pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
ja bym wymienił na inny model nie kombinował. :-/
 
woren  Dołączył: 31 Sty 2012
Nikogo nie olałem:). Zrestartowałem ustawienia i na jakąś chilwę pomogło. Nic nie zmieniając dalej co któres zdjecie jest ciemne. Migawka zatrzymuje się na dziwnym 500 i znowu to samo. Styki czyste takze to odpada.Jeszcze t oz zielonymm guziczkiem mi zostało i jak nie to zserwis
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
A w trybie manualnym albo Tv możesz ustawić mniejszą wartość migawki niż 1/500? Np. 1/1000.
 
woren  Dołączył: 31 Sty 2012
Nie. NA manualu moge dac mniejsze i wieksze niz 500 bez problemu.
Zauwazylem ze na Live view problem nie wystepuje i dodatkowow pomieszczeniach problem nie wystepuje. Ciekawe co powie serwis
Aha numer z zielonym przyciskiem nic nie daje

[ Dodano: 2012-02-05, 11:50 ]
Zrobiłem taki myk. Ustawiłem na manualu tak ustawilemm ISO tak zeby migawka 1/500 była wporządku. No i robie zdjecie i ciemno. Takze jest to tak mogawka przy ustawieniu wiekszej nic 1/500 załóżmy robi zdjęcie o wiele z szybszą migawką. Takze co robić?
Między 1/200 a 1/300 jest duza zaleznosc. Jak zrobvie na 1/200 to zdjecie biale przeswietlone, a jak robie na 1/300 to jzu ciemno. ...
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
woren napisał/a:
Zrestartowałem ustawienia i na jakąś chilwę pomogło.


co to znaczy ze na chwile?
tzn zresetowales ustawienia, zrobiles podbne zdjecie na dluzszym koncu i bylo ok?
wrzuc jak mozesz jeszcze raz jedno zdjecie ktore wyszlo ok, i jedno zdjecie ktore znow ma ten problem..
oczywiscie z tego co zrobiles po zresetowaniu ustawien + z exifem..
 
woren  Dołączył: 31 Sty 2012
I kolejne spostrzeżenie.
Robie na Live view mam migawke w trybie A 1/4000 zdjecie wychodzi prawidlowe. Przełączam na wizjer mam migawke w trybie A 1/4000 zdjecie wychodzi ciemne.!!
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Zrób jak piszą koledzy plus przeczyść styki w korpusie.
jak po tym wszystkim dalej czarności to serwis
 
woren  Dołączył: 31 Sty 2012
Tutaj zdjecie z exifem robione za pomocą wizjera:
http://ifotos.pl/zobacz/IMGP6067J_rrsxehx.JPG/
A tutaj z Life View:
http://ifotos.pl/zobacz/IMGP6068J_rrsxeha.JPG/
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
woren, na twoim miejscu,nie bawiłbym się w gdybanie. Wyślij aparat do serwisu i będziesz spokojnie spał. Skoro na LV jest Ok a przez wizjer nie,to znaczy że musza go przejrzeć fachowcy. Tracisz niepotrzebnie czas na próby z tym czy tamtym. Serwis
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
Ale gdzie go kupiłeś. Jak w sklepie to broń cie na serwis tylko oddaj do sklepu. Jak nie będą chcieli wymienić na inna sztukę to daj im z pismem "niezgodnośc towaru z umową kupna - sprzedaży" Jak pójdzie na serwis to po ptokach. Albo gwarancja albo to co pisałem. Należy ci sie nowa szt. wolna od wad. pozdr.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kadry nie są identyczne. Scena wymaga korekty ekspozycji na plus, której na zdjęciu "przez wizjer" zabrakło. Pomiar przy Life View działa inaczej i trudno to bezpośrednio porównywać.
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
Te 2 obrazki maja różne czasy. niczym innym się nie różnia. Przesuniecie w kadrze nie ma szans żeby zrobiło aż taka rozbieżność. Ustawienie Korekty AV przenosi się z wizjera na lv i odwrotnie.

[ Dodano: 2012-02-05, 15:43 ]
Jeżeli w puszcze masz pomiar matrycowy, ustawione na AV TV to zdjęcie bezie takie same albo bardzo zbliżone. Nie wiem zy w jakimś idiot trybach przy przełączeniu z LV na wizjer będą jakieś zmiany. Mysle że nie i na pewno jak już nie aż takie.
 
woren  Dołączył: 31 Sty 2012
Kupiłem na allegro. Mam jeszcze rok gwarancji, sprzedawca zapewniał ze wszystko jest ok...
 

Maka133  Dołączył: 18 Lis 2011
Oczywiście odpowiedź jest prosta zdechło szkło mam do samo w kitowej 200 od 150mm w górę nie hula coś z automatyką pewnie nie znam się kompletnie i przysłonę domyka do oporu stąd efekt. Na mojego działa mocne palniecie z ręki :mrgreen: styki czyściłem nic nie dało. By to sprawdzić obserwuj czy na wyświetlaczach pokazuje ci wartość F przy tych długich ogniskowych. Jeśli nie lub mryga na 100% szrot
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Maka133, dwa szkla naraz mu poszly? pisal ze i na dlugim kicie i na krotkim jest to samo..

[ Dodano: 2012-02-05, 19:47 ]
"Zakupiłem ostatnio pentaxa K-R z kitem i 55-300 mm"
"Mianowicie gdy robię zdjęcia na długich ognikowych czy to kicie czy tyle zdjęcia są niedoświetlone (ciemne, ledwo co widać). Na krótkich ogniskowych jest w porządku."
 

Maka133  Dołączył: 18 Lis 2011
wydaje mi się żę o 300 chodzi tylko źle sformułował zdanie albo nielogicznie odczytujemy. Przyjdzie odpowie rozwiąże sie problem .. ale na 90% obstawiam mam taki sam problem i nie raz słyszałem o podobnych .
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
hm.. mnie zastanawia jedno..
oba zdjecia sa robione na kicie:
http://ifotos.pl/zobacz/IMGP6067J_rrsxehx.JPG/ 18mm
http://ifotos.pl/zobacz/IMGP5906J_rrwqxxh.JPG/ na 55mm
tak wiec moze to kita masz walnietego a nie i kita i tele.. no chyba ze pokazesz nam zdjecia z 55-300 na ktorym rowniez wystepuja te problemy..
 
woren  Dołączył: 31 Sty 2012
Jutro chetnie pokaze zdjecia z tele. Sprawdzałem także sprawa wygląda identycznie z tele i kitem.
Jedyne co wprowadziłem w błąd to to że tylko na długich ogniskowtch jest problem. Jak sami zauwazyliscie problem jest na kazdej.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
no to wina aparatu.. a masz inna karte? chociaz nie widze jakos powiazania miedzy karta a tym problemem.. ale moze uda nam sie wspolnie do czegos dojsc ;)
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
no właśnie karta dawała by taki efekt? nie sądzę.

[ Dodano: 2012-02-05, 23:03 ]
i dalej nie wiem czy to nowy aparat ze sklepu czy z 2 reki

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach