uruchomienia trochę przesadziłem, ale i tak K-5 jest szybszy.
Co do AF niech będzie, że na EVF nie jest bardziej precyzyjny tylko bardziej trafia w cel - ok ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach