BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
bokart, a nie przyszlo Ci do glowy ze firmy czasami przemycaja cos extra w takich aktualizacjach.. rzeczy do ktorych np nie chca sie przyznac zeby nie popsuc wizerunku danego modelu? (np wydali kiedys aktualizacje ktora miala poprawiac dzialanie systemu AF w trudnych warunkach, ale do konca tego nie robila, no i teraz po cichu to w koncu zrobili...)
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Z szacunku dla pracy Pentaxowych inżynierów-aktualizuję firmware natychmiast ,gdy jest dostępne, a paradziqs ma rację w nowym firmware może być jakiś servis pack ;-)
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
To w końcu przemycili coś czy nie? Zauważyliście coś nowego, co mnie skłoni do zmiany? Osobiście brakuje mi możliwości powrotu do starszych wersji,w przypadku gdy np. uznam, że na starszym sofcie było lepiej.
 
bokart  Dołączył: 06 Lis 2011
Ale ja tylko wyraziłem swoje zdanie i pogląd.. koledzy na forum piszą, że po aktualizacji nie zauwazyli żadnych zmain w swoich puszkach..a ze strony pentaxa..
"Changes to V1.12
•Improved reliability of recording operation when using SDXC memory card."
i nic się więcej nie chwalą...Natomiast inzynierów jak i kolegów z forum bardzo szanuję za wiedzę, gdyż duzo sie tutaj nauczylem i dowiedziałem.
Pozdrawiam serdecznie :-)
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
Ja tam widzę różnicę ,przed aktualizacją na zewnątrz miałem +- f/16 dziś jest jakieś 1.4,może to związane z aktualizacją firmware ;-)
 

wulfel  Dołączył: 12 Sty 2009
bokart napisał/a:
Ale ja tylko wyraziłem swoje zdanie i pogląd

Gdybyś czytał wcześniejsze posty odnośnie wgrywania nowego firmware to byś tego nie napisał
bokart napisał/a:
Natomiast inzynierów jak i kolegów z forum bardzo szanuję za wiedzę, gdyż duzo sie tutaj nauczylem i dowiedziałem.

Więc czytasz wybiórczo i mieszasz innym w głowie,pomyśl o tym na przyszłość :-B
 
bokart  Dołączył: 06 Lis 2011
wufel napisał/a:
Gdybyś czytał wcześniejsze posty odnośnie wgrywania nowego firmware to byś tego nie napisał

Ależ ja nikomu nie odradzam ani nikogo nie namawiam na wgrywanie nowego softu. to indywidualna sprawa każdego posiadacza aparatu.Wyraziłem tylko swoje zdanie, temu służy forum i do tego mam pełne prawo jako wolny człowiek.
wufel napisał/a:
Więc czytasz wybiórczo i mieszasz innym w głowie,pomyśl o tym na przyszłość

Czytam tylko te posty, które mnie interesują, nie mam obowiązku czytania wszystkiego i sadzę, ze nie ma na forum czlowieka, ktory czytałby wszystko..chyba że sie mylę, bo człowiek istotą omylną jest..pozdrawiam serdecznie i bez urazy.. :-B
 

dendrol  Dołączył: 25 Paź 2010
andybond napisał/a:
Osobiście brakuje mi możliwości powrotu do starszych wersji,w przypadku gdy np. uznam, że na starszym sofcie było lepiej.

Nie wiem jak w K-5 ale w K-r spokojnie daje się wgrać poprzednią wersję(oczywiście trzeba mieć plik :-> )
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
dendrol, jaki plik? "zwykly" stary plik z fw ?
 

wulfel  Dołączył: 12 Sty 2009
bokart napisał/a:
Jeżeli się nie ma i nie używa się kart SDXC to bez sensu jest aktualizowanie softu


Temat o firmware nie jest tasiemcem jak pierwszy o problemach z K-5 który został zamknięty więc nic się nie wytłumaczyłeś dla mnie tyle w temacie :-B
 

dendrol  Dołączył: 25 Paź 2010
paradziqs napisał/a:
dendrol, jaki plik? "zwykly" stary plik z fw ?

Stary fw.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
dendrol, i sprawdzales to w swoim k-r ?
 
Pablo_P-ce  Dołączył: 19 Sie 2011
Wgrałem nowego softa do swojego K-r i po dzisiejszym spacerku z aparatem zauważyłem, że w trybie P, e-pokrętło zmienia czas, a wcześniej raczej tego nie było, bo bym zauważył... Kolejna zmiana to, AF podświetla mi oprócz centralnego czerwonego punktu jeszcze boczne a przed zmianą na bank tak nie było... zauważył ktoś może takie zmiany lub inne?
 

dendrol  Dołączył: 25 Paź 2010
paradziqs napisał/a:
dendrol, i sprawdzales to w swoim k-r ?

Tak to sprawdzone w praniu, aktualizuje się normalnie( w zasadzie deaktualizuje)

 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Czy soby , ktore zaaktualizowaly pentaxa k-r nie maja zadnego problemu z wejsciem do menu serwisowego poprzez pk_tether? Mozecie to sprawdzic? Chodzi mi o firmware 1.12 ofkors

Pozdrawiam.
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
Pablo_P-ce napisał/a:
w trybie P, e-pokrętło zmienia czas, a wcześniej raczej tego nie było
to można ustawić w MENU pod zielonym guziorem, przynajmniej tak jest w K-X

[ Dodano: 2012-03-03, 20:50 ]
dendrol, to fajnie fajnie. Ja mam wszystkie do K-X jakie wyszły

[ Dodano: 2012-03-03, 20:51 ]
axolotl, ja w K-X wchodze spokojnie po nowym sofcie tyle że przez wgrany pliczek na kartę.

 

dendrol  Dołączył: 25 Paź 2010
Ja mam zestaw starych firmwerów do K-r jakby ktoś koniecznie chciał sobie zdeaktualizować maszynę to służę ;-)
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
dziwie się że nikt nie hakuje tych softów. Nie dorabia choćby nowych skórek. Ja by tak zaaplikować efekt ostrzenia w LV z K-R do K-X...A moze jest?
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
a ja sie dziwie ze nikt wczesniej nie wspominal o tym ze mozna w taki latwy sposob wrocic do poprzedniego softu.. chyba ze to tylko k-r oferuje takie cos..
 
Pablo_P-ce  Dołączył: 19 Sie 2011
Pablo_P-ce napisał/a:
w trybie P, e-pokrętło zmienia czas, a wcześniej raczej tego nie było

pool80 napisał/a:

to można ustawić w MENU pod zielonym guziorem, przynajmniej tak jest w K-X


Możliwe, ale poza softem niczego nie zmieniałem a ustawienia powinny pozostać takie jak były raczej. Tak samo z podświetleniem innego punktu AF niż centralny. Nie wiem dokładnie dlaczego jest podświetlany ale wcześniej na pewno tego nie było.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach