Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
O co to, to nie. Tylko raz dałem się wziąść na litość. Albo 155, albo wojna. :evilsmile: Poza tym mielibyśmy po takim zakupie prawo do wielkiego hejta. :mrgreen:
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
pawel_fan, e-e ja chce za tyle za ile byla oferta..
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ostatecznie mogę dołożyć 4 zł na przesyłkę. :-P
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
ciekawe co np w sadzie by powiedzieli skoro w opisie auckji bylo jak byk napisane ze oferta promocyjna.. czy w takim wypadku, wystawianie czegos 10 razy taniej to dalej oferta promocyjna czy mozna to uznac za blad podczas wystawiania przedmiotu...
 

jacoz  Dołączył: 08 Sty 2010
Sam nie wiem co o tym myśleć. Poczekamy i zobaczymy ale jak znam życie to pewnie się wywiną za cenę negatywa a my zostaniemy z dupa w krzokach :mrgreen: W razie co to chociaż po piwie postawcie za linka to chociaż smutek człowiek utopi w nim w razie rozczarowania :-P
 

artusduszek  Dołączył: 05 Kwi 2009
Okazja 1 na 10000. Dada o hejta sie nie martw, masz jak w banku ;-)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Szanowni Państwo, z powodu zaistnienia pomyłki programu wystawiającego produkty w serwisie allegro uprzejmie informujemy, że część z produktów na koncie izdrowak wystawiona została z nieprawidłową ceną. Winę za pomyłkę ponosi strona trzecia (producent oprogramowania) są to względy niezależne od nas. Serdecznie przepraszamy Państwa za zaistniałą sytuację, niestety nie jesteśmy w stanie zrealizować zamówień w cenach umieszczonych w zaproszeniu do składania ofert, z oczywistych względów: 1/10 właściwej ceny sugeruje oczywistą pomyłkę. Dziękujemy za zrozumienie i jeszcze raz przepraszamy. Podstawa prawna Art. 84. K.C.
Osoby które wpłaciły na nasze konto środki proszone są o przesłanie numerów rachunków celem zwrotu należności. W razie pytań jesteśmy do dyspozycji.

[ Dodano: 2011-07-28, 10:23 ]
no to ciekawe czym sie tlumacza ze 1/10 ceny to oczywista omylka... a oferta promocyjna w opisnie?

[ Dodano: 2011-07-28, 10:25 ]
"Art. 84. § 1. W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć; ograniczenie to nie dotyczy czynności prawnej nieodpłatnej.
§ 2. Można powoływać się tylko na błąd uzasadniający przypuszczenie, że gdyby składający oświadczenie woli nie działał pod wpływem błędu i oceniał sprawę rozsądnie, nie złożyłby oświadczenia tej treści (błąd istotny)."

ciekawe czy w sprzedazy na aukcjach ten artykul ma zastosowanie...
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
A już myślałem że chcą sobie wyczyścić magazyny z zalegających 35 Samyanga z mocowaniem Pentax.
Kupiłem a tu takie rozczarowanie...
Ponad 10 lat na rynku i 8500 sprzedanych przedmiotów nie uzasadnia takiego tłumaczenia.
Oczywista omyłka była by w przypadku ceny 1,55 zł w opcji kup teraz a przypadku 10 % (155 zł) już taka oczywista nie jest...

Powinni obciążyć firmę trzecią kosztami to by się bardziej przykładali do pracy...
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Markus, pytanie tylko czy mamy sie o co teraz z nimi klucic czy nie...
trzeba by wrzucic gdzies ten przyklad na forum prawnicze.. ;)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
paradziqs napisał/a:
z nimi klucic czy nie
Nie klucz z nimi, kłócić też się nie kłóć. Zaproponuj jakieś polubowne rozwiązanie. ;-)
 

artusduszek  Dołączył: 05 Kwi 2009
Macie okazje wychaczyć ten sprzęt tanio. Ja bym się nie zastanawiał. To nie jest prywatny sprzedawca, który ciuła na lepszy sprzęt i zarabia 2000zł/miesiąc. To duża firma, która ma duży obrót. Jeśli zawiniła osoba trzecia to najwyżej będą się ubiegać o odszkodowanie. Ich błąd, ich problem.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Ja tam bym się z nimi szarpał - precedens prawny jest, aukcje z allegro traktowane są przez sąd jako umowa kupna sprzedaży (chyba z wyjątkiem nieruchomości). Jeśli sprzedawca dany towar posiada na stanie, ma obowiązek go wydać.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Według mnie polubownym rozwiązaniem byłby rabat 155 zł na zakupy w tym sklepie.
Skoro winę ponosi strona trzecia to ona powinna go sfinansować...

W przypadku chęci otrzymania obiektywu sprawa na 99 % kończy się w sądzie... i to on zdecyduje czy pomyłka była oczywista...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Ech jakie to etyczne. Ktoś popełnił błąd trzeba to natychmiast wykorzystać, w końcu to ktoś inny za to beknie a my zrobimy ekstra interes. Gratuluję dobrego samopoczucia.

Żygać się chce :evil:
 

AreKc  Dołączył: 27 Cze 2008
Żaba napisał/a:
Ech jakie to etyczne.

Dzięki, Żaba. Już myślałem, że jestem jakimś odmieńcem.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Moja propozycja polubownego rozwiązania problemu została zaakceptowana i myślę że jest to najrozsądniejsze rozwiązanie...

Sklep w takim przypadku przy zakupie za 700-800 zł co najwyżej nic nie zarobi ale też nic nie będzie musiał dopłacać z tytułu tego "błędu".

Uważam to za etyczne rozwiązanie.

 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
Żaba napisał/a:
Żygać się chce

Kto chce niech żyga, wolna wola.
Była oferta na Allegro w opcji "kup teraz" za konkretną kwotę z informacją o promocji :?: Była :idea: I co, sprzedawca się rozmyślił :?: Twierdzi że KTOŚ się pomylił? Wystawiając ofertę mógł/powinien ją sprawdzić przed opublikowaniem. :idea:
Umowa kupna/sprzedaży została zawarta. :idea:
Wg informacji na ich "stronie użytkownika":
Uwaga! Dokonywanie zakupów na naszych aukcjach oznacza akceptację warunków oferty, warunków opisanych na tej stronie oraz regulaminu naszego sklepu.
Regulamin sklepu stanowi cześć oferty kupna sprzedaży.

Licytacja- warunki szczególne
Bardzo proszę nie licytować jeśli nie jest się PEWNYM zakupu - w żadnym wypadku nie przyjmuje prośby o wycofanie oferty z opisem typu - "bo nie mam pieniędzy" czy "kupiłem gdzie indziej" czy JAKIMKOLWIEK innym.Zakładam, że jeśli ktoś decyduje się licytować, to jest zdecydowany naz akup i ma pieniądze. Wszelkie wnioski dotyczące licytacji należy zgłaszać przed jej rozpoczęciem.


Z regulaminu sklepu:
8. Dostępność, ceny.
b.) Ceny umieszczone przy produktach, w momencie złożenia zamówienia poprzez koszyk sklepu Foto-Net, są wiążące dla obu stron transakcji.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
paradziqs napisał/a:
klucic
artusduszek napisał/a:
wychaczyć
Do słowników zajrzyjcie najpierw.

Jakie to polskie. Ktoś się potknął, to jeszcze mu dowalić z buta.
Markus napisał/a:
Moja propozycja polubownego rozwiązania problemu została zaakceptowana i myślę że jest to najrozsądniejsze rozwiązanie...
O.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Żaba napisał/a:
Ech jakie to etyczne. Ktoś popełnił błąd trzeba to natychmiast wykorzystać, w końcu to ktoś inny za to beknie a my zrobimy ekstra interes. Gratuluję dobrego samopoczucia.

Żygać się chce :evil:



Wszystko działa w 2 strony - ostatnio na allegro pojawił się amigo, który miał wszystkie ceny zawyżone o 500zł i nie miał towaru na magazynie. "Naciągnięty" w ten sposób nie ma żadnego prawa do odwołania się od umowy (nawet z powodu czystej niewiedzy).
Prawo powinno być dla obu stron jednakowe, a w byznesie nie ma przebacz...
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Fotonet to żaden moloch, jak ktoś tu sugeruje, to mała firma i faktyczne zyski po odjęciu kosztów nie są duże. Nie pracuję tam ani nie pracowałem, ale wiem o tym bardzo dobrze. Popełnili błąd, a ja życzę żeby udało im się z tego wyjść obronną ręką.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach