maVen  Dołączył: 14 Sty 2008
Ja kupujac swojego GX10 w 2007 roku mialem wersje 1.0 wiec wychodzi na to ze kolejne wypuszczaja z najbardziej aktualnym softem.

Swoja droga mogli by juz jakies uaktualnienie zapodac :)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Samsung się nie pali z uaktualnianiem.
Polskie menu, poprawa algorytmów generowania jpg przez body.
Lepsze WB we wnętrzach itp.
Ale po co jak jest nowe GX-20 i je trzeba sprzedać :-)
 
maVen  Dołączył: 14 Sty 2008
kto wie moze zrobia nam wszystkim niespodzianke
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
To ja też postanowiłem zrobić update. Jak już było complete, to przełączyłem off/on i widzę, że LCD martwy. Spojrzałem na górny, a tam miga bateria :-o Na szczęście wszystko OK
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
updaty firmware sa przede wszystkim po to, by naprawic bledy wystepujace we wczesniejszych wersjach, a, ze dodali przy okazji kilka rzeczy, to tylko im za to dziekowac :P
skoro juz od pol roku nie ma zadnego update, to znaczy, ze i bledow nie ma :]
z czego sie trzeba cieszyc, a nie narzekac ! ;]
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Może i błędów nie ma ale dużo jest do poprawienia.
Jakość jpg z puszki jest bardzo słaba...przynajmniej z mojego GX-1S.
Dziś na stałe mam włączony tryb RAW....
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Markus a możesz pokazać przykład jaka to różnica międy tym słabym jpg a RAW?
 
maVen  Dołączył: 14 Sty 2008
ja prawde mowiac gdy zalezy mi na fotkach to zawsze robie w RAW ale kto co woli, przeraza mnie mysl ze z wakacji przywioze ileś tam set fotek w RAW i wowczas cala jesien przed kompem i wywolywanie :(

stracilem nadzieje ze do GX10 pojawi sie firmware z GX20 ...
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
maVen napisał/a:
stracilem nadzieje ze do GX10 pojawi sie firmware z GX20 ...

a dlaczego miałby ;-) bądźmy realistami :-P
 
maVen  Dołączył: 14 Sty 2008
no w sumie tak ....
 

sloniu_21  Dołączył: 27 Maj 2009
Ja kupowałem GX10 w Niemczech na początku czerwca 2009 i mam v1.11. Teraz podejrzewam, że sprzęt u nich na półce ok. 2 lat leżał.

Wiecie może czy firmware 1.30 może coś poprawić przy białych hotach? Wczoraj zauważyłem 4 jasne piksele z nieco ciemniejszą obwódką na prawie każdej fotce, ISO200 1/60 lub 1/800 sek., czasami również przy ISO 100 i czasie 1/50 sek. Czasmi są pojedyncze jasne punkty, czasami krzyż, czasem 3 w linii w pionie. Te hoty są bardzo widoczne i denerwujące na 100% cropie - świecą bardzo jasno, a po przeskalowaniu do 1400x1050 (matryca laptopa) są "tylko" widoczne ale również wnerwiające. DNG wołane do TIFFa w RawTherapee i SilkyPix. Wieczorem będę miał trochę czasu to wrzucę na serwer TIFF cropy lub RAWy.

EDIT: Byłem właśnie w sklepie gdzie go kupiłem i wgraliśmy v1.30
Hoty nie zniknęły ale zauważyliśmy dziwną przypadłość. Im bardziej krótki czas lub wyższe ISO tym bardziej widać te białe punkty. Czasami zależy to też od jasności światła padającego na tę komórkę matrycy. Miła pani powiedziała, że aparat musi jechać do serwisu, bo taka sytuacja nie jest normalna i to może potrwać do 2 tygodni. :cry:
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
sloniu_21, może to po prostu hot piksele i wystarczy jak w serwisie je zmapują? Jeśli tak, to raczej rutynowa sprawa, ale lepiej zrobić póki jest na gwarancji. :-)
 

sloniu_21  Dołączył: 27 Maj 2009
dsk napisał/a:
może to po prostu hot piksele


Ale hoty przy ISO200 i czasach poniżej 1/2 sek? I na dodatek zmniejszają się przy wzroście czasu lub ISO - to nie jest chyba normalne. Jak zmapują to dobrze, jak wymienią matrycę lub puszkę na wolną od wad to jeszcze lepiej. Gorzej jak wróci z większą ilością hotów lub trupków.

Do mojego szajsunga dostałem SilverFasta, a nie SilkyPixa, ale jeszcze nie testowałem czy on mapuje hoty. Na razie wołam w SilkyPix trial lub RawTherapee.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
A, przepraszam - miałem na myśli dead piksele. :-) No te, co się je mapuje. Niezależnie od czasu czy czułości będą się często pojawiać - głównie na ciemnym tle.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach